Бориспiль
C

Головні новини

Відсутність місць на кладовищах: проблему вирішить крематорій?


Тема кладовищ — не надто популярна, але життєва і гостра, адже бориспільські кладовища переповнені. Ще зовсім трохи, і у Борисполі просто ніде буде хоронити померлих. Новообраний міський голова Борисполя Володимир Борисенко проблему перевантаження як міських, так і сільських кладовищ вважає однією із критичних на сьогодні.

«Насправді ця проблема не виникла сьогодні чи учора, тому я не розумію, чому попередня влада не займалася активно цим питанням. Рогозівське кладовище, найбільше у Борисполі, заповнене більше ніж на 90%. Максимум, на скільки ще вистачить там місць, до кінця року. Подібна ситуація і на кладовищах сіл. На мою думку, є кілька способів вирішення питання. Перший — розширення. На сьогодні землі за Рогозівським кладовищем та навпроти нього (куди кладовище також можна буде розширити) знаходяться у паях. Загальновідомо, що вже цим літом буде можливість продавати паї, тому з деякими власниками вже зараз ведемо перемовини.
Другий варіант — будівництво крематорію. Зараз їх в Україні лише три: Київ, Харків та Одеса. Це питання не одного дня, воно складне, крім того, це непопулярна серед християн процедура, але вона може стати альтернативним рішенням проблеми із перевантаженням кладовищ. Маю зазначити, що для будівництва крематорію потужностей ОТГ не вистачить. Тому, якщо він і буде колись будуватись, то тільки із залученням до цього процесу КОДА, адже цей об’єкт повинен буде розвантажити все Лівобережжя Київської області.
Третім шляхом вирішення проблеми може бути виділення однієї земельної ділянки для облаштування великого кладовища для всієї ОТГ. Коли завершиться процес інвентаризації і буде розпочато розробку Генерального плану, можна буде з’ясувати, чи є і де така земельна ділянка. Крім того, не відкидаємо варіант приватних кладовищ — зараз такий законопроект знаходиться в розробці.
Окремо я виділив би проблему догляду за кладовищами, адже просто облаштувати місце для цвинтаря недостатньо, за ним потрібно доглядати. Недосконала і організація роботи кладовищ, захоронення відбуваються у хаотичному порядку без певної схеми», — зазначив Володимир Борисенко.

Кладовища: хто і де повинен прибирати

Догляд за міськими кладовищами — обов’язок комунальних служб. Із утворенням ОТГ обсяги робіт у них збільшилися, адже приєдналися сільські цвинтарі. Чи справляються комунальники, «Вісті» поцікавилися у директора КП «ВУКГ» Богдана Меташопа.
«У Борисполі є чотири кладовища, якщо не рахувати тих, що у селах ОТГ, — повідомив він. — На сьогодні вистачає і працівників, і техніки. У догляд за кладовищами в першу чергу входить прибирання сміття і догляд за центральними алеями. Догляд за самими місцями поховання — це справа родичів померлих. За покинутими могилами наші працівники не доглядають. Така стаття витрат не передбачена у бюджеті. Тим більше, існують труднощі із тим, як дізнатися, чи є наразі кому із родичів доглядати за могилою. При нинішньому законодавстві відслідкувати це досить складно».
Щодо охорони Богдан Меташоп повідомив, що центральні входи до кладовищ закриваються на ніч. Цілодобової охорони ці об’єкти не мають, а є просто доглядачі за ними.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: