Бориспiль
C

Головні новини

Забудь-річка та зрозуміла історія України


Забудь-річка та зрозуміла історія України

Другого березня до Бориспільської центральної бібліотеки завітали письменники та видавці брати Дмитро та Віталій Капранови з презентацією свого нового історичного роману «Забудь-річка».

Автори працювали над новим романом чотири роки. Один їхній дід воював у Червоній армії, а інший був ворогом народу. Вони вирішили у цьому розібратися, а «найкращий спосіб розібратися — написати книжку». Дмитро Віталійович та Віталій Віталійович стверджують, що такий історичний феномен властивий багатьом українським родинам, і закликають кожного в своїй хаті шукати історичної правди — тоді нам ніхто не буде страшний.
Забудь-річка — це образ річки, яка протікає між світом живих та мертвих. Коли душа людини переходить з одного світу в інший, вона пролітає над річкою і все забуває.

Капранови жваво й цікаво розповідали про роботу з історичними і мемуарними джерелами і про важливість точних побутових деталей у історичному романі.

Сюжет — це поєднання воєнних пригод і кохання, що має однаково зацікавити чоловіків та жінок.
Автори — гарні маркетологи і чітко уявляють, що і для кого пишуть. Так само вони привезли свій роман «Кобзар 2000», що витримав уже шість перевидань. Книга існує у двох версіях — чоловічій «хард» і жіночій «софт». Це — містичний зріз сучасної України, де справам відьом, вовкулак та русалок не заважає існування мобілок і машин.
Якщо з романами все ясно — їх просто читають на дозвіллі, то дві інші книги претендують на те, щоб стати настільними в українському домі.

«Мальована історія незалежності України»
Ваша дитина погано орієнтується в історії? Нічого дивного — самі почитайте шкільні підручники.
«Підійшов до нас якось син, який готувався до ЗНО з історії, і спитав: «Як усе це запам’ятати?» І ми не знайшли відповіді. Бо що таке українська історія? Список князів, потім список гетьманів, потім список письменників, а між ними чорні діри у сотні років, а між ними білі плями на цілі регіони». Невелика книга енциклопедичного формату побудована спеціально для покоління, яке сприймає візуальну інформацію і не любить багато читати. Кожен розворот присвячено певному історичному періоду чи явищу. На ньому вміщено портрет історичного героя, який персоналізує епоху і яскраво врізається в пам’ять як символ доби, стислий текст, невеликий історичний комікс та карту з контуром сучасних кордонів — однакового масштабу і в одному місці, що дозволяє легко порівнювати і аналізувати історичні зміни. Автори розповідають читачеві історію державних формацій, що були предками сучасної незалежної України. Умова — українська адміністрація та столиця на території сучасної України. «Це книжка для дорослих, щоб вони читали її дітям і для дітей, щоб вони могли проконсультувати дорослих».

Однотипна з «Мальованою історією» книжка «Веселих свят! Український рік» теж сподобається не лише дітям, а й усім дорослим. Історія свят, традиції святкування, святкові страви, ігри, пісні з нотами та традиційні рукоділля — є все! Ви навчитеся робити плетений батіг, купальський вінок, ляльку-мотанку, гудок з дерева, витинанку, колядницьку торбу, різдвяного павука та безліч інших гаджетів наших предків. «Ми говоримо своєю мовою, віримо у свою правду, святкуємо свої свята — саме тому українці залишаються самобутніми й унікальними на тлі все більш «глобалізованих» націй. Тож святкуймо по-українськи, бо ми того варті!» — закликають брати.

На зустріч з письменниками в інформаційному залі бібліотеки зібралося більше шістдесяти людей. Це свідчить про зацікавленість бориспільців сучасною книгою. Ті, хто прийшов на презентацію, мали можливість придбати всі п’ять книг за видавничою ціною і отримати автограф та фото з авторами. Для власне бібліотек міста комплект презентованих видань придбав Валерій Мартишко.

Письменники поїхали, а книгу встигли купити не всі бажаючі. Тому, на прохання бориспільців, наступного тижня брати Капранови прислали ще невелику партію, що важливо для Борисполя в умовах відсутності в 60-тисячному місті книжкового магазину. Звертайтеся до центральної бібліотеки — вул.Європейська,6, тел.: (4595) 6-10-24 (дитячі книги коштують по 50 грн, романи — по 100).


Сергій КРУЧИНІН, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: