Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільський Кінг - Конг без оренди


Бориспільський Кінг - Конг без оренди

Масштабна будівля ускладнила життєдіяльність мікрорайону. Щоб підключити будинок до інженерних мереж, потрібно виконати забудовником технічні умови, проте той ухиляється.

У справі багатостраждального бориспільського довгобуду Кінг-Конга з'явилися зміни. На 46-й сесії міської ради було прийнято рішення припинити договір оренди земельної ділянки із забудовником. Як рішення вплине на долю інвесторів, розбиралися «Вісті».

Офіційно
Згідно рішення 46-ї сесії міської ради 18 жовтня цього року «Про припинення договору оренди, укладеного 10.10.2013 р. між міською радою і ТОВ «Бориспільмісьбуд» на земельну ділянку площею 1,4406 га по вул. Київський шлях,95 на будівництво житлово-офісного комплексу», оренду забудовнику припинено.

Історія
Довгобуд охрестили Кінг-Конгом, адже будівельний монстр в центрі Борисполя несе людям сльози і руйнує надії. Відомі сумні історії, які відбулися в родинах мешканців міста, які втратили останні гроші в омріяне житло.
У 2006 році люди уклали договори, виконали всі умови, оплатили 100% вартості квартир. У 2007 році будівництво було зупинено, інвестиційні компанії та забудовник ТОВ «Агробудпереробка» розпочали процедуру банкрутства. У 2010 році на загальних зборах інвесторів представник забудовника повідомив про необхідність підписання нових договорів з іншим забудовником — ТОВ «Бориспільміськбуд», що дасть можливість добудувати будинок і отримати квартири. 13.11.2010 були підписані договори, згідно з якими ТОВ «Бориспільміськбуд» приймає на себе обов'язки інвестиційної компанії та зобов'язується виконати їх в повному обсязі. У договорі також вказано, що інвестори свої зобов'язання виконали в повному обсязі, сплачена сума є остаточною і перегляду не підлягає.
Більшість інвесторів свої квартири не отримали. Вони збиралися на загальні збори, мітингували, перекривали центральну вулицю — усе марно. Ключі від квартир їм не давали, а представники забудовника зачиняли перед ними двері будинку.

Заручники монстра
Заручниками ситуації стали мешканці двоповерхового будинку по сусідству із комплексом: забудовник, зводячи багатоповерхівку, фактично руйнує старе двоповерхове житло, власники якого бояться, що їхній будинок завалиться. Попередній забудовник обіцяв відселити людей із двоповерхового будинку, але нинішня компанія-правонаступник намагається зняти із себе такі зобов'язання.
Ще заручники недобросовісного забудовника — представники Національної гвардії України, яким керівництво придбало там службові квартири. На адресу міської влади постійно здійснюється тиск, а нацгвардійці вимагають ордери на своє житло.
Питання довгобуду неодноразово виносилися на засідання виконкому і не знаходили підтримки, адже доля інвесторів і багатоповерхівки невизначені. Є претензії до площі паркінгу та облаштування прибудинкової території. За словами заступника Бориспільського міського голови Дмитра Гопанчука, до розмови про подовження оренди земельної ділянки влада Борисполя повертатимуться після того, як забудовник виконає всі зобов’язання.

Листи щастя
З трибуни сесії міської ради 18 жовтня представник інвесторів розповів, що забудовник розсилає людям листи з погрозами, в яких вимагає доплачувати за квартири, які вже на 100% оплачені. Тим, хто не доплатить до встановленої дати, погрожують збільшити суму, або повернути суму, яку сплатили спочатку, без урахування інфляції.
Юрист забудовника на сесії маніпулював цифрами і переконував присутніх, що розірвання договору оренди нашкодить місту. Мовляв, забудовник сплачує 300 тис. грн щомісяця, тож місцевий бюджет втратить за рік біля 20 млн грн. Насправді, за оренду землі забудовник сплачував 3%, а не 12%, як всі інші підприємства такого рівня.

Інтернет неправді в поміч
Крім офіційних листів з погрозами, на інвесторів намагаються тиснути за допомогою соціальних мереж. На сайті https://forum.realt.ua/obsuzhdenie_novostroek_kievskaya_oblast_i_ukraina-5/borispol-kievskiy-shlyah-97-1451/2820 багато років люди обговорюють проблеми з отриманням квартир в цьому будинку. Останнім часом там почали з'являтися повідомлення ніби інвесторів. Але їхня риторика наводить на сумніви. Ось декілька прикладів.

* «Всі, хто подав заяви до прокуратури, будуть позбавлені права на квартиру. Вам зіпсують життя всі інвестори 5-ої
секції, які боролися за добудову будинку разом з усіма! Ви там жити не зможете, повірте».

* «Я б на місці інвесторів 5-6 секцій бив морди тим, які бігають по депутатам, ратуючи за нездачу будинку. Це саме з їхньої вини ви тепер гарантовано побачите дулю».

* «Закликаю всіх розумних людей не брати участь в акціях протесту проти забудовника і не подавати позови в суд!»

* «Ви втратите свої квартири, якщо не відступите».

Стережіться бути ошуканими. Спосіб продати залежалий товар — сайти, де рекламують нерухомість. Один з них, https://perfect-group.ua/ru/projects/kievskij-shlyah-95/, вражає. Професійні фото будинку, сучасного паркінгу. І текст: «Розташований на центральній вулиці Борисполя, житловий комплекс «Київський шлях, 95» має чудову транспортну розв'язку та інфраструктуру. На території передбачена наземна стоянка для авто. До величезної паркової зони 6 хв пішки — і ви на природі. Обладнана прибудинкова територія. Дитячі, спортивні майданчики — ідеальне місця для відпочинку дітей і дорослих. Поряд розташовані школи, дитсадки, танцювальний клуб, центр розвитку дитини. Будинок зданий в експлуатацію».

Коментарі з приводу
«Змінили нумерацію квартир»
Секретар міськради Ярослав Годунок:
— Забудовник не виконав технічні умови ні щодо опалення, ні щодо водопостачання, газопостачання — жодна комунікаційна мережа не працює як треба. Забудовник не сплатив пайову участь місту. Він не виконав жодних зобов'язань перед містом, інвесторами, які купили там квартири та мешканцями двоповерхівки. Замість цього на території незаконно будують «Спортлайф». Крім того, забудовник змінив нумерацію квартир, тож невідомо, чи належать вони інвесторам, чи вже перепродані. Позиція влади: доки інвестори не отримують квартири, жителів двоповерхового будинку не розселять, ордерів представникам Національної гвардії не видаватимуть — ми попередили їхнє керівництво. Прийняте на сесії рішення щодо припинення договору оренди землі є тиском на забудовника, адже він не зможе будувати, не виконуючи зобов’язань, інші секції та продавати їх.

«Підприємство маніпулює цифрами»
Заступник міського голови Людмила Ковальова:
— Є договір із «Бориспільміськбудом» щодо сплати пайової участі — 8,5 млн вони мають заплатити до бюджету міста. Однак, відмовляються. У зв'язку з тим, що забудовник вказав недостовірну інформацію в акті вводу в експлуатацію щодо сплати місту коштів пайової участі, ми звернулися до правоохоронних органів з приводу шахрайських дій даного підприємства, заведено кримінальну справу. Юрист, як всі ми чули, сказав, що це підприємство сплачує за оренду земельної ділянки понад 300 тис. грн щомісяця. За фактом впродовж 9 місяців підприємство заплатило, згідно із договором, 115, 7 тис грн.Наталія Долина

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: