Бориспiль
C

Головні новини

У Борисполі висоток вистачає, а от з муралами не склалося


У Борисполі висоток вистачає, а от з муралами не склалося

Перший стінопис з’явився торік на фасаді будівлі виконкому міськради — це портрети П. Чубинського і М. Вербицького — авторів слів та музики Гімну України з їхніми творами.

Стінопис на офіційній будівлі своєю появою завдячує ініціативі міської влади. Ідея зобразити вишиванку належить Молодіжному парламенту. А написати портрети запропонував міський голова Анатолій Федорчук, хоча, нині зізнається, ідею багато хто не схвалював, натомість розглядалася версія прапорів. «Вартість робіт з окультурення фасаду обійшлася міському бюджету тоді ще в 198 тис. грн. Тепер типова адмінбудівля має родзинку, несхожість з іншими», — говорить Анатолій Соловйович. За його словами, ідею втілювала компанія «АРТ-Степанов», яка проявила себе у проекті з фонтаном, за попереднім узгодженням зображення з управлінням культури молоді та спорту міськвиконкому. Міський голова підкреслює, що результатом задоволений.

Щодо муралів у спальних районах міста, то представники міської влади кажуть, що не проти такого вуличного креативу, але констатують, що до міськ­виконкому за дозволом нанести малюнок на фасад багатоквартирного будинку ніхто не звертався. «Була ідея на торцьовій стіні будинку, що в районі Лоховки, написати портрет Чубинського, оскільки є рішення ради зробити ту частину міста площею Чубинського, але проект поки не почав втілюватися», — розповідає «Вістям» Анатолій Федорчук.

До речі, дозвіл на зображення муралів на фасадах будинків дає управління містобудування та архітектури. У Європі такі питання, як створення муралів, засклення балконів, утеплення чи фарбування фасадів, навіть заміна вікон чи їхнього декору, строго контрольовані, щоб будівлі мали естетичний вигляд, не псували загальну концепцію міста, вулиці. Однак в Україні подібні закони і норми не діють. Міський голова визнає, що питання естетики фасадів багатоквартирних будинків українці й бориспільці зокрема ігнорують, що є принципово неправильним. «Власники квартир між собою часто не можуть домовитися навіть щодо утеплення фасадів, а про мурали й поготів. Нещодавно була ідея мешканців одного багатоквартирного будинку щодо встановлення індивідуального опалення, міськрада готова була допомогти певною сумою бюджетних коштів, але у підсумку одна сім’я відмовилася і проект не реалізовано», — ділиться співрозмовник.

Три українські мурали є кращими у світі
Три українські мурали потрапили до списку кращих витворів вуличного мистецтва BestStreetArt 2017. Про це, спираючись на першоджерело, повідомляють українські інтернет-видання. У списку представлені два столичні мурали і один харківський.
У Борисполі висоток вистачає, а от з муралами не склалося

• Серед кращих стінопис «Розум, тіло та душа» італійського митця Кraser, який зобразив ведмедя з людськими руками. Шедевр знаходиться в столиці на вул. Верхній Вал, 44.

• Харківський мурал представляє велику чорно-білу людську голову. Автор зображення — також не українець МаріушВарaс (M-City).
У Борисполі висоток вистачає, а от з муралами не склалося
У Борисполі висоток вистачає, а от з муралами не склалося

• Другий київський мурал з найкращих — пара блакитних пантер на столичній гімназії № 267. Автор — аргентинець Франко Фазолі (Jaz).

Ольга ІВАНОВА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: