Бориспiль
C

Головні новини

У Борисполі знову перейменовують вулиці


У Борисполі знову перейменовують вулиці

Замість Гагаріна — Леонід Каденюк, замість Крилова — Любомир Гузар, замість Бажана — Іван Виговський, замість Олександра Невського — Северин Наливайко… У Бориспільській громаді перейменували 90 вулиць і провулків.

«Вістям» неодноразово доводилося висвітлювати тему перейменування вулиць. Не завжди мешканці позитивно ставилися до зміни назв своїх вулиць. Так, колись вулиці Короленка не вдалось повернути історичну назву Горянська — жителі виступили проти. Так само мешканці не погодились із перейменуванням вулиці Ватутіна в Старокиївську, повернувши попередню назву через суд. Судові позови допомогли відновити попередню назву частині вулиці Лютневої, яку депутати перейменували на Степана Бандери.
19 квітня на сесії Бориспільської міської ради було прийнято рішення про перейменування 90 вулиць: 68 у Борисполі і 22 у старостинських округах. На запитання «Чому сьогодні це стало можливим без проведення громадських слухань та врахування думки мешканців?» «Вістям» відповіла заступник Бориспільського міського голови Людмила Бистра.
Вона зазначила, що сьогодні місто живе за законами військового часу. Ця обставина дозволяє керівнику міста самостійно та на свій розсуд вирішувати багато питань, беручи відповідальність на себе.
За словами Бистрої, ще до війни до міської ради надходили пропозиції від окремих мешканців міста щодо перейменування тієї чи іншої вулиці. Такі звернення розглядала топонімічна комісія, на підставі висновків якої приймалися рішення. Після 24 лютого з’явилася можливість без тривалих процедур відмовитися від спадщини, яка пов’язує Бориспіль із агресивним російським сусідом. Сьогодні питання перейменування вулиць піднімаються по всій Україні й, зокрема, у Києві.
Першим питання термінового перейменування вулиць підняв Бориспільський міський голова Володимир Борисенко. І хоча сьогодні він має право самостійно виносити такі пропозиції на сесію, до підготовки проекту рішення були залучені спеціалісти — працівники управління культури, відділу інформаційного забезпечення, Бориспільського державного історичного музею. Вони одностайно вирішили, що нові назви вулиць мають бути пов’язані з визначними особистостями України та нашого міста.
«Питання складне, — наголосила Людмила Бистра, — адже в Борисполі є вулиці Пушкіна, Лермонтова, інших відомих діячів культури. У часи, коли загинуло стільки людей, не можна вшановувати спадщину загарбника. Росія зробила все для того, щоб ми викреслили зі свого життя все те, що ще вчора нас із нею пов’язувало. Саме вона змусила піти нас на такий радикальний крок».
Співрозмовниця наголосила, що робота до кінця не доведена, на наступній сесії розглядатиметься перейменування інших вулиць.
У своєму відеозверненні міський голова Володимир Борисенко наголосив, що після перейменування вулиць не потрібно терміново змінювати документи. Зміни в офіційні документи вноситимуться тоді, коли виникне необхідність здійснювати з ними якісь юридичні дії. Зокрема, при переоформленні житла у нових документах уже зазначатиметься нова назва.

Cписок перейменованих вулиць згідно рішення сесії Бориспільської міської ради.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. Mykola 3 травня 2022 11:59
  • Не подобається
  • -1
  • Подобається
  А шо ту за складність - була Пушкіна стане Дантеса, була Лєрмонтова - стане Мартинова!

  А шо тут за складність - була Пушкіна стане Дантеса, була Лєрмонтова - стане Мартинова!
 2. 1 5 травня 2022 20:02
  • Не подобається
  • 0
  • Подобається
  нічого тут складного немає.
  і не треба брехати про "думку громади" - ця "громада" ще не доросла до того що питати її думку!
  і війна це дуже показала.
  міняйте!
  крапка!

  в 2015 році чув в магазині якраз про "перейменування" - "ми прієхалі с дальнєва вастока прожилі здєсь 20 лєт і тєпєрєь будєм жить на уліце бендери?"

  а місцевим "українцям" ганьба, якщо "рузькоязичниє патріоти" знову визначають як в місті називатимуться вулиці!
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: