Бориспiль
C

Головні новини

Життя, обпалене війною. Історії та спогади бориспільців


Життя, обпалене війною. Історії та спогади бориспільців

У День Перемоги «Вісті» пропонують до уваги читачів добірку матеріалів, що друкувалися у щотижневику в різні роки. Хтось із наших героїв пережив війну 1941-1945 рр. в окупованому Борисполі чи в евакуації, хтось воював на фронті та повернувся переможцем, а про трагічну долю декого родичі довідались лише через багато років після закінчення війни. Всіх наших героїв об’єднує спільне: вони бориспільці, а їх історії розкажуть про війну краще за будь-який підручник із історії. 

Вірі Казчук було 15, коли почалась війна. Вона мешкала біля війського містечка і досі пам’ятає ревіння літаків та перше бомбардування аеродрому. Про перші дні війни, життя в евакуації у Сталінграді та долю родини читайте у матеріалі «Спогади про війну не відпускають».

https://i-visti.com/news/6371-vra-kazchuk-spogadi-pro-vynu-ne-vdpuskayut.html

Віра Мариневич, якій на початок війни було 12, згадує про окупаційні роки Борисполя: недільні страти на шибениці посеред базару, роботу з 12-ти років, німецькі гімназії та спалене місто. Читайте у матеріалі «Майже весь Бориспіль був спалений, лишилося по кілька хат на вулиці».

https://i-visti.com/news/6577-vra-marinevich-mayzhe-ves-borispl-buv-spaleniy-lishilosya-po-klka-hat-na-vulicyah.html

Залишки збитого німцями літака Іл-2 разом із пілотом знайшли російські пошуковці у лісах під Калінінградом у 2018 році. Пошуковий загін звернувся до щотижневика «Вісті» за допомогою розшукати родичів пілота Миколи Гальченка та дослідити його історію. Історію героя читайте у матеріалі «Микола Гальченко — історія пілота-бориспільця та деталі пошукової операції».

https://i-visti.com/news/6023-rodina-mikoli-galchenka-z-borispolya-cherez-74-roki-pslya-vyni-dznalasya-yak-zaginuv-geroy.html

Бориспілець Андрій Губарєв, що пішов на фронт у 1941, вважався зниклим безвісти. Російські пошуковці знайшли його особову справу випадково, в німецькому архіві, і розповіли про це «Вістям», які розшукали родичів солдата. Про долю військовополоненого читайте у матеріалі «Історія життя: знайдена інформація про бориспільця, який вважався зниклим безвісти». 

https://i-visti.com/news/9265-storya-zhittya-znaydena-nformacya-pro-borisplcya-yakiy-vvazhavsya-zniklim-bezvsti.html

Нині 95-річний бориспілець Микола Сидоренко пройшов усю війну, брав участь у взятті Берліна. Незважаючи на поважний вік, він досі має гострий та критичний розум і гарну пам’ять. Спогади ветерана читайте у матеріалі «Ветерану Миколі Сидоренку — 95»

https://i-visti.com/news/9175-veteranu-mikol-sidorenku-95.html

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: