Бориспiль
C

Головні новини

Рустам Хамракулов про «Сектор Безпеки»


Рустам Хамракулов  про «Сектор Безпеки»

Безпека у Борисполі й діяльність правоохоронців стали першочерговими. «Вісті» поговорили з РустамомХамракуловим із громадського формування «Сектор Безпеки», добровольці якого щоночі патрулюють вулиці міста на громадських засадах.

• «СБ» перевіряє наркопритони міста, деякі з яких розміщуються в підвалах багатоповерхівок. На фото — підвал дев’ятиповерхівки на вул. Головатого, 3 суботньої ночі: використані шприці, ампули з рідиною для ін’єкцій, у обставленому приміщенні — чиїсь сім-картки (з крадених телефонів?). Мешканців нори не було. У Фейсбук запитують — чому такими підвалами не займається поліція? Зустрічне запитання — ніхто з сотень мешканців не бачить, як до підвалу ходять підозрілі особи, і не може викликати поліцію?

• На роботу поліції, точніше, поліцій, є нарікання. Рустам правоохоронців захищає: «Народ думає, що поліція нічого не робить. Роблять вони багато, ведуть боротьбу з наркообігом. Справа в тому, що вони програють в інформаційній гонці — ніде не розповідають про роботу, про кількість розкритих злочинів, про деталі розслідувань».
• Представники «Сектору Безпеки» наголошують, що безпечним Бориспіль стане, коли мешканці будуть небайдужими: помітивши підозрілих чи алкоголіків, необхідно дзвонити 102.

«Закликаємо бути уважними і обачними, думати про безпеку. У разі протиправних дій викликати поліцію, багато злочинів можна попередити. Наприклад, вбивство жінки на вул. Головатого. Зрозуміло, що вбивця перед тим десь «чудив», хтось його бачив, але ніхто на його неадекватну поведінку не звернув уваги, ніхто не викликав поліцію, і загинула людина. У кожного з нас має бути громадянська позиція. Найпростіше сказати — поліція нічого не робить. А допомогти хоча б дзвінком?»

• Витрати на ремонт патрульного мікроавтобусу лежать на активістах. Місто сплачує комуналку офісу, пошило форму, допомагає пальним. Нещодавно іноземний фонд оцінив роботу формування. «ГФ «Сектор Безпеки» виграло канадський грант — 100 тис. грн. Написали програму і подали її. Відповіли, що по ній помітно, що вона базується на реальній роботі. Ці люди разом з американцями займалися створенням патрульної поліції в Україні.
Канадці разів п’ять приїздили до нас, ми розповіли, хто допомагав, історію міста. Вони зняли про нас ролик — приїхала знімальна група з серйозною технікою, знімали, як у кіно. Наприклад, з машини, як патруль їде містом. Ці грантові гроші підуть на благоустрій, літературу, білборди з нашою інформацією».

Нещодавно на ТРС «Бориспіль» показали фрагмент прийому заступника міського голови, на якому літня жінка жалілася на роботу активістів «Сектора Безпеки». Що це було?
«Наш екіпаж патрулював місто. Коли виїздили з Головатого на Київський Шлях, за зупинкою «Стара Прага» побачили чоловіка, який був у стані сильного сп’яніння, сказав щось про біль у нозі. Екіпаж зі службового телефона викликав швидку, це зафіксовано, дочекалися і супроводили до лікарні, після чого викликали поліцію — виявилося, нога зламана. Десь через три тижні (!) на прийом до заступника міського голови Миколи Корнійчука прийшла жінка жалітися на нас. Цей її син приїжджий, наймає квартиру, вона до Борисполя на день приїхала. Видно, що говорила вона завчивши текст. Корнійчук подзвонив мені, я все пояснив, але епізод показали по телебаченню.
Про нашу діяльність знають неблагополучні громадяни, які не дружать із законом. Такі нас проклинають. Нормальні люди з нами не стикаються і тому знають небагато.»

Асоціація АТО збирає та доставляє допомогу захисникам на Сході.
«Хто хоче допомогти, запрошуємо до нас у офіс. До шкіл міста ми звернулися з проханням збирати не стільки продукти, скільки дитячі малюнки та листівки, які воїнам дорогі.
Цього разу ми чотирма автобусами у другій половині січня повеземо допомогу добровольчим батальйонам, які не отримують зарплати. Добровольцям подзвониш: «Нам нічого не треба — продукти є, обладнання ми бережемо, все є». Але це неправда».

• У Борисполі можлива муніципальна поліція. Яка роль у цьому «СБ»?
«Є райвідділок, є патрульна поліція, які мають працювати і виконувати обов’язки, за які отримують зарплату. Можна створити, наприклад, «муніципальну варту» при якомусь комунальному підприємстві. «Сектор Безпеки» два роки займається охороною порядку. З активістів жоден не отримав ні копійки, всі працюють на ентузіазмі. Кожен має роботу, де вдень заробляє, а у вільний час охороняє місто. Якби муніципальна поліція була створена, то багато хто міг би піти з теперішньої роботи і займатися безпекою у Борисполі. Якщо зараз наш екіпаж патрулює місто вночі, то це було б цілодобово.
Муніципальна поліція могла б боротися з розпиттям алкоголю, з незаконною торгівлею, з порушеннями паркування, зі спаленням сміття, маючи повноваження стягувати штрафи за правопорушення, поповнювала б бюджет міста.»

• Минулої суботи патруль «СБ» перевіряв мережу «АТБ» на факт торгівлі алкоголем у нічний час. До активістів долучився депутат міськради Олег Верес та журналіст «Вістей».
«27 листопада надійшов виклик, що мережа «АТБ» почала торгувати спиртними напоями після 23-ої (в усіх магазинах міста заборонено — ред.). За три дні пів-Борисполя про це дізналося, почали приїздити на таксі скуповувати. Наш активіст Ян Мілевський провів профілактичну бесіду з адміністратором, і вони пообіцяли не продавати. Ми перевірили — зараз не продають».

• Активісти ГФ «Сектор Безпеки» майже всі є членами Асоціації АТО, тому громадські організації працюють пліч-о-пліч.
«Ми від Асоціації АТО написали програму з підняття патріотизму в місті, що включає кілька пунктів. Перше — капітальні білборди 3х2 метри у всіх спальних районах міста. На них буде гасло і кілька фотографій для контрасту. Наприклад, воїн в окопі, йде дощ, і друга — якась гулянка в ресторані. Щоб бориспільці не забували, що йде війна і захисникам необхідна підтримка. Якщо бачити такі речі щодня, то це діятиме. Друге — великі жовто-блакитні прапори на будинках вздовж вулиці Київський Шлях. Траса транзитна, через Бориспіль проїздить велика кількість людей. Хай бачать, що тут живуть патріоти. Є ідея великі мурали на будинках створити, але це дорого. Не хочемо просити грошей, а спонсора на це немає».

Сергій Кручинін, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: