Бориспiль
C

Головні новини

Чи зміниться ритуальний зал патологоанатомічного відділення?


Чи зміниться ритуальний зал патологоанатомічного відділення?

Чому найпомітніша вивіска на приміщенні патологоанатомічного корпусу ББЛІЛ свідчить про те, що там знаходиться «Ритуальний магазин»? Чому ритуальний зал перетворився на склад магазину? Як вплинути на ситуацію, вирішували на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою та екології.

Коли на першому місті комерція

Питання, що стосуються патологоанатомічного корпусу, вже не вперше виносяться на засідання постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою та екології. Черговий розгляд відбувся 22 лютого. Члени комісії мали висловити свою позицію щодо передачі частини нерухомого майна комунальної власності патологоанатомічного корпусу в оперативне управління лікарні.

Коментуючи ситуацію, голова депутатської комісії Ігор Шалімов нагадав, що місяць тому в патологоанатомічному корпусі відбулося виїзне засідання комісії. Було зафіксовано, що над входом у ритуальний зал знаходиться вивіска «Ритуальний магазин», а сам зал перетворився на виставку-склад усього необхідного для поховань. «Так не повинно бути. Усе, що стосується патологоанатомічного корпусу, дуже чутливе питання, — наголосив голова комісії. — Корпус має бути приведений до стану, передбаченого проектом. Не розумію, чому й досі не виконали рішення виїзної комісії, яка поставила однозначну вимогу: ритуальний зал необхідно звільнити від трун і вінків, вивіску змінити. Ми не проти магазину. Ми проти того, щоб магазин ритуальних послуг займав усі приміщення, передбачені для інших потреб».

Чи зміниться ритуальний зал патологоанатомічного відділення?

Поділити чи віддати все?

Коли у Борисполі будувалося патологоанатомічне відділення, «Вісті» регулярно інформували громаду. До його зведення долучилися мешканці всього міста. І йдеться не лише про видатки з міської казни. Працівники багатьох підприємств перераховували у фонд будівництва свій одноденний заробіток. Під час урочистого відкриття корпусу тодішній міський голова Анатолій Федорчук пишався, що будівля зведена за європейськими стандартами, демонстрував ритуальний зал, де можна гідно провести небіжчика в останню путь, приміщення, де рідні могли зачекати, де священик мав змогу підготуватися… Сьогодні мало що нагадує про реальне призначення залу.

Чому питання, що стосуються патологоанатомічного корпусу, звернені до ритуальної служби ВУКГ, пояснив депутат Микола Корнійчук. «Патологоанатомічне відділення будувало місто на території районної лікарні, яка фінансувалася з бюджету району, — нагадав він. — Корпус будувався за кошти міста. У той час постійно виникали розбіжності між керівництвом міста і району. Тому і було прийнято рішення не передавати районній лікарні патологоанатомічне відділення, побудоване за кошти міського бюджету, а залишити його у місті, у віданні Бориспільського КП «ВУКГ». Зараз у нас єдина територіальна громада, тому корпус потрібно передати лікарні. Не частину, як пропонується, а цілісний майновий комплекс, оскільки лікарня повністю утримує приміщення».

Чи зміниться ритуальний зал патологоанатомічного відділення?

Не зовсім погодився із Миколою Корнійчуком начальник ГУ ЖКГ Микола Корніяка. На його думку, деякі площі все ж таки слід залишити у віданні комунальників. Відповідне рішення передали й на розгляд депутатів Бориспільської міської ради.
«Передача всього майнового комплексу у оперативне управління ББЛІЛ у перспективі передбачає, що розмістити свій ритуальний магазин у ньому КП «ВУКГ» зможе лише за умови взяття участі у конкурсі, на загальних умовах. Оренда на конкурсних умовах означатиме збільшення тарифу для населення. Сьогодні ритуальні послуги КП «ВУКГ» найдешевші, ціни у приватників за такі послуги в рази більші. Тому наше рішення передбачає, що лікарні передаються всі площі, крім тих, що наразі використовуються ритуальним магазином», — пояснив він.

Позиція КНП «ББЛІЛ»: весь корпус без виключення має належати лікарні

Свою позицію щодо питання озвучило й керівництво лікарні. На їх думку, в оперативне управління ББЛІЛ має бути передана вся будівля.
«Жодна лікарня в Україні не може працювати без будівлі моргу. Це порушення закону. Тим більше, що у нас лікарня інтенсивного лікування. Окрім того, ситуація навколо патологоанатомічного відділення обростає нехорошими чутками щодо «лівих» заробітків. Це кидає тінь на лікарню. Саме тому ми просимо передати увесь майновий комплекс на наш баланс, щоб ми могли самі врегульовувати стосунки із судово-медичною експертизою, з ритуальним магазином, визначати, хто за що має право брати гроші», — наголосив в.о. директора лікарні Василь Лисиця.

З ним погодилась і заступник директора з економічних та фінансових питань Людмила Кулик.

«Патологоанатомічний корпус є частиною статутного капіталу нашої лікарні, він був внеском міської ради у статутний капітал КНП «ББЛІЛ». Обслуговування, оплата опалення, світла, води, каналізації тощо повністю лежить на лікарні. Для виокремлення частини будівлі, як того хоче ВУКГ, доведеться вносити зміни в офіційну документацію, в тому числі в статут лікарні. Звичайно, тарифи у ВУКГ нижчі, але це досягається, зокрема, за рахунок того, що ритуальна служба не сплачує за комунальні послуги, за все платить лікарня», — зазначила вона.

Чи зміниться ритуальний зал патологоанатомічного відділення?

У підсумку: Ігор Шалімов, підсумовуючи обговорення, наголосив, що місто не має робити бізнесу на горі людей. «Вже історично у ВУКГ є підрозділ, який займається організацією поховань. На його балансі кладовища, техніка, а в штаті є копачі, тому правильно було б, щоб реалізація ритуальних послуг і надалі здійснювалася через ритуальний магазин у патологоанатомічному відділенні. Моя думка — три приміщення, передбачені під ритуальний магазин, залишити за ВУКГ: бухгалтерію, приміщення для очікування рідних небіжчика і ритуальний зал. Але зал має бути звільнений від тієї кількості трун і вінків, які зараз там знаходяться. Тому що він зараз схожий на складське приміщення. Прощання та видача тіл має відбуватися через зал. Вивіску «Ритуальний магазин» необхідно замінити на «Ритуальний зал», як це передбачено проектом. У магазині повинен бути касовий апарат, термінал, і обов’язково — прайс на послуги», — зазначив Ігор Шалімов.

Під час голосування думки членів комісії розділилися: два голоси віддали за передачу лікарні всього майнового комплексу, і так само два — за залишення окремих приміщень за комунгоспом. Але ситуацію змінила непримиренна позиція керівника ритуального відділу ВУКГ Сергія Грибка. У відповідь на запитання Ігоря Шалімова, що треба для того, щоб зняти вивіску і звільнити приміщення, керівник ритуального відділу відповів: «Якщо ми ритуальний зал звільнимо, то магазину в нас не буде. Товар нікуди винести із залу ритуальних послуг».
Така позиція і небажання йти на поступки змінили думку голови комісії Ігоря Шалімова. Він попросив зарахувати свій голос теж за передачу цілісного майнового комплексу лікарні. Це змінило хід голосування. Таким чином, увесь патологоанатомічний відділ, в тому числі приміщення ритуального магазину, комісія рекомендує передати у відання КНП «ББЛІЛ». Рішення за депутатами.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: