Бориспiль
C

Головні новини

Приватний сектор «зникне» з центра міста


Приватний сектор «зникне» з центра міста

Наприкінці 2021 року міська рада затвердила низку детальних планів територій, здебільшого в центральній частині міста. «Вісті» вирішили дізнатись, як може виглядати центр Борисполя в майбутньому, на прикладі детального плану території від міського парку до вул. Нова-2.

Зараз міський парк з усіх сторін оточують приватні будинки. Але, згідно генерального плану, це зона реконструкції, і в майбутньому приватного сектору тут може не залишитись.
«При розробці детального плану цієї території ми керувалися генеральним планом міста. В ньому центральна частина міста вказана як зона реконструкції. Реконструкція означає, що в майбутньому ця частина міста має виглядати сучасно, мати соціальну інфраструктуру, адже це візитівка міста», — зазначає начальник управління містобудування та архітектури Тетяна Харитонюк.

Примусового переселення не буде

У затвердженому детальному плані цієї території приватного сектору більше немає, лише багатоповерхова забудова. Цей момент суттєво налякав мешканців, адже далеко не всі мають бажання продавати свої будинки.
«Детальний план території — це перспектива її розвитку. Це не означає, що реконструкція почнеться вже завтра. Ні. На цій території у приватних будинках живуть люди. І вони мають право продавати або ні свої ділянки забудовникам. Ніхто не може їх змусити цього робити, адже приватна власність недоторкана. Фактично детальним планом ми окреслюємо певні правила для забудовників, якщо вони викуплять земельні ділянки у людей та почнуть будівництво», — підкреслює Тетяна Харитонюк.

Приватний сектор «зникне» з центра міста

Не більше дев’яти поверхів

Згідно детального плану, уся територія, яку займає приватний сектор, може бути забудована багатоповерхівками. Але є умови.
«Можлива забудова до дев’яти поверхів. Це встановлено генеральним планом. Була пропозиція зменшити поверховість будинків біля центрального парку, але ми розуміємо, що в сучасних умовах дев’ять поверхів — це мінімум, на який ідуть забудовники. Загалом вони хочуть будувати вище, але в місті діє рішення міської ради від 2017 року про заборону будувати будинки вище дев’яти поверхів. До того ж, місто знаходиться в зоні впливу аеропорту, що також накладає обмеження», — зазначає Тетяна Харитонюк.
Крім того, є додаткові вимоги до багатоповерхівок, які можуть бути зведені безпосередньо біля парку та стадіону. Так, передбачається, що перші поверхи цих будинків мають бути відведені під соціальну інфраструктуру та комерцію, орієнтовану на соціальні послуги — тренажерні зали, фітнес-центри, дитячі розвиваючі гуртки тощо.

Приватний сектор «зникне» з центра міста

Існуючі зелені зони залишаться

Усі зелені зони, які є на даній території, залишаться недоторканими. Принаймні на графічних матеріалах вони збережені. А ось чи будуть вони розширюватись — питання відкрите.
«Ми розглядали такий варіант розширення парку за рахунок викупу ділянок людей, але це чималі кошти. Чи буде хтось у це інвестувати? Наразі в детальному плані ми такого не передбачали. Якщо міська влада зважиться на подібний крок, у детальний план внесуть відповідні зміни», — зауважує Тетяна Харитонюк.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. 11 17 березня 2022 17:18
  • Не подобається
  • +1
  • Подобається
  І це дуже й дуже погано!
  Нові "будки" та нові затори на центральні вулиці.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: