Бориспiль
C

Головні новини

Лікнеп для пенсіонерів у бориспільській бібліотеці


Лікнеп для пенсіонерів у бориспільській бібліотеці

Працює університет третього віку — навчання комп’ютерній грамотності для пенсіонерів на базі Бориспільської міської централізованої бібліотечної системи.

Послуга діє у бібліотеці з вересня 2015 року як результат співпраці закладу та територіального центру надання соцпослуг. Методистом бібліотеки та працівником терцентру складено програму, за якою і навчаються слухачі університету третього віку. Бібліотекар пройшла навчання в Київському тренінговому центрі.
Четвер, ранок. Слухачі збираються раз на тиждень. При зустрічі обіймаються, цілуються, жартують. Словом, поводяться, як звичайні студенти. Відмінність — серйозне ставлення до навчання, кожен знає, навіщо сюди прийшов. Катерина Третяк хоче спілкуватися із родичами: «Сестра живе в Росії. У мене є планшет, прийшла навчитися користуватися програмами, щоб спілкуватися з нею. Тут подобається — між людьми і себе відчуваєш людиною». Володимир Фесенко каже, що хоче дізнаватися з Інтернету новини в світі. Чоловік задоволений якістю викладання. Анатолій Шванц, викладач мовних курсів, говорить, що його примушує вчитися життя: «Це частина роботи, адже учням треба давати завдання з Інтернету. Група наша дружна, і це заслуга викладача — вона педагог з безмежним терпінням і хоче, щоб усі все зрозуміли».

Gmail тапокупки в Інтернеті
Викладач Людмила Базікалова групою задоволена: «Закінчується третій рік навчання. Дві попередні групи були слабші — багато людей не знали, як мишку тримати в руках. Цьогорічні слухачі сильні, частина вміє користуватися комп’ютером, знають програми, не пропускають занять.
На минулому занятті ми створювали обліковий запис пошти Gmail, після чого вчилися листуватися: як правильно писати листа, яка в нього структура, як чистити і сортувати пошту. Приділяємо увагу і безпеці даних.
Найбільше слухачі чекають практичних тем — покупки в Інтернеті, оплата комунпослуг, спілкування в Skype. Після закінчення курсу всі отримують сертифікат. Але головне — знання».

Навчання для всіх
Директор Бориспільської МЦБС Жанна Кручиніна пояснила, що навчання пенсіонерів комп’ютерній грамотності — одна з форм роботи бібліотеки. «До початку співпраці з терцентром, ми надавали індивідуальні консультації, — розповідає. — Крім того, проводимо навчання для внутрішньо переміщених, для працівників лікарні, музею, нікому не відмовляємо і навчаємо всіх бажаючих. Подібні курси є популярною сучасною формою роботи обласних та наукових бібліотек, але бібліотеки рівня нашої таким, як правило, не займаються. У нас це стало можливо завдяки перемозі нашої бібліотеки у 2011 році у міжнародному конкурсі в рамках програми модернізації бібліотек «Бібліоміст» — ми виграли 15 німецьких комп’ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням (9 — на центральну, 4 — на дитячу бібліотеку та 2 — на філію)».

Але не комп’ютерами єдиними — бібліотека безкоштовно передала в терцентр два стелажі та більше 300 художніх та галузевих книжок. Мета курсів — продовження активної діяльності людини незалежно від її віку. Курс триває академічний рік, заняття проходять щочетверга з 10 до 12, всі користувачі бібліотеки знають, що в цей час комп’ютери зайняті.

«У групі 10-12 осіб. У травні всі вони мають електронну пошту, зареєстровані в соцмережах, активно користуються Інтернетом, вміють працювати з флешками, робити презентації, — продовжує директор. — Приходять як поважного віку бориспільці, так і люди віком від 50 років, які до цього не мали доступу до комп’ютера. Після навчання вони отримують сертифікат, підписаний директором терцентру.
Життя цих людей змінюється, вони самі можуть поповнити рахунок мобільного, шукають дешевші ліки, читають новини та спілкуються».

Бібліотека для всіх
Комп’ютери, які бібліотека виграла у міжнародному конкурсі, потребують постійного ремонту й заміни частин. Розмов про оновлення комп’ютерного парку бібліотеки, який активно працює для громади шість днів на тиждень вже сім років, не чути. За словами керівника бібліотеки, іноді це викликає незручності і для слухачів університету третього віку: «У нас у читальному залі 9 робочих місць. Бажано, щоб кожен сидів за окремим комп’ютером, але іноді доводиться займатися по двоє. Так, два комп’ютери простояли взимку несправними — поки ми отримали гроші на їх ремонт. Людям доводилося приходити окремо, щоб осмислити те, що було на занятті».
Бориспільська бібліотека пропонує громаді широкий спектр послуг. Всі вони — безкоштовні, а значить — доступні кожному. Тут можна відпочивати, вчитися та працювати (коворкінг) — читати книги, користуватися комп’ютером та Інтернетом, переглядати мистецькі виставки та події, навчатися хендмейду та брати участь у презентаціях книг, зустрічах з цікавими людьми та літературних вечорах.

Бібліотека в мережі: fb.com/biblio.boryspil та mcbs.org.ua

Сергій КРУЧИНІН, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: