Бориспiль
C

Головні новини

Електромобіль «власними руками» та за 10 тисяч


Уже багато років поспіль місцевий конструктор-ентузіаст В’ячеслав Полтавець переоснащує звичайні автівки в електрокари. У його творчому доробку — понад 30 авто.


За словами майстра, ще 10 років тому в Україні не надто переймалися електричними автомобілями, та зараз можна сказати, що рівень зацікавленості зростає шаленими темпами. «Безумовно, здебільшого до нас потрапляють уживані авто. Але це нічого, вони в досить гарному стані і на них в Україні ще дуже непогано їздять», — зазначає співрозмовник. Крім купівлі вживаного авто, є й інший варіант — зробити електрокаром власне авто.
«Якщо раніше переоснащення авто базувалося виключно на ентузіазмі, сьогодні знаходяться люди, які готові у це вкладати, — зазначає конструктор. — Задоволення не з дешевих, бо акумулятори дорогі. Сума, потрібна для переоснащення, коливається на рівні 10 тисяч доларів, тоді як уживаний заводський електромобіль з Європи чи США зараз можна купити за ціною від 5 до 9 тисяч доларів».
Чому переоснащують? Одна із причин — бажання мати ексклюзив. «Наприклад, є багаті люди, які мають змогу купити новий електромобіль за 25 тисяч доларів. Та водночас їм цікаво зробити щось ексклюзивне, наприклад, електрифікувати старий «Запорожець», — розповідає Полтавець.
На рахунку конструктора-ентузіаста не лише переоснащені легкові авто, але і мікроавтобуси, автобуси, катери, мотоцикли тощо, а у власному автопарку ЗАЗ-1103 «Славута», китайський мікроавтобус Dong Feng, автомобіль Volkswagen, якими господар активно користується.
Зараз чоловік працює над проектом переоснащення на електропривід китайської вантажівки. У справі йому допомагає і син, котрий також працює в напрямку електропереоснащення та є засновником організації «Козак Електро».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: