Бориспiль
C

Головні новини

Стартували роботи над новим генпланом Борисполя


Стартували роботи над новим генпланом Борисполя

Офіційний Бориспіль розпочав роботи з розробки нового генерального плану міста. Якими є перші кроки до створення важливого документа, «Вісті» поцікавилися у Ігоря Крикливця, начальника управління містобудування та архітектури.

«Склалася така управлінська ситуація, коли багато населених пунктів України показали неспроможність влади на місцях реалізувати подібні проекти. Бориспіль же навпаки — у непростий час продемонстрував здатність на велику роботу, створення важливого для розвитку міста документу», — прокоментував успішний початок робіт Ігор Іванович.

Відомо, що згідно із ДБН генплан розробляється, як правило, на 20 років; нинішній генплан існує 11 років, він досі діючий і, на думку архітектора, був добре розроблений, хоча має і недоліки. Але, зважаючи на те, що економіка країни змінилася, змінилося і місто, тому потрібен новий документ. «Влада, яка думає з перспективою на 10-15 років — це показник якісного управління, колективної роботи», — переконаний архітектор. Співрозмовник підкреслює, що підписанню договору зі створення генплану передувала підготовча робота: вивчався перелік організацій-розробників, був вибір керівника.

«Сергій Маркітаненко, який був розробником зонування території Борисполя, вийшов зі складу ДП «УкрНДПІЦивільбуду» і створює окрему авторську групу. Була зустріч міського голови Анатолія Федорчука із Олександром Чижевським, директором «УкрНДПІЦивільбуду». Остаточним вибором міста став Сергій Вальдемарович Казарянц — головний архітектор ТОВ «БЮРО РАДЕН», яке має великий досвід роботи», — коментує Ігор Крикливець.

Відомо, що договір із виконавцем робіт уже підписаний і розмішений на сайті міськради. На засіданні виконкому 9 липня було затверджено робочу групу, куди ввійшли представники усіх депутатських комісій, громадські активісти та фахівці міськради. Група має відпрацювати завдання на розробку містобудівної документації.

За словами співрозмовника, згідно з домовленостями із представником розробника генплану, спочатку замовник визначиться із загальною концепцією документу, а потім будуть прописані технічні завдання, а далі — дослідження і процес робіт виконавця. Генплан у підсумку має пройти обговорення і комплексну державну експертизу, а потім — затвердження на сесії міськради, тоді документ вступає в дію.
Стартували роботи над новим генпланом Борисполя

«Як архітектор я наполягатиму на створенні цифрової карти міста. Зробимо акцент на ключових питаннях життєзабезпечення міста: об’їздні дороги, чіткі межі міста, території під водозабір, очисні споруди, питання енергозабезпечення, водовідведення, об’єкти соціальної сфери», — коментує Ігор Іванович плани щодо майбутнього документу.

Також, говорить, буде враховано можливість об’єднання громад.
«Для Борисполя старт роботи над Генпланом — це показник злагодженої роботи і депутатського корпусу, і виконкому, і міського голови, його заступників — це командна фахова робота. Головне — створити генплан, який передбачатиме комфортне середовище проживання», — підсумував архітектор.
За його словами, на роботу над проектом виділені кошти в сумі 1 млн. 480 тис. грн; кошторис є, документи на цю суму підписані. У разі виникнення потреби у додаткових послугах розробника буде протокол погодження і розрахунки, які місто підтвердить або ні. Ігор Крикливець запевнив, що процес роботи над генпланом буде прозорим для громади.

Оксана КОБЗАР

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: