Бориспiль
C

Головні новини

Освіта під час війни: вихователі-блогери, мультипредметний тест замість ЗНО та збільшене держзамовлення на архітекторів


Вже котрий рік поспіль навчальний процес в українських школах відбувається в умовах постійного коригування. І якщо попередній рік пройшов під стягом пандемії, цьогоріч школярів з класів вигнала війна. Як буде відбуватись завершення навчального року, оцінювання учнів та вступна кампанія, «Вістям» розповіла начальник управління освіти і науки Тетяна Павленко.

— Наскільки сильно довелося коригувати навчальний процес через військові дії та яким буде завершення навчального року?
— Завершення навчального року (останній дзвоник і останній навчальний день) ми плануємо 27 травня. До цього дня всі наші заклади загальної середньої освіти зможуть виконати освітню програму і виставити дітям оцінки. Є методичні рекомендації Міністерства освіти і науки про закінчення навчального року, яких ми чітко дотримуємось. І в першу чергу це стосується виставлених оцінок — як підсумкових, так і перевідних.
З 28 березня, згідно наказу Бориспільської районної військової адміністрації, всі наші заклади освіти працюють у дистанційному режимі, тому й оцінювання досягнень дітей також відбувається дистанційно. Станом на 29 березня 99,6% наших дітей навчаються в дистанційному режимі. Це і ті діти, які зараз знаходяться на території нашої громади, і ті, які перебувають в інших областях України або за кордоном. Є серед них і діти, які переїхали в Бориспільську громаду з областей, де йдуть бойові дії. Таких учнів 39, вони зараховані до наших освітніх закладів.
Що стосується педагогічного складу, то на сьогодні лише 15 педагогів з різних причин не мають змоги працювати дистанційно, всі інші працюють.
Щодо останнього дзвоника, будемо дивитися по ситуації, щоб не наражати дітей на небезпеку.
— Що буде з роботою дитячих садочків? Адже батьків починають викликати на роботу, а дітей самих дома не залишиш.
— Заклади дошкільної освіти Бориспільської громади з 28 березня працюють в дистанційному режимі. Всі звикли, що у садочку дитина могла поїсти, поспати, за нею був постійний догляд вихователів, але не забуваймо, що головний компонент дошкільної освіти — підготовка дитини до школи та дорослого життя. Фактично наші вихователі стали блогерами, і це новий виклик для них. Вони створюють відповідний контент, який демонструють дітям. Звісно, не всі теми можна охопити в дистанційному режимі, але намагаємося висвітлити якомога більше моментів. Станом на 29 березня 53% дітей були підключені до дистанційних занять.
Я розумію батьків, які мають виходити на роботу. Дитину не можна залишати без нагляду, але станом на початок травня дозволу від військової адміністрації на відкриття садочків в звичайному режимі ми не отримували. Регулярні повітряні тривоги поки не дають змоги відновити цей процес. Як тільки буде відповідний дозвіл, садочки відновлять нормальну роботу.
— Як буде проходити оцінювання випускників, які документи про освіту вони отримають? Чи будуть в Борисполі медалісти?
— Дев’яті та одинадцяті класи будуть оцінюватись дистанційно. Державна підсумкова атестація відмінена в 4-му, 9-му та 11-му класах. Річні оцінки будуть виставлені згідно рекомендацій МОН за результатами роботи учня в першому та другому семестрах.
Станом на сьогодні управління освіти і науки, спільно з адміністраціями шкіл, вже підготувало замовлення на виготовлення свідоцтв для учнів 9-х та 11-х класів. Також цьогоріч вперше такі свідоцтва отримають учні 4-х класів.
Цьогоріч в Бориспільській громаді буде 969 випускників 9-х класів та 611 випускників 11-х класів. Претендентів на срібну медаль — 22, на золоту — 55 учнів.
ЗНО, яке мало проходити в червні, скасоване. Його замінили мультипредметним тестом, який відбуватиметься орієнтовно з 1 по 15 липня. Конкретні дати поки не називають, наразі МОН збирає інформацію про те, в яких закладах може відбуватися тестування. Зі свого боку, ми вивчили спроможність своєї технічної бази забезпечити онлайн тестування та передали відповідну інформацію в центр оцінювання якості освіти. Чекаємо на рішення центру та МОН.
— Багатьох випускників та їхніх батьків цікавлять особливості цьогорічної вступної кампанії.
— Ми вже отримали відповідні документи і накази, що стосуються вищої освіти. Там чітко прописані можливості випускників. Ще до здачі мультипредметного тесту всі абітурієнти повинні чітко визначитись, в який ВНЗ вони хочуть вступити. Адже кожен ВНЗ має свої вимоги для вступу. Військовий стан вніс свої коригування.
В Міністерстві, під час презентації вступної кампанії 2022 року, було зазначено, що онлайн тестування відбуватиметься з трьох предметів: українська мова, математика та історія України. Для різних спеціальностей будуть встановлені різні коефіцієнти оцінок. Наприклад, для економічного напрямку головним буде результат з математики, філологічного — мова.
Для вступу на бакалаврат будуть необхідні результат тесту, мотиваційний лист і заява. Подання документів та підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет. Що стосується закладів вищої освіти з творчими спеціальностями, то там буде додатковий творчий конкурс. Дату його проведення кожен ВНЗ буде визначати додатково.
Звертаю увагу на те, що через бойові дії чимало ВНЗ зі сходу України переїхали в Київ чи на захід України.
Цікаво, що цього року буде збільшено державне замовлення за деякими спеціальностями. Це архітектурні та економічні напрямки, фахівці з яких будуть необхідні після завершення війни, аби відбудовувати країну.
Що стосується внутрішньо переміщених осіб, які збираються цього року вступати до ВНЗ, то Міністерство передбачило для них низку пільг.
— Як будуть формуватися перші класи наступного навчального року? Як подавати заяви батькам, особливо тим, хто зараз перебуває на заході країни або за кордоном?
— Вже є наказ управління освіти і науки про набір майбутніх першокласників. Подання заяв триває. Батьки можуть принести заяву особисто або надіслати її на електронну пошту закладу. На сайті кожного закладу є відповідний розділ з переліком документів. Прийом заяв триватиме до 31 травня.
Станом на 20 квітня вже зареєстровано 465 заяв. Це приблизно 22 класи. Загалом ми плануємо набрати 46 перших класів (близько 1300 учнів).
Особливості майбутнього навчального року поки не відомі нікому.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: