Бориспiль
C

Головні новини

«Перемога» працює задля миру


«Перемога» працює задля миру

24 квітня буде рівно два місяці з того часу, як Україна бореться за свою перемогу та мир. Весь народ об’єднався, щоб чинити опір агресору. Кожен на своєму місці долучився до праці, яка спрямована пришвидшити завершення війни. Збройні сили України, поліція, нацгвардія, медики — кожен українець, яку б професію не мав, робить все для нашого мирного майбутнього. Зокрема, хочеться розповісти і про волонтерів, які усіма можливими та надможливими способами допомагають нашим збройним силам, теробороні та людям, що опинилися у скрутній ситуації. Бориспільці не залишились осторонь — за сприяння міського голови Володимира Борисенка у місті був створений волонтерський центр «Перемога», який об’єднав понад 350 осіб, не байдужих до майбутнього нашої країни.

Від ідеї до втілення — один день

Міський голова Володимир Борисенко та депутат Ігор Шалімов підтримали ідею створення волонтерського центру. Саме завдяки їх підтримці на другий день після початку війни розпочав свою роботу волонтерський центр «Перемога». Для цього Ігор Шалімов безоплатно надав під потреби головних локацій центру своє власне приміщення. За словами Вікторії Шевц, однієї з ініціаторів створення центру, сюди відразу почали приходити багато мешканців міста, щоб стати пліч-о-пліч та працювати на благо міста. Матеріальну та фінансову підтримку також надавали й рідні, друзі та знайомі, що живуть за кордоном.
У всіх був стан невизначеності — адже не знали, що буде далі. Було багато дзвінків, люди були стурбовані, але кожен задавав одне питання: «Що я особисто можу зробити, чим я можу допомогти?». В залежності від потреб і сформувались напрямки роботи волонтерів.
«На початку була потреба в зборі необхідних речей та провізії для збройних сил, які знаходились на лінії вогню чи створювали оборонні позиції. Потім ми додали напрямок гуманітарної допомоги. Самостійно шукали її, телефонували знайомим, партнерам. Потрібно було організувати завантаження, перевезення. За ці два місяці воєнного часу ми здійснили в Бориспіль більше 20 рейсів гуманітарної допомоги, — розповідає Вікторія Шевц. — З усього цього сформували людям соціальні пакунки. Вони були дуже актуальними в перший місяць війни, у березні. У цей кризовий час саме «Перемога» взяла на себе відповідальність за забезпечення нагальних потреб міста — як військових підрозділів та правоохоронців, так і мешканців міста, які потрапили у скрутне становище. За два місяці опрацьовано понад 2000 запитів від захисників, серед іншого видано понад 1000 спальних мішків, карематів, ковдр, понад 100 «буржуйок», які принесли мешканці міста. Все це і зараз є актуальною потребою для захисників».

«Перемога» працює задля миру

«Перемога» працює задля миру

Механізм роботи — чіткий і злагоджений

Волонтерський центр працює у тісній співпраці з міським головою Володимиром Борисенко, який володіє найактуальнішою інформацією щодо проблем та потреб захисників. Схема роботи проста: волонтерський центр оголошує про потреби військових, а мешканці міста несуть усе необхідне в «Перемогу». Далі відбувається розподіл ресурсів. Співпраця з військовими керівниками є запорукою того, що допомога надійде за призначенням.
Зараз у «Перемозі» працює кілька локацій. Є локація з видачі одягу, який привезли гуманітарною допомогою або принесли мешканці міста, локація з плетіння сіток, швейні цехи, є підрозділ з копання оборонних споруд, вантажний батальйон, сортувальники, волонтери, що працюють на видачі, і навіть творчий батальйон, який робить надихаючі написи на футболках та картини. Центр утворився в кризовий час, тому організовували навчання з першої медичної допомоги та навчання з психологічної підтримки (наразі вони не проводяться, щоб запобігти скупченню людей в одному місці). На сьогодні локації знаходяться в різних місцях, мінімізована присутність людей в одному приміщенні. Є певний порядок, спрямований на збереження життя волонтерів та всіх людей, яким надається допомога.
Міський голова Володимир Борисенко, Ігор Шалімов, Борис Писарчук та Вікторія Шевц стали співзасновниками волонтерського центру «Перемога». За словами Вікторії Шевц, Ігор Шалімов з перших днів займається волонтерською діяльністю — зокрема, організував допомогу для Харкова, власними зусиллями відправивши в це місто 45 вагонів допомоги. Переважну більшість завдань центру ставить міський голова Володимир Борисенко, оскільки він володіє всією інформацією щодо забезпечення і потреб силовиків.

Герої невидимого фронту

Так склалося, що з перших днів війни мені вдалося стати частиною волонтерського руху «Перемога». Саме робота цієї волонтерської організації змогла продемонструвати всім і кожному, як бориспільці змогли згуртуватися заради міста та країни.
Першочергово центр «Перемога» працює для забезпечення потреб ЗСУ та територіальної оборони. Тепловізори, коптери, генератори, турнікети, тактичний одяг, бронежилети, військова форма, взуття, каремати, медикаменти, навіть кілька автомобілів — усе, в чому є потреба захисників, допомагають знайти його працівники.
Серед них — працівники сфери торгівлі, держслужбовці, спортсмени, водії, люди різних професій. Всі вони є одним великим злагодженим організмом.
Кожен допомагає, як може, і саме там, де потрібно. Наші люди неймовірні: ось освітянин готує їжу для ЗСУ та тероборони, працівник аеропорту береться до лопати та риє траншеї, а керівник логістичного напрямку стає вантажником, який вправно розвантажує гуманітарну допомогу. Є тут і чимало підприємців, які стали волонтерами та спрямували свої кошти на допомогу. Є багатодітні мами, які, маючи п’ятьох синів, стають волонтерами заради своїх дітей: менші сини чекають вдома, двоє старших — служать в ЗСУ, а мама з татом — волонтери в «Перемозі».
Особливо мене вразила тендітна, струнка, висока та красива дівчина модельної зовнішності, яка в довоєнний час працювала другим пілотом літака. За лічені дні вона майже самотужки відсортувала сотні коробів із засобами гігієни, памперсами та дитячим харчуванням. У неї все чітко, ясно, все лежить на своєму місці, готове за першої потреби бути відвантаженим для допомоги мамам немовлят. До слова, на початок квітня було виконано понад 570 запитів із видачі памперсів та дитячого харчування.
Не вистачить часу, щоб розповісти про всіх героїв невидимого фронту, який став надійним тилом для наших захисників. Кожен волонтер, як на мене, це справжній герой, який підтримує руки наших ЗСУ.

«Перемога» працює задля миру

«Перемога» працює задля миру

Кожен на своєму місці

Робота волонтерської організації здійснюється в багатьох напрямках. Ми маємо сильних захисників-чоловіків не лише на фронті, а й в тилу. Наші волонтери-хлопці підготували необхідну кількість траншей, окопів, бліндажів та захисних споруд для оборони міста та району. А ще маємо бригаду зварювальників, які виготовляють для доріг «їжаки», що перешкоджають руху ворожого транспорту.
Також є два цехи, де шиють бронежилети та розгрузки.
Плетіння маскувальних сіток сплело й наших волонтерів. Вдалося зібрати багато небайдужих людей, які приносили тканину та долучилися до виготовлення сіток. Хтось займався нарізанням стрічок для сіток, інші вплітали стрічки. Разом змогли виготовити понад 100 сіток, які вже служать за призначенням.
Не забув волонтерський центр подбати і про тварин. Так, волонтери забезпечили їжею червонокнижних рисів каракалів. У співпраці з патрульними організували доставку кормів зі Львову та забезпечили місцевих волонтерів і центр адопції безпритульних тварин, надавши 300 кг корму для песиків і 125 кг для котиків. Загалом понад 760 чотирилапих отримали 1650 кг корму.
Творчій молоді також є чим зайнятися у волонтерській організації — вони розписують футболки мотивуючими надписами. За майже два місяці розфарбовано понад 250 футболок. Це зайняття є своєрідним психологічним релаксом, який дозволяє зняти емоційне напруження у воєнний час.
Окрема подяка всім, хто випікає щодня свіжий хліб, який волонтерський центр «Перемога» розповсюджує в ЗСУ. А ще для наших бійців, які обороняють рубіж в одному з найгарячіших місць сходу України, планується надіслати паски до Великодня.
Загалом, хочеться подякувати кожному, хто небайдужий, хто приніс консервацію, електроди, роутери, банки, телефони, подушки, ковдри, карти пам’яті, буржуйки, мішки для піску, одяг, засоби гігієни, їжу, ліки, бензопили, зварювальні апарати, брезент, холодильники — все це і багато іншого служить для перемоги.

«Перемога» працює задля миру

«Перемога» працює задля миру

«Перемога» працює задля миру

Свій за свого

Небайдужі бориспільці через центр «Перемога» підтримують мешканців територій, де було сутужно через ведення бойових дій, надсилають допомогу в деокуповані міста та села, а також допомагають вимушеним переселенцям.
Щоб допомогти постраждалим, волонтерами центру «Перемога» була здійснена не одна поїздка в міста та села нашої країни: місто Харків — 4 поїзди, Чернігів — 4, село Нова Басань, Ніжинський район, Чернігівської області — 1 поїздка, село Плоске та село Світильня в Броварському районі Київської області — 1 поїздка, село Катюжанка у Вишгородському районі Київської області — 1 поїздка, смт Бабинці та Бородянка Бучанського району Київської області — 1 поїздка, село Рудницьке, село Лукаші, село Лук'янівка та Березовий Гай у Баришівському районі Київської області — 2 поїздки, смт Іванків на півночі Київської області — 1 поїздка, село Бервиця у Калитянській селищній територіальній громаді Броварського району — 1 поїздка, селище Калита у Броварському районі Київської області — 1 поїздка, місто Ніжин — 1 поїздка, смт Макарів Бучанського району — 1 поїздка, село Осикове Макарівського району — 1 поїздка, місто Ізюм Харківської області — 1 поїздка, село Михайлівка та село Гребельки Броварського району Київської області — 1 поїздка, місто Переяслав — 1 поїздка та ін.
Загалом за два місяці було здійснено близько 30 поїздок з гуманітарною допомогою. Нашими волонтерами було доставлено хліб, тушонку, крупи, вермішель, борошно та дріжджі, одяг, подушки та ковдри, засоби гігієни, овочі, йогурти, м’ясні вироби, консерви тощо. Війна довела, що українці — одна велика родина.

Від серця до серця

«Гуманітарна допомога — складний напрямок, за яким стоїть багато «непомітних» процесів. Наприклад, не завжди приїжджає якісна продукція, тому все потрібно оглянути, відсортувати, — розповідає Вікторія Шевц. — Багато чого доводиться перебирати, щось навіть викинути, щось потребує збільшеного місця для зберігання. Але ми ніколи ні від чого не відмовлялися, максимально використовували все. Кожна ганчірка пішла на плетіння маскувальних сіток. Всі речі упорядковані та видаються на локаціях для переселенців. Уже понад 900 сімей переселенців змогли отримати від нас допомогу, серед якої і їжа, і одяг. Це не одна людина, а родини по 3-5 осіб та більше.
Всі партнери, які надсилали нам гуманітарну допомогу, можуть бути спокійними, адже вона пішла за своїм призначенням. На всіх напрямках у нас працюють відповідальні люди, які перевіряють документи, довідки про влаштування на облік переселенців. Це гарантує отримання допомоги лише тими, хто її дійсно потребує».
Координатору видачі речей, Наталії Сичовій, часто доводиться спілкуватися з родинами зі звільнених від окупації міст та сіл. «Зустріч із родинами зі звільненої Нової Басані запам'ятаю назавжди, — розповідає жінка. — Молодий хлопчина, якого наші військові вирвали з полону, примірявши верхній одяг, обережно заховав до кишені маленьку рукавичку. На запитання «Що це?» відповів: «Єдине, що лишилось на згадку про родину». Дві жінки на запропоновану каву відповіли, що це те, чого так сильно хотілось скуштувати під час окупації. В кожного своя історія. Розповідали про те, як чекали наших хоробрих воїнів і як вітали їх. Прощання з ними — це обійми і сльози на очах у нас».

Волонтерський центр «Перемога» працює для швидкого забезпечення потреб захисників України. Крім того, центр допомагає мешканцям звільнених територій, мамам з дітьми, переселенцям і навіть тваринам.
• За 2 місяці видано понад 3000 продуктових наборів.
• Понад 900 родин переселенців отримали одяг.
• Понад 570 потребуючим мамам видано памперси, дитяче харчування та засоби гігієни.
• Нагодовано понад 700 тварин (собак та котів, коней, оленів, рисів).
• Проводилися навчання з першої медичної допомоги, першої психологічної допомоги.

«Перемога» працює задля миру

«Перемога» працює задля миру

Стати однією командою

Зараз центр «Перемога» створює базу волонтерів, адже досі отримує дзвінки від небайдужих громадян, які хочуть бути корисними. Аби всі бажаючі змогли проявити себе та долучитися до корисної справи, створено форму анкети волонтера. Заповнити її можна за посиланням https://forms.gle/mGpgBV7nD9Hicqiw6
Якщо виникне потреба в допомозі, з вами зв’яжеться координатор центру «Перемога».

Центр «Перемога»: https://t.me/boryspil_peremoga
Години роботи: з 9:00 до 17:00 (субота та неділя — вихідний)
Контакти: +380 (93) 504 72 96, +380 (98) 765 83 11

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. 1 5 травня 2022 19:33
  • Не подобається
  • 0
  • Подобається
  якщо ви на 8 рік війни продовжуєте "боротися за мір" то я на вас не поставлю і копійку...
  якщо ви на 8 рік війни так і не зрозуміли що боротися потрібно виключно за Перемогу то я на вас не поставлю і копійку...
  якщо ви на 8 рік війне так і не зрозуміли що Перемога здобувається будь-якими засобами, ще раз будь-якими, то я на вас не поставлю і копійку...
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: