Бориспiль
C

Головні новини

Про відкриття шкіл говорити поки рано


Згідно з обмеженнями червоної зони учні 5-11 класів зараз навчаються дистанційно. Початкова школа та дитячі садочки поки працюють у звичному режимі. Але попереду 8 листопада — з цього дня, відповідно до постанови уряду, невакцинованих освітян відсторонятимуть від роботи.
Згідно змін до постанови КМУ №1236 від 20 жовтня відсторонення невакцинованих працівників від роботи покладається на керівників організацій та установ. Його здійснюватимуть через наказ або розпорядження. Відсторонення діятиме до моменту вакцинації. За людиною зберігається місце роботи, але без збереження заробітної плати. Єдиний виняток — працівники, які мають протипоказання до щеплення, що підтверджує медичний висновок.
«Звісно, це викличе напругу в освітніх закладах. Вже зараз керівники знають, хто з працівників під загрозою відсторонення та шукають заміну. Але якщо знайти заміну вихователю дитячого садка або вчителю початкових класів можна досить швидко, то що робити з викладачами таких предметів, як інформатика чи хімія? Це дійсно складне випробування для шкіл», — зазначає заступник начальника управління освіти і науки Бориспільської міської ради Катерина Шабан.
Загрозлива ситуація змусила освітян відповідально поставитися до кампанії з вакцинації. Так, станом на 3 листопада у восьми ДНЗ Бориспільської громади вакциновані 100% працівників. Серед загальноосвітніх закладів першою досягла цього показника ЗОШ №7.
«На сьогодні багато шкіл громади наближаються до показника повної вакцинації. Так, 98% персоналу вакциновано у ЗОШ №1 та школі с. Іванків, 97% — у Любарецькій та ЗОШ №8 м. Бориспіль», — розповідає Катерина Шабан.
Відповідно до умов червоної зони карантину, заклад загальної середньої освіти, де вакциновано 100% персоналу, може переходити з дистанційного на очне навчання. Втім, це не обов’язково — рішення про відкриття школи приймається місцевим управлінням освіти і науки.
«Зараз зарано говорити про відкриття шкіл, які подолають 100% бар’єр. Треба дивитись, як буде розвиватись ситуація із захворюваністю в громаді. Відповідне рішення буде прийматись лише з урахуванням усіх ризиків. Ми не хочемо після відкриття шкіл отримати спалах коронавірусу», — пояснює Катерина Шабан.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: