Бориспiль
C

Головні новини

Анатолій Федорчук: «Дивує пасивна позиція ЦРЛ щодо будівництва корпусу»


Анатолій Федорчук:  «Дивує пасивна позиція ЦРЛ щодо будівництва корпусу»

У 2017 році було прийнято рішення про зведення нового корпусу Бориспільської ЦРЛ для терапевтичного і неврологічного відділень. Питання, чи стартує будівництво у 2018 році, залишається відкритим.

На проект районна влада витратила 1 млн 400 тис грн. На будівництво з міського бюджету було виділено 10 млн грн, з районного — 12 млн грн. Але гроші досі не освоєні, будівництво так і не розпочалося. У якому стані знаходяться відділення, які претендують на новий корпус, «Вісті» писали в попередніх номерах. Чому гальмується процес будівництва, які перспективи має ЦРЛ в 2018 році, розповів Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук.
Анатолій Федорчук:  «Дивує пасивна позиція ЦРЛ щодо будівництва корпусу»

«Не байдуже, якою буде лікарня»
— Згідно зі статутом, ЦРЛ є власністю районної ради і громади району. Так сталося, що вона заснована на майні міста, але коли приймали статут, про місто забули. До цього статуту нинішня районна влада не має відношення. Коли в 1975 році «ділили» місто і район, про лікарню не подумали. Місто було районного значення, тож вона й зветься районною лікарнею. Звичайно, це абсурд. Протягом останніх років місто вкладало туди величезні гроші — понад 25 млн грн. У 2008 році ми зробили капремонт правого крила хірургічного відділення ЦРЛ та операційної. Це коштувало на той час відповідно 600 тис. грн та 250 тис/ грн. Якщо врахувати, що тоді курс долара був 5 грн, а зараз 28, можна уявити, що це була чимала сума. П’ять років тому, коли долар був по 8 грн, за 210 тис. грн ми замінили труби у підвальному приміщенні. Крім цього, на будівництво та облаштування патологоанатомічного корпусу виділили 17,9 млн грн. На придбання рентген-діагностичного комплексу (співфінансування з районом) — 2 млн грн, рентген-апарату — 425 тис. грн, апаратів штучної вентиляції легенів — 564 тис. грн, банкеток для сидіння — 65, 2 тис. грн, крісла в актову залу — 41,3 тис. грн, інкубатор для виходжування новонароджених — 496 тис. грн тощо. Це приклади того, що місто брало активну участь у долі лікарні.
З юридичної точки зору, міська влада не має права вирішувати стратегічні питання, зокрема будівництва нового корпусу. Але з урахуванням того, що ЦРЛ де-факто є власністю як міста, так і району, в ній обслуговується, мабуть, більше жителів міста, ніж району, ми турбуємося про ЦРЛ. Нам не байдуже, якою буде лікарня. Зараз тривають перемовини з районною владою. Наразі є усна домовленість з головою районної ради Владиславом Байчасом, щоб змінити статут ЦРЛ, з урахуванням юридичного статусу міста. Вірю, що здоровий глузд візьме гору.

«Утримувати лікарню за кошти громади»
— Терапевтичне і неврологічне відділення, якими вони є сьогодні, не витримують критики. Була домовленість з головою райради, поки є політична воля та фінансові можливості, збудувати цей корпус. З цією метою з районного бюджету були виділені кошти на проект — 1 млн 400 тис. грн. Проект пройшов експертизу. На жаль, керівництво райдерж­адміністрації змінилося. Новий керівник Олександр Туренко порахував, що будівництво корпусу є недоцільним. Я не буду в цьому питанні категоричним. Можливо, мине час, і ми скажемо, що це правильне рішення. Чому? Ніхто не дає відповіді, якою буде ЦРЛ, чи залишаться там всі теперішні відділення. Якщо буде так, як говорять зараз, то в 2020 році залишиться оперативна хірургія, травматологія, а решту відділень передадуть на госпітальний округ у м. Бровари. Виникає питання з боку голови райдержадміністрації: навіщо будувати новий корпус, якщо можна раціонально використати ті площі, які є?

Я вважаю, будівництво корпусу потрібне. Треба визначитись, якою ми хочемо бачити лікарню.
По проекту вартість будівництва — майже 70 млн грн. Але це без обладнання. Якщо хочемо перетворити ЦРЛ на лікарню майбутнього, потрібно вкласти не менше, ніж таку ж суму на обладнання.
Якщо лікарня потрібна, район і місто можуть прийняти політичне рішення і утримувати лікарню за рахунок бюджету. Якщо будемо утримувати лікарню, повинні визначитися, що в пріоритеті: будівництво тротуарів, ремонт доріг, освітлення чи нова лікарня з сучасним обладнанням? На моє переконання, медицина і освіта мають бути пріоритетними напрямками.
Анатолій Федорчук:  «Дивує пасивна позиція ЦРЛ щодо будівництва корпусу»

Анатолій Федорчук:  «Дивує пасивна позиція ЦРЛ щодо будівництва корпусу»

Документ надав головний лікар ЦРЛ.

«Чому мовчать лікарі?»
— Дивує пасивна позиція представників ЦРЛ щодо будівництва корпусу. Складається враження, що їм байдуже. Будуватимуть корпус — добре, не будуватимуть — непогано. Зараз там немає лідера, який би вболівав за завтрашній день лікарні. Таким лідером, думаю, має бути головний лікар. Втім, здається, що будівництво більше потрібно депутатам міської і районної рад, ніж керівництву лікарні. Я дякую депутатам міськради, що вони прийняли політичне рішення уповноважити головного лікаря ЦРЛ провести тендер на будівництво корпусу. Проте тендер досі не оголошувався. Чому головний лікар ЦРЛ зайняв очікувальну позицію, не зрозуміло. Це спільна справа, але оскільки медики не висловили рішучого слова і не зайняли чіткої позиції, боротися за лікарню складно. Якщо лікарня стане лідером у цьому процесі, справа рухатиметься вперед.
Наталія ДОЛИНА
Анатолій Федорчук:  «Дивує пасивна позиція ЦРЛ щодо будівництва корпусу»

Олександр Щур: «Не моя компетенція писати запити, мої обов’язки: забезпечення лікувального процесу»
Ольга ІВАНОВА
Головний лікар Бориспільської ЦРЛ Олександр Щур підтвердив «Вістям», що будівництво нового лікувального корпусу ЦРЛ мало розпочатися ще торік, адже усі процедури, згідно із законом, відбулися вчасно, що підтверджує Звіт про результати проведення процедури закупівлі, дата оформлення якого 18 липня 2017 року.
Згідно із документом, замовником будівництва виступає Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації. У документі, наданому головлікарем, вказано і дату оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі — 31 травня 2017 року, переможцем якого, серед двох учасників, стало ТОВ «Українська інвестиційна енергетична компанія»(Черкаська обл., м. Умань), з яким і було укладено договір 18 липня 2017 року. Сума, визначена в договорі про закупівлю — 67 624 282, 80 грн з ПДВ. Будівництво мало б завершитися 31 грудня 2019 року.
На ключове питання: «Чому будівництво так і не розпочалося?», — Олександр Щур не відповів, сказав, що це не його компетенція, усі питання, мовляв, до замовника.
«Чи направляла адміністрація ЦРЛ до замовника — Департаменту регіонального розвитку та ЖКГ Київської ОДА запити, щоб прискорити старт робіт, дізнатися, чи буде будівництво взагалі?» — запитала у співрозмовника. «Не моя компетенція писати запити, мої обов’язки: забезпечення лікувального процесу в ЦРЛ», — відповів Олександр Павлович.
На питання, чи зверталися щодо цього питання до голови КОДА Олександра Горгана представники лікарні, Бориспільської РДА чи Бориспільської міськради, Олександр Павлович відповів, що не володіє такою інформацією.
За словами О. Щура, місто виділяло 10 млнгрн, 12 млнгрн район, а область — 5 млн грн. Але кошти не освоєно.
Чи потрібен новий лікарняний корпус для ЦРЛ, головлікар погоджується, що так, але визнає, що плану цілеспрямованих дій у адміністрації лікарні, щоб будівництво розпочалося хоча б у 2018 році, немає. До речі, у головлікаря немає й проекту забудови в електронному форматі, каже, її знищив вірус Петя, а паперових документів щодо будівництва — три стоси, показує.
Чи вдасться місцевим владним структурам виробити спільну стратегію щодо будівництва корпусу ЦРЛ, невідомо.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Читають Обговорюють
Календар публікацій
«    Грудень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031