Бориспiль
C

Головні новини

Романс, блюз та джаз звучатимуть у Борисполі


Романс, блюз та джаз звучатимуть у Борисполі

Олена та Юлія Шиналь.

Лишилося менше тижня до сьомого фестивалю сучасної музики «Музичний Компот», що відбудеться 18, 19 та 20 травня. У перший вечір пропонують послухати український романс.

Романс звучатиме на фестивалі не вперше. Ще у 2014 році, щоб підкреслити багатонаціональну культуру Борисполя, другий день фестивалю було віддано йому — класичному і сучасному, українському, російському та циганському. Виконуватимуть романси студенти Національної музичної академії України ім. П. Чайковського з класу викладача, заслуженої артистки України Ірини Семененко.

Зіркою вечора стане заслужена артистка України сопрано Олена Шиналь: «Зазвичай, романси пишуться на тексти поезій, і тому ці два жанри нероздільно пов’язані між собою. Спільним у них є мелодика, ритм, розмір, а головне — душа. Складністю є те, що виконавець повинен вміти викликати в слухача певні емоції, донести до нього зміст та заронити у душу любов до краси музики та вірша. Я дуже люблю виконувати романси — переживати його настрій, проживати за кілька хвилин чиюсь долю, вживатися в образ. У цьому концерті я представлю також кілька своїх віршів, які будуть перегукуватися з солоспівами. Я щиро вдячна ініціаторові фестивалю пану Борису Шапіро, всім організаторам і спонсорам за можливість взяти участь у цій події та поділитися своїм мистецтвом».

Юлія Шиналь, яка зараз навчається у консерваторії, додає: «Український романс несе в собі красу мови, ніжну мелодику, багату гармонію та мелодичні особливості того чи іншого регіону нашої країни. У концерті в слухача буде можливість почути романси у виконанні різних голосів з неповторними тембром та діапазоном. На мою думку, абсолютно органічною частиною програми стануть вірші українських поетів-класиків».

Вчетверте до організації фестивалю долучається ГО «Фестклаб», завдяки якому у програмі фестивалю з’явилися ті самі літературні нотки.

Ініціатор фестивалю Борис Шапіро: «Хочу подякувати музикантам, що прийняли наше запрошення виступити на сьомому фестивалі, однодумцям та команді: дизайнерам, журналістам, які висвітлюють події, колективу Бориспільської музичної школи, партнерам та меценатам, без щирої підтримки яких зробити наш фестиваль було б важче. Це Дмитро Ушмаєв, Сергій Парубочий, Юлія Писарчук, Микола Давиденко. Вже сім років є неоцінимою підтримка Євгенія Боженка. Як і в останні роки, цьогоріч фестивалю значно допомагає Олександр Сич, керівник «Тресту «Бориспільсільбуд». Він є партнером першого фестивального дня».
Романс, блюз та джаз звучатимуть у Борисполі

Олександр Сич: «Чому я підтримую «Музичний Компот»? Основна причина — я сам люблю джаз. У нашій сім’ї живе любов до цієї музики, і хочеться допомогти гарній справі. Пам’ятаю з дитинства випадок — ще в школу ходили — у село приїздив джазовий оркестр, і враження з тих років залишилося, й досі джаз асоціюється з дитинством.
Мені хотілося б, щоб у Борисполі ця музична традиція закріпилася і стала відомою за межами міста, в області, а, може, й далі. Чому ні? Хочу сказати, що для розвитку фестивалю його мають підтримувати місцеві органи влади, бо для масштабної популяризації одних меценатів недостатньо. В житті у будь-якому питанні без матеріальної підтримки нічого не відбувається. Тому бажано, щоб це підтримувалося на рівні депутатського корпусу і виконавчої влади. У такий спосіб фестиваль Миколи Боровка, який популяризує рондель, у минулому році вийшов на міжнародний рівень. Подібне можна робити й для джазових музикантів, а творчий обмін між колективами даватиме свій ефект.

На мою думку, тематика трьох фестивальних днів гарно підібрана. Хтось любить рок-музику, хтось джаз, а хтось цікавиться літературою. Невтомному організаторові та ініціатору фестивалю Борису Шапіро я хочу побажати міцного здоров’я і наснаги. Бо зробити таке — клопітка робота. Кажуть, що особистості творять світ — і це правда, ми маємо гарний приклад».

Другий вечір фестивалю — це буде Sunrise Blues Party для шанувальників блюзової музики. Тут виступить один з найкращих рок-гітаристів України Юрій Хижняк з гуртом «Трутні».

«Музичний Компот» завжди славився своєю джазовою програмою, і, гідно продовжуючи традицію, 20 травня у Борисполі виступлять квартет Руслана Єгорова та тріо молодого і талановитого клавішника Ігоря Агріча. Традиційно проведе вечір Олексій Коган, який відзначає, що фестиваль щороку «вдається завдяки людям, ентузіастам своєї справи, які трошки розворушили місто, і це важливо, бо тепер Бориспіль можна назвати одним з центрів української джазової культури. Організатори гуртують цікавих людей під прапором музики».

Сергій КРУЧИНІН, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: