Бориспiль
C

Головні новини

На медичне обслуговування жителів Бориспільщини держава виділила майже 5 млн грн


На медичне обслуговування жителів Бориспільщини держава виділила майже 5 млн грн

З 1 жовтня Бориспільський район починає отримувати субвенцію з державного бюджету на медичне обслуговування громадян, які заключили декларації з лікарями первинної ланки охорони здоров’я.

Відповідний договір на суму 4 млн 980 тис грн було укладено між КНП «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» та Національною Службою здоров’я України терміном до 31 грудня 2018 року.

Станом на 17 вересня 2018 року укладено майже 45 тис. декларацій про вибір сімейного лікаря. Із них з жителями Бориспільського району – 27,9 тис. декларацій, решта – з містом. Відповідно сума надходжень з державного бюджету на район становитиме близько 2 млн. 400 тис. грн.

Згідно з Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який був прийнятий парламентом 19 жовтня 2017 року, запроваджується програма державних гарантій медобслуговування населення, що передбачає перелік та обсяг медичних послуг та ліків, які оплачуються з державного бюджету на основі єдиних національних тарифів.

«Пацієнт може звернутися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра в разі необхідності обстеження або лікування. Ці послуги будуть 100% покриватися з державного бюджету. Лікар стає агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, а його робота оплачується державою», – зазначив директор КНП «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Денис Хурса під час апаратної наради РДА в понеділок, 17 вересня.

За його словами, лікарі Бориспільського району для підписання декларацій з пацієнтом успішно використовують електронну систему охорони здоров’я E-Heals. Лікарі, які заключили з пацієнтами 1,5 тис. декларацій, отримали премію з районного бюджету в розмірі до 15 тис. грн.

Загалом щомісячна заробітна плата лікаря становитиме щонайменше 18 тис гривень. Залежно від кількості укладених декларацій зарплата сягатиме до 100 тис. грн. Виходячи із цих коштів, БРЦПМСД буде розраховувати можливість утримання інших працівників: медичних сестер, молодший медперсонал, витрати на житлово-комунальні послуги, паливо-мастильні матеріали тощо.

В рамках медичної реформи, ініційованої Президентом України та підтриманої районною державною адміністрацією та районною радою, в медамбулаторії району було придбано 34 комп’ютери на суму понад 380 тис. грн. та 46 багатофункціональних пристроїв (принтери, сканери, ксерокс тощо) на суму близько 330 тис. грн. Відкрито пункти забору крові. Планується будівництво нових медичних амбулаторій з житлом для медпрацівників у с.Вороньків, с.Рогозів, с. Велика Олександрівка, с. Сеньківка.

Бориспільська РДА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: