Бориспiль
C

Головні новини

Про садочок у Вишеньках на елітній ділянці


Про садочок у Вишеньках на елітній ділянці
Вишеньківська сільська громада терміново потребує нового дитячого садочку. Проект закладу існує, але сільський бюджет профінансувати будівництво не може. Тому малеча перебуває у переповнених групах, що не відповідають санітарним нормам.
Старий садочок — «Вишенька» — потребує альтернативи. Його потужність — 60 місць, де навчається понад 100 діток. У минулому році у закладі зроблено ремонт: за кошти районного бюджету утеплено фасад, замінено електропроводку, оновлено кухню. Але працівники закладу нарікають, що дітям не комфортно у тісних групах.
«Діти змушені навчатисья у тісних приміщеннях, через що часто хворіють. Туалет не відповідає санітарним вимогам — на групу передбачено один унітаз. Малеча спить на старих розкладних трьохярусних ліжках, котрі працівники закладу щораз прибирають після сну», — розповідає «Вістям» про проблеми Вишеньківський сільський голова Тетяна Кулинич.

Один проект — два замовники
2017 році Вишеньківська сільрада отримала експертний звіт щодо розгляду проектної документації на будівництво ДНЗ вартістю 36 млн 573 тис. грн. Замовником будівництва виступила сільська рада, але роботи було відкладено. «Тоді ми спромоглися виділити із сільського бюджету 2 млн грн на будівництво, але цього замало. Решту коштів мали виділяти із районного бюджету», — згадує минуле голова села. Кулинич зазначає, що у 2018 році цей же проект пройшов коригування. У результаті станом на червень 2018 року вартість проекту становить понад 46 млн грн. Нині замовником будівництва є Управління капітального будівництва та архітектури Бориспільської РДА.
Деталі проекту
Новий дитсадок заплановано збудувати на березі річки, неподалік лісового масиву на ділянці 1,2 га. Тетяна Кулинич каже, що це найкраща територія для розташування дитячого закладу. Новий ДНЗ передбачено на 160 місць (8 повноцінних груп по 20 дітей). Загальна площа забудови — 3160 кв. м., з них корисна площа — 2850 кв. м. Будівля планується двоповерховою із підвальними приміщеннями. На першому поверсі розміститься одна ясельна та чотири молодші групи, другий передбачено для середньої та старшої груп. Згідно проекту, ДНЗ матиме просторе приміщення для занять фізкультурою та музичну залу, окрему медичну кімнату з ізолятором. У підвальному поверсі розміщуватимуться технічні приміщення. Для подачі їжі на другий поверх в роздавальній буде вантажний ліфт. У вартість проекту внесено закупівлю інтерактивних дошок, проекторів та меблів. Три валість будівництва закладу передбачено терміном у 10 місяців. Проект отримав експертизу, вартість відома, земельна ділянка передбачена. 2 млн грн сільського бюджету досі чекають використання. Депутати Бориспільської районної ради мають виділити частину суми на будівництво ДНЗ, після чого буде оголошено тендер. Решта суми має надійти від обласного бюджету.
Загальна кількість населення Вишеньківської сільради, в межі якої входить с. Петропавлівське, понад 4 тис. осіб. У с. Вишеньки проживає 3188 осіб, 898 — мешканці Петропавлівського. Дітей в обох селах понад 200 осіб. Бюджет Вишеньківської сільської ради на 2019 рік складає 13 млн грн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: