Бориспiль
C

Головні новини

Село і люди


Минулого року Бориспіль та навколишні села об’єдналися в єдину громаду — Бориспільську ОТГ, до якої увійшли Іванківська, Глибоцька, Кучаківська, Любарецька, Рогозівська та Сеньківська сільські ради. Зараз вони переформатовані на шість старостинських округів. Тоді «Вісті» чимало писали про стан сіл, проблеми та очікування їхніх мешканців від об’єднання. Зараз ми вирішили перевірити, чи відчули селяни якісь зміни.

Село і люди

• Магазин у селі Тарасівка — єдина доступна локація для зустрічей та спілкування селян.

«Як жили, так і живемо»

«Як жили, так і живемо. Для мене взагалі нічого не змінилось», — каже пані Галина з Кучакова. І таких відповідей більшість. Люди кажуть, що живуть, як звикли. Все, що для них змінилось — замість сільського голови тепер староста.
«Як стояли закинуті території колишніх ферм, так і стоять. Чи зміниться щось на краще — невідомо. Обіцяти нам обіцяють, але коли ж це все буде?» — з недовірою хитає головою Микола з Лебедина.
«В нашій лікарні скоротились години прийому лікарів. Тепер треба виділяти окремий час, аби потрапити на прийом до лікаря. Це вкрай незручно», — зазначає Василь із Лебедина.
«Єдине, що помітила, стали приділяти більше уваги благоустрою. Викошують траву, прибирають. Але здебільшого вздовж доріг, а стадіон при цьому стоїть по коліна в бур’яні», — обурюється Валентина з Любарець.
«Ми регулярно чуємо зі ЗМІ про різноманітні проекти, які впроваджуються в Борисполі. Я розумію, що там живе набагато більше людей, але про нас забувати теж не варто. Хотілося б почути хоча б про один проект у селах», — зауважує пані Людмила з Іванкова. З нею погоджується пані Марія з Глибокого: «Я розумію, що пройшло ще замало часу, але коли відкриваєш Фейсбук і бачиш, як у Борисполі обговорюються нові проекти, реконструкції, стає сумно за село».

Комунікація з владою

Серед депутатів нової міської ради є два колишніх сільських голови. Зараз вони є депутатами по своїх селах. За їх словами, тематика звернень селян не змінилась. Як і раніше, головними питаннями є земельні та майнові.
«Здебільшого приходять на прийом із питань землі. Сказати, щоб щось суттєво змінилося, не можу. Якихось нарікань теж не чув», — зазначає депутат міської ради, колишній сільський голова Іванкова Анатолій Тур.
У селах регулярно проходять виїзні прийоми міського голови, секретаря міської ради. Працюють і депутати на округах.
«Боялися, що до сільських проблем нікому не буде діла. Зараз приємно здивовані, бо приїздять регулярно, зустрічаються з людьми», — коментує пані Олена з Сеньківки.

Проблеми залишились

З минулого року, коли кореспонденти «Вістей» відвідували села перед об’єднанням у ОТГ, проблеми не змінилися. Та й не вирішилися.
Любарці та Тарасівка, як і раніше, потребують капітального ремонту водогону, адже воду з-під крану взагалі не можна використовувати для приготування їжі. Навіть купатися в ній важко через болотний сморід.
Тарасівка досі має проблему з освітленням вулиць. Щоправда, її пообіцяли вирішити вже протягом цього літа.
У Глибокому через близькість до сміттєзвалища зіпсовані поверхневі ґрунтові води.
В Іванкові переповнена школа. Самотужки в сільської влади не вистачало коштів на розбудову навчального закладу, всі надії покладали на ОТГ.
Кучаків та Лебедин потребують інвесторів, щоб вирішити проблему захаращених та покинутих територій колишніх ферм. Земля є, та працювати на ній нікому.
У Рогозові відсутнє нормальне приміщення амбулаторії. Лікарі ведуть прийом у будівлі, яка не відповідає жодним вимогам. Проект нової амбулаторії є, але треба фінансування.
Досі існує проблема з пасажирськими перевезеннями. Наприклад, у такі невеликі села, як Тарасівка та Перегуди, вони взагалі не їздять.

Винна система?

Чиновники стверджують — система ОТГ поки кульгає, адже ще не всі проблеми та питання старостинських округів вирішено на законодавчому рівні. Так, законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» повернутий Президентом із зауваженнями на доопрацювання у Верховну Раду.
Та чи лише це стримує розвиток сіл? Поки на це питання не наважується відповісти ніхто.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: