Бориспiль
C

Головні новини

Бориспіль: офіційно стартувала приписна кампанія


Бориспіль: офіційно стартувала приписна кампанія

З 1 липня держава припиняє виплачувати субвенції на фінансування закладів первинної медичної допомоги. Гроші ходитимуть за пацієнтом.

До сьогодні багато мешканців Борисполя та району підписали договори у паперовому вигляді з тим чи іншим лікарем Бориспільського районного центру первинної допомоги, оскільки міський центр не вів такої неофіційної підписки. Але юридичну силу ті документи матимуть, коли дані про пацієнта будуть занесені до системи e-Health. Щоб отримати доступ до неї, центр первинної медико-санітарної допомоги має підписати договір із Національною службою здоров’я України. За даними офіційного сайту НСЗУ, у Київській області договори з Національною службою здоров’я України підписали тільки Бориспільський міський центр, Фастівський та міський центр Бучі. Наступна приписна хвиля стартує 15 серпня і триватиме до 1 жовтня. Третя завершиться у грудні. Тож міська первинка уже розпочала офіційно приписну кампанію, районна — поки ні.
— Що означає нововведення? — пояснив «Вістям» директор КП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Євгеній Черенок.

— Кожна людина, незалежно від того, обрала вона лікаря чи ні, без меддопомоги не залишиться. З 1 липня вводяться в дію так звані червоний і зелений списки населення. До червоного списку включають усіх мешканців регіону. Для Борисполя — це жителі міста, для Бориспільського районного центру первинної медико-санітарної допомоги — мешканці, переважно, сіл району. На кожного, хто увійшов до червоного списку, передбачена ставка за надані послуги — 240 грн на людину. Ті, хто підписав офіційний договір із лікарем, зареєстрований у системи e-Health, переходять до зеленого списку.

На цих людей з 1 липня Національною службою здоров’я виділятиметься по 370 грн на людину, та ще й з урахуванням коефіцієнтів: дитина 0-5 років — 370х4; дитина 6-19 років — 370х2,2; 19-39 — 370х1; 40-64 — 370х1,2; більше 65 — 370х2.
— Поспішати чи не поспішати?
— Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги з 1 липня почне отримувати підвищене фінансування на кожного мешканця, який підписав декларацію. Районний центр, щонайменше до жовтня фінансуватиметься по мінімуму — 240 грн на людину.

Чим більше мешканців Борисполя оберуть лікаря і підпишуть декларації, тим більше фінансування отримає міська первинка. А це — нормальна оплата праці спеціалістам, при необхідності — поточні ремонти. Найголовніше — це сучасне обладнання. Якщо вистачатиме коштів, можна буде замовляти обладнання, якого немає в табелі оснащення, якщо цього потребуватиме громада.

До речі, якщо мешканці міста будуть укладати договори із районним центром первинної медико-санітарної допомоги (вони мають таке право), то кошти підуть на район, переважно на села.

• Медичну послугу держава купує у лікаря. І оплачує цю послугу медичному закладу, враховуючи зарплату лікаря, комунальні платежі, витратні матеріали… Якщо ж аналізи, обстеження, дослідження не входять до переліку безкоштовних медичних послуг, гарантованих державою, за них доведеться платити — офіційно, через касу.
Перелік безкоштовних послуг МОЗ об’єднало у загальну таблицю.
Бориспіль: офіційно стартувала приписна кампанія

Чи спільною буде система?
Місто придбало ліцензовану Медично-інформаційну систему «EMCIMED». Пропонували районному центру Первинної медичної допомоги та районній лікарні також придати цю систему, щоб усі були в одній мережі. Це сприяло б більш ефективному обміну файлами з інформацією про пацієнтів. Але наразі немає відомостей, яку інформаційну систему обрав район.

Перша амбулаторія пішла
Триває налагодження єдиної мережі медичної інформаційної системи міста. У тестовому режимі запускається послуга «Мій кабінет». Приписна кампанія по Борисполю «Обери свого лікаря» проводиться на вул. Київський Шлях, 24, де уже працює амбулаторія. Далі — географія амбулаторій по місту розширюватиметься.

Працює чотири лікарі загальної практики сімейної медицини: Станіслав Іванович Жана, Юлія Василівна Тішенко, Оксана Володимирівна Герасименко, Арзи Енверівна Бекірова. Проводиться прийом громадян, функціонує денний стаціонар.

Процес заповнення декларації займатиме від 9 до 19 хв. Для підписання декларації необхідні паспорт, ідентифікаційний номер (код) та мобільний телефон. Щоб підписати декларацію для дитини (до 14 років), будуть потрібні свідоцтво про народження та документи одного з батьків або піклувальників. Бажано мати при собі копії зазначених документів — це прискорить процес підписання декларації.

Запис за телефоном: +380 67 936 11 99

Ірина КОСТЕНКО

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: