Бориспiль
C

Головні новини

Подорожчання тепла компенсують, а відшкодувань за здорожчання газу не обіцяють


Мешканцям, які користуються послугами централізованого теплопостачання, компенсують різницю в тарифах за тепло. А за газ для котлів у приватних будинках нарахують без знижок.
На сесійному засіданні Бориспільської міської ради, яке відбулося 26 жовтня, було прийнято рішення про затвердження Програми відшкодування різниці між розміром тарифу, затвердженого рішенням виконавчого комітету, та розміром економічно обґрунтованих витрат. Йдеться про тарифи на теплопостачання для населення.
Бориспільський міський голова Володимир Борисенко, коментуючи ситуацію напередодні, під час розгляду питання на виконкомі зазначив, що сумарно потрібно буде компенсувати з бюджету близько 30 млн грн.

Звідки така сума?

Держава визначила, що газ для населення і газ для теплопостачальних підприємств, які подають тепло для населення, коштуватиме однаково — 7 583,89 грн за тис. куб. метрів. У Борисполі економічно обґрунтований тариф складає 2 181,03 грн за гігакалорію. Але відповідно до меморандуму, який підписала в тому числі і Бориспільтепломережа, вартість теплопостачання має залишитися на рівні торішніх цін, а це 1 762,76 грн за гігакалорію. Різниця складає 418 грн, які потрібно заплатити з міської казни.
«Попередньо з обласного бюджету нам обіцяли компенсувати по 150 грн за кожну гігакалорію, — зазначив Володимир Борисенко. — На жаль, рішенням обласної ради виділили тільки по 50 грн за гігакалорію. Маємо надію, що обласний бюджет переглянуть і ще додадуть по 100 обіцяних гривень».
Програму відшкодування, яка була схвалена на виконкомі, затвердила сесія.
У програшній ситуації опинилися власники приватних осель, які обігрівають будинки газом. Вони оплатять його по лічильнику за ціною 7 583,89 грн за тис. куб. метрів. Із централізованим теплопостачанням складніше. Тариф залежить не тільки від газу, але й від електрики, вартості паливно-мастильних матеріалів, заробітної плати тощо. Але тариф залишили торішній, і газ тоді коштував дешевше, ніж у цьому опалювальному сезоні. Тож споживачам централізованого теплопостачання частину вартості газу оплатить бюджет. Такий нерівномірний розподіл компенсацій — не примха міської влади. Урівняти всіх у такій непростій ситуації, здається, нереально.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: