Бориспiль
C

Головні новини

Бориспіль може не заробляти на депозитах. Бюджетним депозитам хочуть сказати «ні»


Бориспіль може не заробляти на депозитах. Бюджетним депозитам хочуть сказати «ні»

Міністерство фінансів хоче заборонити місцевим бюджетам зберігати гроші на депозитах. Що з цього може вийти та як відреагували на новацію в Борисполі, дізнавалися «Вісті».

Міністерство фінансів України запропонувало заборонити владі на місцях класти кошти основного бюджетного фонду на депозити у банках.
Минулого тижня до Верховної Ради внесено проект Постанови, який позбавить міста та селища права на додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відсотків із розміщення депозитів.
Це в окремих українських містах вже назвали наступом на децентралізацію, бо переконані, що таким чином Уряд намагається залатати дірки в державному бюджеті.

Бориспіль завдяки розміщенню бюджетних коштів на депозитних банківських рахунках за останні три роки заробив більше 100 млн грн. Про це «Вістям» розповіла Людмила Ковальова, заступник міського голови.
«За минулий 2018 рік міський бюджет із відсотків на депозитах отримав 23,5 млн грн. Покладені на банківські рахунки кошти не є нерозподіленими фінансами, це тимчасово вільні суми, поки не задіяні кошти, але передбачені на щось», — пояснила Ковальова.
Про суми від депозитів, на які бюджет Борисполя міг розраховувати цьогоріч, Людмила Олександрівна не уточнила, проте запевнила, що заключити договір про депозит із державним банком на 2019 міськрада ще не встигла.

Як альтернативу депозитам в Мінфіні запропонували інвестувати бюджетні кошти у цінні папери, наприклад, облігації державної позики. У верхах кажуть, що дохідність від них часто вища за депозити. Втім, не усім містам такий варіант підходить, оскільки депозити можуть бути короткостроковими, а в облігаціях терміни стартують від півроку.
У свою чергу, для деяких міст такі нововведення нічого не змінять: йдеться про міста з невеликими прибутками, дефіцитом бюджету, бо депозитів вони не мають (Одеса, Кропивницький та малі райцентри із регіонів).

Наразі керівництво Міністерства фінансів не врахувало того, що чимало міст вже встигли уклали попередні договори на депозити із банками. За таких обставин місцеві бюджети втратять не лише відсотки, на які розраховували від початку, а й живі гроші — як штраф.
Постанови про затвердження редакції проекту ще немає, її відправили на доопрацювання.

Тетяна ХОДЧЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: