Бориспiль
C

Головні новини

Про централізоване гаряче водопостачання у Борисполі можна забути


Через 9 років після того, як у Борисполі припинили подавати гарячу воду, у бориспільських групах соціальної мережі Фейсбук згадали давно забуте благо цивілізації від тепломережі та знову підняли тему централізованого підігріву води у багатоквартирних будинках.

Дописувач Сергій Фатьянов розмістив у Фейсбук-спільнотах міста пост такого змісту: «Відновлення центрального постачання гарячої води може кардинально змінити навантаження на електромережу, так як левова частка споживання електроенергії припадає на нагрівання жителями міста води електричними бойлерами. Це моя особиста думка. Влада міста має працювати над цим».

Ідея не отримала підтримки в коментарях. Чоловіку навіть нагадали про причини відключення централізованого гарячого постачання, викладені в позаминулорічному матеріалі газети «Вісті» під назвою «Гарячу воду в Борисполі більше не подаватимуть». Стаття містить детальне роз’яснення причин, які змусили міську владу піти на таке рішення. Так, від гарячого водопостачання Бориспіль відмовився повністю ще у 2014 році. Але система централізованої подачі гарячої води із більше 20 кілометрів трубопроводів та 16 бойлерних залишалася до кінця 2021 року. Тоді після проведених підрахунків директор КПТМ «Бориспільтепломережа» Маріанна Желєзко повідомила депутатам, що для відновлення подачі гарячої води до будинків необхідно закласти у бюджет кошти у розмірі близько 130 млн грн, не враховуючи витрат на відновлення внутрішньобудинкових систем. Були озвучені й потенційні ціни на гаряче водопостачання: 110 грн за 1 кубометр під час опалювального сезону при вартості газу 7,5 тис. грн за тисячу кубів та 330 грн в інший час, з урахуванням комерційної вартості газу. Враховуючи те, що більшість мешканців встановили автономні бойлери для нагрівання води та невтішні перспективи щодо цін на газ, депутати вирішили остаточно відмовитися від гарячого водопостачання. Відповідне рішення було прийнято 19 квітня 2022 року.

Вся ця інформація не переконала дописувача, він залишився при своїй думці та відповів: «Ви дивилися, коли такі висновки влада робила! Це було до початку повномасштабної агресії і дефіциту електроенергії не було... Хоча в Борисполі вже років десять проблеми з електропостачанням. А зараз самі знаєте, яке становище. Відключення багато розуму не потребує…».

«Вісті» запитали у Маріанни Желєзко, чи можливий перегляд прийнятого рішення «Про припинення експлуатації системи централізованої системи гарячого водопостачання міста Борисполя». У відповідь та повідомила: «Бориспільтепломережа вже розпочала демонтаж бойлерних, на утримання яких витрачалися кошти підприємства. 5 бойлерних уже відключили від централізованої системи теплопостачання. На двох демонтоване обладнання. Усе обладнання бойлерних морально застаріло. Якщо ставити питання про повернення послуги централізованого гарячого водопостачання, необхідно закупити нове обладнання. Крім того, за цей період суттєво зросли ціни на газ. Хоча навіть за цінами 2021 року гаряча вода навряд чи когось би зацікавила».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: