На сесії міської ради 11 листопада було прийнято програму компенсації багатоквартирним будинкам вартості придбаних ними генераторів. Спочатку програму розробляли для того, щоб допомогти пройти зимовий період багатоквартирним будинкам без централізованого опалення, але через загрозу блекауту перелік отримувачів вирішили розширити.
«Якщо ОСББ чи управляюча компанія приймуть рішення придбати генератор не для опалення, а щоб у мешканців була змога підзарядити телефони або для інших потреб, вони також можуть претендувати на отримання компенсації. Кажуть, що 40 тисяч компенсації — дуже маленька сума. Це так, але ми мали на меті надати допомогу якнайбільшій кількості будинків, а бюджет у нас обмежений. Нехай це і невеликі гроші, але вони справді можуть допомогти. До речі, перша заявка на компенсацію вже є», — зазначив заступник міського голови Віталій Горкун.
За його словами, слід розуміти, що про забезпечення електроенергією всього будинку та всіх електроприладів у домі мова не йде. І причина — не лише у високій вартості генератора. «Питання в тому, хто буде заправляти генератор, адже його робота потребує колосальних витрат пального. Місто зробило запаси пального для генераторів, що обслуговуватимуть критичну інфраструктуру — котельні, водозабори, лікарню тощо. Генератори, куплені ОСББ та управляючими компаніями, мають обслуговувати вони самі. Тому людям, зголошуючись на купівлю генераторів, треба порахувати, чи зможуть вони в подальшому обслуговувати потужний генератор», — наголосив Віталій Горкун.
Саме через необхідність економити пальне та його високу вартість генератори поки не вмикають зараз, коли температура на вулиці ще не критична і загрози замерзання системи опалення немає.
Після прийняття програми міська влада стикнулася з хвилею критики від мешканців приватного сектору, які вбачають дискримінацію в тому, що компенсуватимуть вартість генераторів лише багатоповерхівкам.
«Приймаючи програму, ми були готові до таких закидів. Але у багатоповерхівках мешкають сотні родин, тому компенсація таким будинками є більш логічною та економічно доцільною», — пояснив заступник міського голови.
Він зауважив, що цієї зими не варто чекати довоєнного комфорту, а стабільність роботи енергосистеми в тому числі залежить від самих споживачів.
«Ми вже втомилися повторювати, що одночасне навантаження при увімкненні світла необхідно знижувати. Після включення світла вмикати електроприлади в оселях потрібно не відразу, а протягом пів години. Особливо це стосується бойлерів чи електрообігрівачів.
Але до порад дослухаються не всі. Тому, як результат, нещодавно через перевантаження після ввімкнення світла були пошкоджені два трансформатори, а будинки знову залишились на певний час без електропостачання», — нагадав Віталій Горкун.

коментарі