Бориспiль
C

Головні новини

Професійно-технічний ліцей: ліцензії є — не вистачає учнів


Реформа старшої школи передбачає перехід на 12-річну освіту. Одне з її нововведень — старші класи не в усіх школах, а лише у ліцеях. Потрапити у Бориспільський академічний ліцей зможуть не всі. Ще один можливий варіант — продовжити освіту в професійно-технічному ліцеї і отримати корисну професію. 

Професійно-технічний ліцей:  ліцензії є  — не вистачає учнів

Вся надія — на реформу

«Вважаю, що реформа йде у вірному напрямку. Адже що ми зараз бачимо у 10 та 11 класах? Багато підлітків, які просто просиджують там свій час. Зараз, із введенням профільної середньої освіти, діти зможуть обирати, що їм дійсно необхідно: документ про повну середню освіту чи знання», — вважає Анатолій Новосад, заступник директора професійно-технічного ліцею з навчально-виробничої роботи.
За його словами, реформа дає надію на розвиток закладу. «Велика проблема професійно-технічної освіти в нашій країні — надмірна кількість вищих навчальних закладів та їх доступність. А на професійну освіту довгий час майже не звертали уваги. Навіть коли про неї заговорили, ми до останнього не бачили якоїсь стратегії розвитку», — коментує він.
«Доступність та престижність вищої освіти приваблює школярів більше, ніж робочі спеціальності. А про те, куди потім йти працювати з тим дипломом, майже ніхто не думає», — нарікає заступник директора.

Професійно-технічний ліцей:  ліцензії є  — не вистачає учнів

Професійний ліцей чекає учнів, навчальна база — є

Зараз Бориспільський професійно-технічний ліцей — це потужна навчальна база. В його стінах можуть навчатись до 600 учнів за 13 професіями. Навчальний заклад має свій гуртожиток на 400 осіб. Максимальне завантаження закладу було у радянські часи — 964 учні. У цьому році в ліцеї навчається всього 350 учнів за п’яти професіями.
Ліцей пропонує навчання за п’яти спеціальностями: слюсар із ремонту автомобілів, водій та майстер готельного обслуговування (на базі 11 класів); слюсар із ремонту автомобілів, водій, штукатур-маляр, електрозварник, кухар-офіціант (на базі 9 класів).
До речі, навчати за професією кухар-офіціант цьогоріч почали вперше. Це викликало попит, тому клас набирали на конкурсній основі. Для навчання підготували нові приміщення та оснастили їх сучасною технікою.
«Треба йти в ногу з часом. Якщо якась професія популярна, ми готові навчати. Колись у нас були побоювання, що ми не зможемо набрати клас за фахом штукатур-маляр. А зараз усі ремонтні роботи в ліцеї проводяться саме учнями цих класів, це для них практика. Навіть письмові дипломні роботи для них ми замінили на практичні. Такий підхід дає свій результат. Нещодавно у Вінниці проходив загальноукраїнський конкурс фахової майстерності за професією маляр, де наші учні посіли призове місце», — каже Анатолій Новосад.
Загалом у ліцеї готові навчати більшій кількості професій. Ліцензії є. Не вистачає лише учнів. Досі пустують майстерні для навчання столярів-гіпсокартонників та лицювальників-плиточників. Незважаючи на те, що на фахівців із цих спеціальностей є попит на ринку праці, навчатись ним діти не хочуть.

Професійно-технічний ліцей:  ліцензії є  — не вистачає учнів

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: