Бориспiль
C

Головні новини

Понад 2 000 мешканців Бориспільщини позбавлено субсидій


Понад 2 000 мешканців Бориспільщини позбавлено субсидій

За коментарем щодо нових правил нарахування субсидій «Вісті» звернулись до начальника управління соціального захисту населення Бориспільської районної державної адміністрації Інни Мисловській.

— Інно Юріївно, чи встигли вже жителі Бориспільського району відчути на собі наслідки нової ініціативи уряду?
— У нас отримували субсидії 9800 сімей. Згідно із новою Постановою Кабінету Міністрів, з 1 травня припинили надавати субсидії 2660 сім'ям. З них 650 осіб написали нові заяви, після розгляду на комісії 484 особам субсидії було призначено.
— Які повноваження мають комісії з призначення субсидій?
— Єдине правило, з якого немає винятків, — це положення про те, що субсидії не призначаються власникам квартир 120 кв.м або будинків 200 кв.м. Тут жодна комісія нічого змінити не може. Решту випадків комісія розглядає в індивідуальному порядку. Наприклад, протягом останніх 12 місяців людина придбала будь-що — земельну ділянку, будинок, квартиру. За правилами, це позбавляє права на субсидію. Проте можна прийти на комісію і пояснити обставини. Можливо, ці люди є інвалідами або самотніми. Або в них були складні життєві обставини. У таких випадках комісія може призначити субсидію.
— А як вирішується ситуація з безробітними? За новими правилами, якщо людина працездатного віку не має зарплати або зарплату нижче мінімальної, субсидія не призначається. З яких доходів їй платити за комуналку?
— Дійсно, відповідно до нового закону непрацюючі не мають права на субсидію. Щоб її отримати, передбачені варіанти.
По-перше, треба стати на облік в центр зайнятості. Якщо людина зареєстрована в центрі зайнятості і отримує допомогу, субсидія призначається.
Також якщо ви не працюєте офіційно, але приносите підтвердження того, що сплатили єдиний мінімальний соціальний внесок за 3 місяця (це 22 відсотка від мінімальної зарплати), ви маєте право на субсидію.
Що стосується зарплати, як нижча за мінімальну (наразі вона становить 3720 грн), то часто це свідчить про те, що людина отримує решту зарплати в конверті. Це є тіньовими доходами, тому субсидія не призначається. Проте в окремих випадках людина може звернутися до комісії. Позитивне рішення комісії про призначення субсидії може бути прийнято у разі, коли особи, у яких відсутні доходи, середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати або вони не сплатили єдиного внеску, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних хворобою, або не мають можливості працювати на повну ставку, тому що доглядають за тяжко хворим родичем. Людина надає підтверджуючі документи, комісія їх розглядає. Якщо причина поважна, субсидію можуть нарахувати.
Ще одна причина, по якій відмовляють в субсидії — проблеми з родичами, які прописані в квартирі або будинку, але живуть окремо і навіть не спілкуються. Проте, якщо вони придбали авто чи будинок, мають доходи, то людині субсидію не призначать. Щоб комісія прийняла позитивне рішення, треба або довести, що спільного господарства і спілкування немає, або виписати родича. Зараз ми проводимо роз'яснювальну роботу, попереджаємо громадян, що в таких випадках потрібно виписати його якнайшвидше. До речі, більшість з тих 2660 домогосподарств, яким скасували субсидію, мали якраз таку проблему. Люди там не проживали, але були прописані. А за новими правилами ми зобов’язані враховувати їхні доходи також.

— Чи має людина, яка отримувала субсидію, але не підпадає під нові правила, писати нову заяву? Особливо це стосується літніх людей.
— Якщо пенсіонер отримував в попередньому опалювальному сезоні субсидію, в нього не відбулося ніяких змін в складі родини, не було придбано майно чи авто, субсидія нараховується автоматично.
— Ходять чутки, що тепер до всіх, хто потребує пільг на комуналку, ходитимуть з перевірками в квартири і будинки. Чи відповідає це дійсності?
— Це стосується лише тих людей, які звернулися за субсидією на комісію. У таких випадках людина повинна усвідомлювати, що її мають право перевірити. Працівники соціального захисту в обов'язковому порядку їдуть і дивляться на умови проживання.
— Які наслідки загрожують одержувачам субсидій, які подають недостовірні дані?
— Якщо громадянин подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, надання субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення, сума субсидії повертається ним до державного бюджету. Коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану суму субсидії, питання про її стягнення вирішується у судовому порядку. Але я не пам’ятаю випадків, коли справа доходила до суду.

— Про які зміни потрібно повідомити в управління соцзахисту?
— Відповідно до закону, одержувач субсидії зобов’язаний повідомити орган соціального захисту населення про будь-які зміни в родині, будь то зміни в складі мешканців, соціального статусу, джерела доходів, модифікації переліку одержуваних ЖКГ послуг або умов їх надання, а також про придбання товару або оплати послуг на суму понад 50 000 гривень. Інформування органу соцзахисту про зміни, що сталися, відбувається у встановлений Законом термін (один місяць), шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні осіб подаються також нові заява та декларація.
— Чи змінюється розмір субсидії у разі підвищення тарифів?
— У разі зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію, управління соціального захисту без звернення громадян проводить перерахунок субсидії, при цьому загальний обов’язковий платіж сім’ї залишається незмінним, а розмір субсидії збільшується.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: