Бориспiль
C

Головні новини

Субсидії: Хто претендує і як отримати


В Україні близько 3 млн домогосподарств отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Вже у цьому місяці деякі громадяни можуть залишитися без такої допомоги від держави.

Хто не зможе отримати субсидію за новими правилами

Кабмін 14 квітня ухвалив постанову, якою посилив адресність надання житлових субсидій для більш ефективного та раціонального використання бюджетних коштів. З урахуванням нових правил не призначать субсидію, якщо хтось із членів сім'ї або складу домогосподарства:
• протягом року до звернення по субсидію купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн;
• на момент призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня;
• за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;
• перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
• не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду;
• володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 5 років або якщо в сім'ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;
• має заборгованість із аліментів.
Також субсидія не призначається, якщо площа житла становить більше 130 кв. метрів для квартири і більше 230 квадратів для будинку. Якщо сім'я не повернула переплату із субсидії за попередній період і якщо у сім'ї є борг за комуналку понад 340 грн.

Субсидії:  Хто претендує  і як отримати

«Штурмувати» соцзахист немає потреби — для переоформлення субсидій є 5 місяців 

Щоб отримувати допомогу від держави, громадяни мають подати до відділу соціального захисту оновлену заяву та декларацію, а наразі виплата всім попереднім отримувачам субсидії припинилася автоматично. Новина викликала неабиякий ажіотаж — вже тиждень бориспільці намагаються потрапити до управління, створюючи натовп біля будівлі, в якій також знаходиться пенсійний фонд.
Причин для паніки та нагальної потреби поспішати немає, вважає керівник управління соціального захисту Бориспільської РДА Інна Мисловська. Так, вона повідомила, що з метою уникнення утворення черг житлова субсидія всім домогосподарствам, що подали документи протягом усіх 5 місяців неопалювального періоду (травень-вересень 2021 року), буде призначена з травня 2021 року.
Також Інна Мисловська повідомила, що, крім безпосереднього звернення до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, оформити субсидію можна одним із наступних способів:
— через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи;
— заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення (бланки заяви та декларації можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/news/16214.html);
— через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайт Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua.
Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98 % випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.

Кому призначать субсидію автоматично

19 травня Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики.
Постанова Кабінету Міністрів дозволить призначити субсидію на наступний період для понад 2,5 млн домогосподарств автоматично, без особистого звернення.
Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.
Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).
Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:
• надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
• була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
• була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Усі субсидії з травня 2021 року будуть виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі

18 травня 2021 року відбувся брифінг заступника Міністра соціальної політики України Віталія Музиченка, що стосувався нових умов призначення субсидій.
«Принциповим положенням нових правил призначення житлової субсидії є завершення процесу її монетизації, — наголосив Віталій Музиченко. — З 2019 року було розпочато відповідний процес і в минулому опалювальному періоді житлова субсидія надавалася у грошовій формі, але двома різними механізмами: готівкові виплати, які отримувало майже 95% отримувачів субсидії, та грошова безготівкова форма, шляхом зарахування на рахунок в Ощадбанку (близько 5 % або 160 тис. домогосподарств). І Ощадбанк вже проводив розрахунки з підприємствами.
З 1 травня 2021 року цей перехідний процес завершується і відповідно, всі субсидії з травня будуть розраховуватися і виплачуватися громадянам виключно у готівковій формі».
За словами заступника міністра, це дасть можливість громадянам оперативно управляти коштами, а після оплати житлово-комунальних послуг вони зможуть вільно розпоряджатися зекономленими сумами субсидій.
Всі громадяни, які користувалися безготівковою субсидією минулого опалювального періоду до грудня поточного року (до кінця 2021 р), зможуть отримати відповідні кошти.
Тим громадянам, які мають відкриті рахунки в Ощадбанку, вже в червні буде проведено перерахування цих коштів. Ті, хто не має відкритих рахунків в Ощадбанку, мають відкрити рахунок, після чого вони матимуть змогу отримати зекономлені розміри субсидій протягом минулого опалювального періоду для їх використання на власні потреби.

Управління соцзахисту Бориспільської РДА

Телефон відділу звернень 04595 5-13-13
Телефон приймальні 04595 6-47-18
Мобільний телефон +380634177549
Вайбер +380992398529

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: