Бориспiль
C

Головні новини

Абонплата за тепло: сани готуватимемо з літа


Абонплата за тепло: сани готуватимемо з літа

З травня в Україні планують ввести абонплату на опалення. Платити за нього, як очікується, доведеться навіть влітку. Про це нововведення йдеться в Меморандумі України з МВФ, який днями на своєму сайті опублікувало Міністерство фінансів.

Не встигли українці видихнути з полегшенням, коли трохи більше тижня тому було відмінено так званий «податок за трубу», тобто абонплату за газ, як ні сіло ні впало з’явилася іще одна новина — платимуть за те, що взимку наші домівки отримують тепло.

Кілька днів тому Міністерство фінансів опублікувало Меморандум України з МВФ. У цьому документі йдеться про те, що українська влада взяла на себе зобов'язання вводити абонплати на блакитне паливо та опалення. Проте, як з’ясувалося, абонплата вже не один рік вибірково діяла у деяких містах. Наприклад, у Львові і Вінниці. Там отримані кошти ішли на ремонт інфраструктури в цілому, що таким чином гарантувало якість послуги в сезон. Утім, згідно з Меморандумом, схоже, з першого травня цю абонплату доведеться платити всім українцям.

Тих, хто сподівається на субсидію, незалежні експерти в енергетичній сфері, на жаль, мають розчарувати, бо на абонплату, згідно з чинними постановами, вона не поширюється. Більше того, хоча цьогоріч в уряді на субсидії і було виділено рекордні 51 мільярд гривень, вже зараз Кабмін прийняв рішення скоротити норми так званої «комунальної знижки» щодо споживання газу, тепла та електроенергії на опалення (теж з 1 травня цього року). Як коментують незалежні аналітики, українська влада таким чином планує заощадити на субсидіях, щонайменше, 4 млрд гривень. Водночас експерти припускають, оскільки люди досить болісно сприймають сам факт введення абонплат у цілому, від податку на опалення «вгорі» теж можуть показово відмовитися, як і від абонплати на газ до того, проте сама вартість газу чи тепла в цьому випадку однозначно підніметься все одно, а, отже, і «доплюсується» все потрібне.

Поки що українці, ледь стримуючи гіркий сміх, намагаються розібратися у ситуації і спланувати для себе необхідні додаткові заробітки, аби мати змогу виживати. Також вони не вірять, що, коли абонентську плату розділять на весь рік, зокрема і літо, як планується, в опалювальний сезон вартість тепла справді може знизитися. Пояснюють, що, швидше, це лише підготовка до того, що плата злетить ще більше.

— Я в декреті, — розказує мама двох малолітніх діток Леся Ковальська. — Грошей не вистачало, тому чоловік рік тому кинув офіційну роботу в Україні і поїхав з братом на заробітки за кордон. Ми з батьками дивувались, коли ішлося про абонплату за газ, все не могли зрозуміти, як так може бути (у свій приватний будинок газ молода сім’я, зрозуміло, прокладала за власний кошт), і коли її таки відмінили, то зраділи, мабуть, як і більшість людей. Аж тут заговорили, що віднині буде абонплата за тепло. Я дуже переживаю, бо наші батьки мешкають у квартирах, де взимку мерзнуть роками. Не думаю, що якість послуги від нововведення покращиться, а те, що українці іще більше збідніють, то це факт.

Узагалі, коментуючи новацію, люди кажуть, що у зрізі всього, як би це смішно і водночас сумно не було, актуальними можуть стати введення-повернення і найбезглуздіших податків в історії в цілому. Наприклад, з минулого: податок на бороду, податок на горобців, податок на полоскання білизни в ополонці. А от у майбутньому, як припускають люди, логічним рано чи пізно зроблять податок на унітаз; можливо, запозичивши ідею з одного знаменитого науково-фантастичного роману, навіть платитимемо за повітря.

Валентина ОЛІЙНИК

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: