Бориспiль
C

Головні новини

Ферма у місті. Дозволу спитати забули


У приватному секторі на вул. Коцюбинського та Князя Володимира у Борисполі кілька місяців діє тваринна ферма. Про це «Вісті» повідомили невдоволені таким фактом мешканці сусідніх будинків. 

За їхніми словами, поруч із діючою фермою будується ще одна промислова будівля, хоча поряд — приватні домогосподарства, дозволу яких на таке сусідство ніхто не запитав. Із ситуацією розбиралися «Вісті».
Сергій В., який мешкає на вул. Коцюбинського, розповідає: «Усі сусіди в приватному секторі здивувалися, коли на розі вулиць Коцюбинського і Князя Володимира (в провулку між будинками 150 та 154 а) мешканець поряд зі своїм будинком звів нежитлову будівлю, а пізніше оселив там кіз, свиней, індиків, курей та іншу живність. На цьому хазяїн не зупиняється, почав будівництво споруди площею приблизно 400 кв.м, схоже, нежитлової. Думаю, буде харчове виробництво: сироварня чи коптильня тощо. Вже зараз на вулиці стоїть сморід… Хіба можливий такий вид діяльності поряд із приватними садибами?».

Звернення до відділу з контролю за благоустроєм не принесли результатів.

У власності підприємця три суміжні земельні ділянки по 10 соток. «Усі будови зводяться на лінії межі, впритул до сусідських. Котлован під будівництво викопали на відстані 1 м до сусіда, чим порушили будівельні норми», — коментує Сергій.
За словами чоловіка, розмови з підприємцем-забудовником не вийшло, добросусідських відносин той підтримувати не збирається, і відповідь на претензії сусідів була короткою: «Я бізнесмен, чим захочу, тим і буду займатися».
Звернення до відділу з контролю за благоустроєм теж не принесли результатів. «Звертався до працівників відділу усно, писав офіційну заяву. Все марно, навіть коментувати відмовилися», — розповідає Сергій. Каже, їздив зі скаргою і до відділу Держпродспоживслужби, що на вул. Польовій, 26. Там порекомендували писати заяву до головного управління, що знаходиться у м. Вишневе. Тож чоловік втратив надії шукати правду в Борисполі.
Депутат округу минулої каденції Ігор Петренко пояснив, що вперше чує про проблему. «Ні з приводу незаконного будівництва, ні з приводу відкриття ферми мешканці округу не зверталися. Я здійснював виїзди по округу. Схожого на промислову будівлю не бачив. Ділянки на вулиці Коцюбинського та Князя Володимира виділені під індивідуальну житлову забудову, ніяких промислових підприємств там бути не може. Виняток — продуктовий магазин на розі цих вулиць, про його відкриття просили мешканці. На виїзді з вул. Коцюбинського діє автомагазин, а на вул. Яблуневій — техстанція, але це вже землі району.
Для промислового будівництва необхідна зміна цільового призначення землі, оформлення дозволів тощо. Якщо ферма там є, вона працює незаконно», — прокоментував Петренко.

У власності підприємця три земельні ділянки.

Важливо

• Речовини, які викликають появу смороду від тваринних ферм, є небезпечними для людини. У достатніх концентраціях вони є токсичними та можуть викликати проблеми зі здоров’ям. Тому мінімальна відстань від ферми до житлових будинків (санітарно-захисна зона) повинна бути не менше 500 м.
• Територія господарської діяльності таких господарств планується так, щоб мати окреме місце складування гною, водопостачання та водовідведення.
• Площа земельної ділянки має бути достатньою для забезпечення повного використання, зберігання та переробки органічних решток (гною) або його реалізацію після переробки та знезараження шляхом перетворення в компостну суміш.

На ферму завозять корми.

Мовою закону

• Діяльність у сфері розведення худоби та будівництва тваринних комплексів (в т.ч. приватних міні-ферм) регулюється низкою законодавчих актів. Серед них: Закони України «Про ветеринарну медицину», «Про фермерське господарство», «Про охорону навколишнього середовища», Державні будівельні норми України В.2.2-1-95 «Будівлі і споруди для тваринництва» та інші.
• Розміщення тваринницької ферми на території населеного пункту неможливе без згоди депутатів місцевої ради. Так, відповідно до п. 38 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сільських, селищних, міських рад вирішуються питання надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об’єктів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію.

Будівництво ведеться впритул до будинків.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. Сергій Михайлович 27 листопада 2020 15:25
  • Не подобається
  • +3
  • Подобається
  Чому ви такі «справедиві» журналісти забули взяти коментар безпосередньо у хазяїна.
  Чи вам не відомі норми етикі журналістики. Хоча, які ви журналісти?
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: