Бориспiль
C

Головні новини

У Щасливому буде нова амбулаторія


У Щасливому буде нова амбулаторія

Медична реформа в Україні дала старт до створення амбулаторій загальної практики — сімейної медицини. У селі Щасливому 15 січня закладено першу цеглину у будівництво нової амбулаторії. Зводитимуть її фахівці бориспільського ПрАТ «БК-БМ» (керівник Ігор Шалімов).

Сільська медицина Бориспільщини не пасе задніх; яскравим прикладом того став нещодавній старт будівництва сучасної амбулаторії у селі Щасливе — 15 січня Щасливський сільський голова Микола Шмаюн поклав першу цеглину у початок зведення стін медичного закладу.
У Щасливому буде нова амбулаторія
У Щасливому буде нова амбулаторія

«Коли дільничну лікарню було закрито, населення сільської громади із більше аніж 6 тис. осіб лишилося без медичного обслуговування. Люди втратили можливість лікуватися, проконсультуватися з лікарем», — розповідає про проблему села Микола Федорович, наголошуючи, що старе приміщення сільської амбулаторії ще 60-х років будівництва і не може далі функціонувати. «Спочатку ми планували старе приміщення реконструювати, але потім зрозуміли, що таке інвестування коштів буде необґрунтованим, тому що ми отримаємо не те приміщення, в якому на сьогодні є потреба населення», — пояснив голова села.
У Щасливому буде нова амбулаторія

Деталі проекту. Замовником будівництва амбулаторії загальної практики — сімейної медицини на вулиці Лермонтова, 9 у селі є Щасливська сільська рада. Тендер на будівництво установи через державну систему ProZorro виграно ПрАТ «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів», вартість проекту 43 млн 55 тис. 588 грн. Будівельні роботи розпочалися у липні 2018 року.
Згідно із проектом будівля амбулаторії матиме два поверхи та просторе підвальне приміщення. На першому поверсі, окрім приміщень для медперсоналу, заплановано розмістити рецепцію, кабінет чергового лікаря, кабінет здорової дитини та кабінет для щеплень. Обов’язково функціонуватимуть палати денного стаціонару, приміщення для взяття проб крові і аптечний пункт.
Другий поверх матиме кабінети сімейних лікарів, кабінети гастроентеролога, ендокринолога, невропатолога, гінеколога, електро- і світлолікування, а в перспективі ще й кабінет ЕКГ та кардіолога.
Новозбудована амбулаторія опалюватиметься за рахунок індивідуальної котельні, котра розміщуватиметься у підвальному приміщенні. Також буде водомірний вузол, вентиляційна камера, господарські комори, пральний та су-шильно-прасувальні цехи.
Загальна площа амбулаторії — 1870,36 кв. м, перший та другий поверхи по 736,88 кв.м. Біля медзакладу планується автостоянки на 20 машиномісць. Амбулаторія розрахована на 42 працюючих з подальшою перспективою розши-рення медперсоналу до 65 осіб.

У проекті будівництва амбулаторії враховані усі побажання громади. Особливу увагу при його розробці було приділено перспективі подальшого розвитку, оскільки село стрімко розвивається. За словами Шмаюна, медперсоналу у селі достатньо, наразі працює досвід-ений лікар. «Ми не звичайне село, про себе говоримо, що ми не село, але ще й не місто. Ми йдемо до кращого майбутнього», — гордо пояснює позицію Щасливської громади сільський голова.
Медична амбулаторія будується виключно за кошти міського (сільського) бюджету, джерелами надходження якого є місцеві податки і збори. Це податок на майно (земельний та на нерухомість), а також акцизний податок.
У Щасливому буде нова амбулаторія

У планах. Щасливська влада на 2019 рік в першу чергу планує проведення процедури закупівлі будівництва дитсадочку на 200 місць, розробка проекту будівництва нового будинку культури, нової адміністративної будівлі, де розмістяться ЖЕКи та інші структури сільської ради та спортивного комплекс у с. Проліски із критим басейном. Також сільський голова переконує, що планує організувати масштабну реконструкцію та ремонт доріг у Щасливому і Пролісках, а ще збудувати початкову школу у Щасливому.

Тетяна ХОДЧЕНКО, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: