Бориспiль
C

Головні новини

Евакуація з Бориспільщини не проводиться, але виїжджати можна


Бориспільський міський голова Володимир Борисенко під час своїх ефірів неодноразово зупинявся на питаннях, що стосуються виїзду з Борисполя до більш безпечних регіонів. 

«На території Бориспільського району (Бориспіль, Яготин, Переяслав) жодна евакуація зараз не проводиться, — наголошував під час нещодавнього ефіру мер Борисполя. — Ніхто нікого не евакуює. Не потрібно панікувати. 7 березня було централізовано вивезено автобусами дітей та літніх людей, які потребують медичної допомоги чи лікування. Якщо ви бажаєте власним транспортом виїхати на Західну Україну чи в інше більш безпечне місце, ви можете це зробити. Евакуація відрізняється від переміщення. Якщо люди конче потребують переміщення у зв’язку з тим, що їм потрібно зробити операцію, або для них у Борисполі немає ліків, вони збираються організованими групами, ми даємо супровід, вони виїжджають. За цю ділянку роботи відповідає заступник міського голови Євгеній Грона». 

10 березня під час вранішнього виходу в ефір Володимир Борисенко знову повернувся до цієї теми і разом із начальником патрульної поліції Артуром Шкробом надав конкретні рекомендації для тих, хто бажає виїхати.

Головні тези ефіру:

 • Евакуація із Борисполя не проводиться. Патрульна поліція забезпечувала та забезпечує супровід під час переміщення у більш безпечні регіони тих осіб, які не можуть це зробити самостійно: маломобільних, малозабезпечених, матерів, сини яких захищають Україну. 
 • Найпростіше забезпечити супровід, коли люди їдуть автобусами. 
 • Коли ви виїжджаєте власним транспортом, не потрібно рухатися колонами по кілька автомобілів. Є два проїзних маршрути, якими можна виїхати з Київської області на захід України.
 • Якщо ви знаєте людей, які самостійно не можуть виїхати, але потребують цього, звертайтеся до міського голови та його заступника Євгенія Грони. Будуть сформовані списки, надані транспортні засоби, а патрульна поліція України від межі до межі області забезпечить безпечний безперешкодний рух транспортних засобів. 
 • Бориспіль готовий допомагати навколишнім громадам — Вороньківській, Гірській, Пристоличній, Золочівській, можливо, частково Броварському району організовувати автобусні колони для населення, яке має бажання виїхати. Якщо у них є свої автобуси — їх можуть ставити у вже створені колони.
 • Централізоване вивезення переважно стосується дітей-сиріт, малозабезпечених, багатодітних родин, людей, які потребують лікування, яке на місці забезпечити неможливо.
 • Для дітей-сиріт міська влада допомагає знайти місце притулку. Усі інші повинні самі подбати про місце призначення, де їх мають прийняти. Це не евакуація.

Із досвіду автора: виїзд потягом

Дуже багато людей виїжджали і продовжують виїжджати залізницею. Через Бориспільський залізничний вокзал курсують електрички, якими можна дістатися до центрального залізничного вокзалу столиці, звідки є евакуаційні потяги до Львова, а звідти — до Польщі. В свою чергу, з Польщі можна здійснити виїзд до будь-якої іншої країни Європи. Таким чином виїхала за кордон моя знайома родина з чотирма дітьми. Зараз вони налагоджують життя на новому місці. До речі, свого кота вони взяли з собою.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. Саша 11 березня 2022 10:37
  • Не подобається
  • 0
  • Подобається
  Питання до авторки статті:
  Ірино, ви пишете, що ваші знайомі при виїзді в Польшу взяли з собою своего кота. Будь ласка підкажіть, чи через кордон можна провезти кота просто так, без якихось вимог від польської митниці, чи може обов'язково потрібні якісь документи (довідки про якісь щеплення, може результат якихось тестів, обов'язково вживлений мікрочіп, і т. п.) без яких ні за що не пропустять?
  Це дуже актуальне для нас питання. У нас є троє котів, бажаємо виїхати, але коти не мають ніяких документів, довідок, чіпів. Боїмося, що із-за цього нас не пропустять в Польщу. Тоді що робити, вертатись до Борисполя? Котів ми не покинемо. Було б добре зарані дізнатися як пропускають котів за кордон, щоб знати чи їхати, чи залишатися.
  Будь ласка дайте відповідь. Чекаємо!
  1. Ірина 11 березня 2022 13:35
   • Не подобається
   • +1
   • Подобається
   Можна. Ветеринарні документи на кота, який додому приходив тільки ночувати, оформляли уже після приїзду.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: