Бориспiль
C

Головні новини

Пологове відділення: розгром за 10 мільйонів


Пологове відділення: розгром за 10 мільйонів

Про перипетії ремонту пологового відділення Бориспільської БЛІЛ, втрачені кошти і невтішні перспективи говорили на сесії Бориспільської районної ради наприкінці серпня.

У листопаді 2019 року пологове відділення КНП «ББЛІЛ» було закрите для проведення капітального ремонту. Передбачалося, що ремонт завершиться за шість місяців, тобто до квітня 2020 року. Сьогодні вересень 2021 року, і про терміни завершення ремонту ніхто вже не загадує. Тривають суди щодо розірвання договору з недобросовісною підрядною організацією, розглядається можливість будівництва нового корпусу, де розміститься і пологове. Доля старого приміщення залишається невизначеною.
На сесії Бориспільської районної ради, що відбулася наприкінці серпня, до бюджету району було зараховано субвенцію в сумі 95 тис. грн, яку Бориспіль передав району на судовий збір і судові витрати, пов’язані з позовами до підприємства, яке у 2019 році виграло тендер на виконання ремонтних робіт у пологовому. Під час сесійного засідання озвучили інформацію, що готується судовий позов до підрядника з метою повернення виділених коштів за невиконані роботи.

На об’єкті — ні будматеріалів, ні робіт

Де-факто ремонт пологового відділення мав відбуватися за кошти міста. Району належало потурбуватися про забезпечення його медичним обладнанням. За перший транш виділених містом коштів — майже 5 млн грн — роботи були виконані і це підтверджено відповідними актами виконаних робіт. Під час виконання робіт змінилися власники юридичної особи, яка працювала на об’єкті. Нові власники взяли на себе всі зобов’язання попередніх власників і пообіцяли, що роботи будуть виконані. УКБ Бориспільської РДА було виділено підряднику майже 4,5 млн грн отриманих від міста коштів на закупівлю матеріалів. Сьогодні по факту кошти використані, але матеріалів, які мали бути придбані, на об’єкті не виявлено. Не були використані ці матеріали і при виконанні робіт. Цільове використання коштів нічим не підтверджене. З цього приводу районна рада звернулася до правоохоронних органів, а зараз намагається повернути кошти в судовому порядку.

Пологове відділення: розгром за 10 мільйонів

Пологове відділення: розгром за 10 мільйонів

Договір закінчився, процес з’ясування стосунків — ні

Договір із підприємством, яке виконувало ремонтні роботи, діяв до 31 січня 2021 року. Після цієї дати почалася процедура розірвання договірних стосунків. Спочатку запрошували керівництво підприємства, щоб розірвати договір за згодою. Зверталися з вимогою, щоб повернули матеріали або гроші та об’єкт, який на період ремонту був переданий підрядній організації. Це передбачається трьохсторонньою угодою між КНП «ББЛІЛ», УКБ і підрядником. Підрядник на зустрічі не з’являється, тому в односторонньому порядку договір було розірвано, а будівельний майданчик передано лікарні. Цей процес саме завершився.

Аварійне чи ні — будуть з’ясовувати

Але бориспільська влада не готова приймати об’єкт, стан якого на сьогодні нез’ясований. Тим більше, що у середині березня у підвальному приміщенні хтось відкрив воду, і підвал будівлі затопило. Дослідити стан пологового власними силами, без залучення профільних спеціалістів, на сьогодні неможливо. Тож лікарні було виділено кошти на обстеження приміщення на предмет його аварійності. Мова не йде про аварійність будівлі чи потенційну загрозу, що вона може становити. Йдеться про те, що вона вже не може використовуватися як пологове і нести навантаження, передбачене запроектованим обладнанням.
Тож до завершення епопеї з пологовим, на яке вже витрачено майже 10 млн грн, сьогодні ще дуже далеко.
P.S. На сесійному засіданні назва підприємства-підрядника не озвучувалася. «Вістям» у Бориспільській РДА повідомили, що договір на виконання ремонтних робіт було заключено із ТОВ «Будінвест-Сервіс 15».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: