Бориспiль
C

Головні новини

Випускний у Старому: дощ не завадив святу


Випускний у Старому: дощ не завадив святу

298 учнів випускників Бориспільського району отримали атестат про повну загальну середню освіту. Серед них дванадцятеро запальних, щирих і драйвових одинадцятикласників Старинської ЗОШ. Їхній вечір прощання зі школою видався чуттєвим, музичним і дощовим. А ще сповненим родзинок.

Родзинка перша – парубоцька вечірка
Випускний у Старому: дощ не завадив святу
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Цьогорічний клас випускників невеликий, але дружній. Поки тривала підготовка до урочистої частини, люди, яких запросили допомогти зі встановленням декорацій, не раз відзначали, що це не клас, а родина. Такий колектив, на диво, нині рідкість, тож юнацька згуртованість помітна одразу. Цікаво, що серед дванадцяти випускників, усього дві дівчини.
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Зі старшокласницею можна порівняти і молодого класного керівника Вікторію Михайлівну Гуменну. Для неї цей випуск перший, тож хвилюючий і незабутній. Учні хваляться: з класним керівником було легко, вона щира у спілкуванні, хоч і трохи сувора водночас. Для першої вчительки Галини Григорівни Шитікової свято теж особливе. Саме вона виховувала цю хлопчачу дивізію змалку і безмежно радіє, що її діти стали справжніми джентельменами, а дівчата – вишуканими леді й розумницями водночас.

Родзинка друга – програма по-новому
«Такого випуску у селі ще не було», – гомоніли між собою бабусі. Традиційно початком дійства одинадцятикласники вшановують пам'ять полеглих, покладають квіти до Братської могили та до пам’ятника Фросі Ворони, що на території закладу. Далі ламали стереотипи. Подвір’я навчального закладу поділили на місця для головних героїв вечора, батьків, учителів та президії. Все у квітах і кульках. На стіні – банер з портретами випускників. Їх вітає стоячи чи не все село. Для мешканців Старого випускний – подія року. Перший вихід абітурієнтів – з-під арки з кульком. Потому кожного з них представляють публіці. Програма вражає різноманітністю.
Випускний у Старому: дощ не завадив святу
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Родзинка третя – вальс готували півроку
Про постановку танка задумалися з осені. Хотіли вишуканості, тому звернулися по допомогу до хореографа Наталії Калаш. «Нервів на нього пішло ого-го!», – пригадують випускники. Зате ефект вражаючий: складні танцювальні па, вишуканість і оригінальність. Аби танок був видовищним, до випускників долучилися їхні кохані та дівчата з молодших класів.
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Ще одна танцювальна традиція – танок з батьками. Цей момент програми розчулив усіх присутніх.
Випускний у Старому: дощ не завадив святу
Випускний у Старому: дощ не завадив святу
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Родзинка четверта – гурт «Бригада»
Випускний у Старому: дощ не завадив святу
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Неабияк запалила публіку жива музика високого ґатунку. Два роки тому у Старому народився молодіжний гурт "Бригада". Художній керівник тамтешнього Будинку культури, ідейний натхненник групи Валерій Білий пригадує: "Давно хотів створити молодіжний гурт, щоб і юним односельцям було куди піти. Бачив, що багато хлопців увечері гуртуються і грають на гітарах на зупинках, у центрі села. А коли робив музичний супровід у школі, запитав, чи є серед учнів барди-початківці. Охочі зібралися у БК спробувати, що з того вийде. Серед них були цьогорічні випускники Олексій Ярошенко, Генадій Пушкар, Олександр Черненко. "Вони швидко все схопили. Те, що в мене в душі лежало, передав їм", – коментує Валерій. Приміром Олександр Черненко освоїв ще й гру на ударних. Серед здобутків колективу 1 місце на районних змаганнях. «Та це не фінал», – запевняють хлопці, стверджуючи, що гурт після випуску покидати не збираються.

Родзинка п'ята – погода святу не завада
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Попри прогнози синоптиків на спеку, в розпал свята щедро задощило. Цю несподіванку трактували як небесне благословення на щасливу дорогу в доросле життя. Погода паузи у святкуванні не поставила: глядачі сховалися під «накриття», а випускники, озброївшись парасольками, продовжували виступати. Техніку рятували, накриваючи водонепроникними матеріалами. А от танцювали й співали просто неба без парасольок.

Родзинка шоста – «сильний» випуск
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Як зазначив директор ЗОШ Сергій Кравченко, цьогорічний випуск – потужний: інтелектуали, спортсмени, співаки, актори, комп’ютерні генії – кожному абітурієнту є чим похизуватися. Сільський голова Валерій Макаренко, звертаючись до випускників, зауважив: «Гордість бере за те, що ви йдете у світ підготовленими і сильними».
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Найінтелектуальнішою випускницею у Старому називають Оксану Чумак. Вона золота медалістка, активістка і просто розумниця. За плечима Оксани олімпіади чи не з усіх дисциплін (образотворче мистецтво, українська мова та література, хімія, трудове навчання, зарубіжна література), гра й волейбол, виступи на сцені, керівництво радою старшокласників. Тож не дивно, що дівчину вітали і рідні, і друзі, і шанувальники, й Оксанині руки обривалися від ваги букетів. Куди планує вступати маючи високимі бали ЗНО, не зізнається, запевняє, що професія буде гуманітарною.

На запитання «Як живеться серед самих хлопців?» відповідає: «Цікаво! У класі немає пліток і сварок, з хлопцями легко домовитися, вирішити будь-яку проблему. Вистачає і жартів, і сюрпризів, вони весела компанія».
Випускний у Старому: дощ не завадив святу

Друга дівчина в колективі – Анастасія Радкевич. Вона захоплюється танцями і плете з бісеру.

За роки навчання весь клас брав участь не лише в олімпіадах, а й у різноманітних конкурсах: і спортивних, і творчих. Серед них і театральні фестивалі, і туристичні зльоти, і танцювальні змагання, і футбольні турніри, і художні виставки тощо. Серед юнаків-майстрів на всі руки: Олександр Заєць, Роман Бугай (його називають спортивною гордістю школи), Олександр Черненко («золотий голос» школи, староста класу), Самсон Сім (за результатами олімпіади з фізики, що проводилася в КНУ ім. Т. Шевченка, отримав шанс навчатися в цьому закладі), Анатолій Бордун, футболісти Костянтин Івашко, Микола Бугай, Сергій Мележик (захоплюється комп’ютерними технологіями, переміг у конкурсі художньої самодіяльності), Олексій Ярошенко.

Родзинка сьома – «увіковічені» імена
Ще одна традиція Старого – зустріч світанку біля знаку, що на в’їзді в село. Тут пшеничне поле – кращого тла для фото годі й шукати.
Серед молодіжних звичаїв – напис «Випуск»фарбою на дорозі. Поруч із датою молодь залишила й свої імена.

Ольга Кацан, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: