Бориспiль
C

Головні новини

Бориспільський футбол: перспективи та досягнення


Бориспільський футбол: перспективи та досягнення

Олександр Курилко — голова федерації футболу міста Борисполя, головний фахівець Бориспільського міського центру спорту та фізичного здоров’я населення та старший тренер футбольного клубу «Фаворит».
Футболом почав займатися з 1 класу у тренера Анатолія Копана у Борисполі. Потім займався в селі Щасливому в спортивному інтернаті. Звідти потрапив у футбольний клуб «Борисфен», який базувався у Борисполі. Далі кар’єру продовжив у футбольному клубі «Княжа» в Щасливому. Потім було «ЦСК» Київ і футбольний клуб «Верес» в м. Рівне.
Був захисником та центральним опорним півзахисником. Кандидат в майстри спорту. Вигравав чемпіонат з командою «Княжа» — 2 лігу чемпіонату України для дорослих. Також провів досить багато матчів у Першій лізі Чемпіонату України. Паралельно з цим вже майже 20 років з перервами, а саме з 18 років, тренує дітей в Борисполі.

Тренерські досягнення

«Мій вихованець Богдан Михайличенко — це моя гордість, — розповідає Олександр Курилко. — Богдан неодноразово викликався у збірну України, грав за нашу національну команду. Він виграв 3 місце в Чемпіонаті України з командою «Зоря», а зараз потрапив до команди «Андерлехт» у Бельгії, де продовжує свою професійну кар’єру. Також він грав багато за юнацькі та молодіжні збірні України. Він займався в мене з 8-ми років. І його перемоги я вважаю своїми тренерськими досягненнями».
Крім цього, у Олександра Курилка були і командні досягнення. Його підопічні багато разів вигравали чемпіонати Київської області та ставали призерами Київської області і по футболу, і по футзалу. Вигравали і ставали призерами всеукраїнських та обласних турнірів, а два роки тому виграли міжнародний турнір в місті Албена в Болгарії, де брали участь команди з Румунії, України, Болгарії та Білорусі.
Зараз Олександр Курилко є тренером двох вікових категорій — 2006 року народження та команди 2013 року народження.
Юнаки 2006 року народження представляють наше місто у вищій лізі чемпіонату Київської області, де є дуже серйозні конкуренти. Це і спортивний інтернат із села Щасливе, і дуже потужна команда «Зміна» з Білої Церкви, і команда «Чемпіон» із Києва.

Бориспільський футбол: перспективи та досягнення

Найсильніші з футзалу

Паралельно у нас взимку проходив чемпіонат області по футзалу. Чотири роки тому наша команда 2006 року народження несподівано для всіх стала чемпіонами, вибороли золото в Обухові. Через два роки — стали третіми, бронзовими призерами. А в цьому році бориспільські юні футболісти повернули собі титул найсильнішої команди Київської області з футзалу.
«Найбільше, звичайно, запам’ятався фінал із командою «Зміна» з Білої Церкви, яка була нашим одвічним і принциповим суперником, — розповідає Олександр Курилко. — Звичайно, було хвилювання, але я був упевнений у своїй команді, тому що ми досить гарно підготувалися. З 12 ігор у нас були всі перемоги. І як мінімум половина з них була розгромною. Хоча команда з Білої Церкви дуже потужна, але ми впевнено перемогли своїх суперників».

Тренувальні будні

Звичайно, є труднощі. Наприклад, раніше в місті не було якісних полів, де можна проводити матчі чи змагання. Зараз у Борисполі у всіх школах є поля зі штучним покриттям. І до того ж, ще й велике поле у нас з’явилося. Всього цього раніше дуже не вистачало, тому наші діти раніше були вимушені їхати на тренування і в Київ, і в Щасливе.
Зараз у нас є поле. І це велика можливість для більш професійних тренувань, для того, щоб діти підвищували свій професійний рівень та майстерність.
«Тренуватися потрібні кожного дня, якщо ти хочеш мати результат, — наголошує тренер. — Навіть якщо у тебе сьогодні немає командних тренувань, треба самому удосконалювати свою майстерність. Для дітей оптимальний період для тренувань — це півтори години. Ми збираємося 4 рази в тиждень. А на п’ятий день проводимо гру. Це як маленький екзамен. Ось такий тижневий цикл. Потім я як тренер проводжу аналіз гри та складаю план тренувань на наступний тиждень, враховуючи всі робочі моменти».

Тренерські секрети

Стиль гри нашої команди відрізняється від інших. Він технічний та агресивний. Це запам’ятовується. Таким чином футбол стає неординарним. У всіх система підготовки одна, але класний тренер від гарного відрізняється тим, що є якась особливість та власний стиль.
«Зазвичай перед кожною грою налаштування різне, тому що перед грою ти бачиш очі дітей, їх настрій. Якщо в них радість і очі горять, тоді головне — не збити їм таке налаштування. Якщо в когось із гравців закралося збентеження, тоді їх потрібно заспокоїти, нагадати, що вони найкращі, — розповідає Олександр Курилко. — Для мене головне, щоб діти від гри отримали задоволення. І, звісно, самовіддача спортсменів. Бо без неї нічого робити на полі. Я завжди дітям кажу, що можу пробачити все, крім відсутності самовіддачі і вогника в очах».
На думку Олександра Курилка, талановитим дітям тренер не повинен заважати розвиватися. Для того, щоб дитина дійсно розвивалася в футболі, вона повинна, як художник, бути творчою. Бо якщо всі будуть робити однаково, то не буде краси професійного спорту.
Діти повинні поважати тренера, прислухатися до порад і при цьому найголовніше — розвиватися як особистості, додавати чогось свого, викладатися на всі сто та мати спортивний запал.
Основне — кожен тренер повинен віддавати дітям свою любов. Якщо ти любиш дітей, то вже можна бути тренером.
На даний момент Олександр Курилко має близько 70 вихованців. Їх поділено на 4 групи. По дві кожної вікової категорії. Є діти з кращою технічною підготовкою, є слабші діти, яким потрібно підтягнутися у заняттях. Тому є ротація по групах. Якщо дитина знизила до себе вимоги, понизила планку, то переходить в групу, де займаються слабші діти.
«Ми ставимо акценти на великий футбол. А зимою, звісно, зосереджені на футзалі, оскільки немає можливості через погодні умови займатися повноцінно на стадіоні, — розповідає Олександр Курилко. — Футзал — це швидкий та емоційний вид спорту. Він проходить у закритих приміщеннях. Є збірна України по великому футболу, а є окремо збірна по футзалу. Ці змагання дуже відрізняються між собою. І водночас дуже схожі. Футзал дуже видовищний і технічний, швидкий, дуже добре там розвиваються такі якості, які потрібні для великого футболу. Це і швидкість мислення, і швидкість роботи з м’ячом. Як тренер я розвиваю гру своїх підопічних і у великому футболі, і у футзалі. Це дозволяє дітям рости професійно».

Чемпіони Київської області

Чемпіонат Київської області з футзалу серед юнаків 2006-2007 років народження проходив в багатьох залах Київської області. Команди були розбиті на зони за територіальним принципом. Чемпіонат проходив у січні та лютому. Спочатку наша команда брала участь у зональних змаганнях. Команди розбилися за територіальним принципом. Було 24 команди. І переможці групи потрапляли в півфінальний етап.
«Ми стали переможцями зональних змагань. До нас приїжджали команди зі Згурівки та з Броварів. Саме з ними змагалися мої підопічні, — розповідає Олександр. — Потім ми потрапили в півфінальний етап. Нам пощастило, оскільки змагання пройшли в нашому місті. А це дуже допомагає дітям налаштуватися на перемогу. В нас є чудовий зал з трибунами, де можуть батьки вболівати за дітей.
Наші діти добре працювали півроку, тому мали гарний результат. Вони дуже виросли у своїй спортивній майстерності. На півфінальний етап до нас вже приїхали дві команди з Білої Церкви і одна команда з Обухова. Ми їх також перемогли дуже впевнено і потрапили в фінальний етап. У півфіналі ми зіграли з сильною командою «Арсенал» з Білої Церкви».
Раніше дуже часто лише всі білоцерківські команди доходили до фіналу, а наразі наша бориспільська команда внесла дисгармонію в цей тандем і виборола перемогу та стала чемпіонами. Цьогоріч у фіналі було три команди з Білої Церкви і одна з Борисполя. Команда Олександра Курилка втрутилася в боротьбу за участь в фіналі і стала чемпіоном, перемігши минулорічного чемпіона команду «Зміна».
«Я дуже пишаюся своїми вихованцями. Мене переповнювала гордість за дітей, за місто, тому що я народився в Борисполі і завжди мріяв, щоб тут була потужна футбольна школа. І розвивався взагалі весь спорт.
Хочу, щоб мої підопічні стали не тільки гарними спортсменами, але й хорошими людьми. Щоб вони знайшли себе в житті.
Психологія чемпіонів дуже важлива в будь-якому виді спорту. Те, що вони стали чемпіонами, для мене як тренера — це апогей багаторічної праці.
Як діти вони максималісти і завжди хочуть перемогти. Звичайно, не буває без поразок, але ми завжди робимо висновки з кожної гри і працюємо для того, щоб перемагати», — розповідає Олександр Курилко.

Бориспільський футбол: перспективи та досягнення

Завершення сезону

Зараз через пандемію важко утриматися в рамках сезону. Наразі початок сезону був у вересні, як завжди. Але останні два роки у зв’язку з карантинними обмеженнями, наприклад, минулий сезон взагалі не дограли друге коло. Перше коло грається восени, а друге коло — весна і частково червень.
Сезон триває з вересня по червень. Між цими двома основними змаганнями, які є в календарному плані, звичайно, ще проводяться турніри. Особливо надихають зимові турніри.
Чемпіонат — це офіційне змагання, де за кілька місяців проходить 9 ігор. А на турніри приїздить будь-яка команда з будь-якого міста. Вони проводяться в стислі терміни, наприклад, за 5 днів 5-8 ігор. Такі баталії емоційно заряджають. Вони піднімають моральний та бойовий дух всієї команди. На них можна побачити, наскільки гравці готові до чемпіонату.
Наразі ми знаходимося на етапі завершення футбольного сезону. Ймовірно, сезон трішки затягнеться, але до кінця червня, можливо, встигнемо зіграти всі ігри, якщо не буде погіршення епідеміологічної ситуації в області.

Найкращі гравці команди

На даний момент гарні успіхи має Артем Гусол. Дуже талановитий хлопець. Є одним із кращих гравців Київської області. Він грає на позиції атакувальника та захисника.
Дуже перспективним гравцем є також Іван Бєлов. Він опорний напівзахисник. Цю позицію в футболі можна зрівняти з серцем команди, яке розганяє кров по всьому організму. Від гри на цій позиції залежить багато чого. Івана було визнано кращим гравцем чемпіонату Київської області. Він отримав нагороду як віп-гравець чемпіонату Київської області.
Також приз кращого воротаря чемпіонату Київської області має Ілля Ремень. Ще варто відзначити Родіона Кардаша, лівого захисника. Дуже прогресує і талановитий також ще і Валентин Кавуненко. Ці пять гравців склали нашу футзальну команду і за рахунок них ми виграли чемпіонат із футзалу.

Мрії, виклики та плани

«Моя мрія — щоб у нас у Борисполі була дуже солідна футбольна школа з гарною спортивною інфраструктурою. Щоб задовольнялися потреби клубу і наші діти могли брати участь не тільки у чемпіонаті Київської області, а й в чемпіонаті України і грати з кращими клубами нашої країни, — ділиться своїми думками Олександр Курилко. — Є вища ліга чемпіонату України, і хочеться, щоб наші діти виросли до цього рівня. Щоб у нас рівень переріс від аматорського до професійного футболу.
А перед командою я завжди ставлю найвищі цілі. Я розраховую на кожного свого гравця, щоб щодня вони додавали у своїй майстерності. І віддавалися повністю футболу.
І тоді будуть і трофеї, і нагороди. Кульмінація цього всього — щоб діти мали можливість стати професійними футболістами. Це моє основне завдання як тренера».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: