Бориспiль
C

Головні новини

Євгеній Грона: «Бачу модель розвитку Борисполя на прикладі свого підприємства»


Євгеній Грона: «Бачу модель розвитку Борисполя на прикладі свого підприємства»
Євгеній Грона успішно очолює одне з найбільших підприємств Борисполя «Автосервіс». У 2015 році був обраний депутатом Бориспільської міської ради і відтоді поєднує ведення бізнесу з депутатською діяльністю. Євгеній Миколайович опікується 16-м виборчим округом.
Якщо порівнювати з минулими роками, то від початку каденції депутата округ змінюється на краще. У цьому переконуємося, поговоривши з його мешканцями, а також відвідавши двори багатоповерхівок та на власні очі побачивши результати роботи. Безумовно, величезною заслугою позитивних перетворень є реформа децентралізації, завдяки якій кошти залишаються у місті, а громада може сама вирішувати, на що їх витратити. Але не менш важливою є місія депутата: від його уміння налагодити співпрацю з виборцями та здатності оперативно зреагувати на звернення мешканців округу багато що залежить.
Аби налагодити плідну співпрацю, Євгеній Грона та помічник депутата Дарина Жало постійно на зв’язку з мешканцями округу. У Фейсбуці є сторінка під назвою «Округ № 16», а під час реалізації таких проектів, як модернізація системи опалення, створюються групи у Вайбері.
Про те, які проблеми доводилося вирішувати та що було зроблено протягом звітного 2018 року, дізналися у розмові з депутатом.

Як зустрінеш, так і проведеш
Вже стало доброю традицією розпочинати рік із проведення новорічних свят для найменших мешканців округу. У кожному дворі на стадіоні біля новорічної ялинки лунає музика, аніматори проводять різноманітні конкурси. Дід Мороз та Снігуронька люб’язно запрошують усіх охочих весело відсвяткувати Новий рік та отримати подарунки. Дітлахи сприймають на ура такі дійства, та й батьки не менш задоволені, тому що їхні чада активно проводять дозвілля на свіжому повітрі.
«Подарунки закуповуємо із запасом, щоб нікого не обділити. Вважаю проведення таких заходів важливим, адже вони піднімають настрій та згуртовують малечу. А ще пам’ятаю, як сам в дитинстві в очікуванні свята сподівався побачити Діда Мороза та отримати солодкий подарунок від нього,» — розповідає Євгеній Миколайович.

Євгеній Грона: «Бачу модель розвитку Борисполя на прикладі свого підприємства»
Модернізуємо систему опалення
Від свят доводиться переходити до буднів. Через стрімке подорожчання енергоресурсів кожен пристосовується до нинішніх жорстких умов життя та вчиться заощаджувати.
«У зв’язку з підвищенням цін на енергоносії, — розповідає депутат, — виконавчими органами міської ради: головою та депутатами, була розроблена та затверджена програма співфінансування. Завдяки їй ми можемо підтримувати людей фінансово. За рахунок бюджетних коштів у багатоповерхівках Борисполя розпочато модернізацію системи опалення. Принцип роботи програми такий: жителями замовляється проект модернізації системи опалення, затвердженим кошторисом визначається його вартість, подається заява на міську раду з проханням допомогти реалізувати такий проект. Залежно від віку будинку визначається відсоткова ставка, тобто скільки мають сплатити жильці за модернізацію, а яким має бути відсоток з міського бюджету. Такий проект було реалізовано в минулому році в десятиповерховому будинку на вулиці Головатого, 8. Активну участь у реалізації проекту брали активісти — жителі цього будинку: Іван Желєзко та Сергій Руднік. Хлопці, інженери за фахом, контролювали кожен процес від стадії проектування до встановлення обладнання. Навіть розробили індивідуальні налаштування програмного забезпечення, що керує системою опалення індивідуального теплового пункту (ІТП) під особливості саме цього будинку. У результаті спільних дій мешканців, депутата та фінансової допомоги від міської ради, будинок, мешканці якого сплачували найдорожче в перерахунку на 1 кв. метр за тепло, вже сьогодні став найекономнішим за споживанням теплової енергії!
Як результат, економія від впровадження такої системи склала понад 40 % від вартості опалення в порівнянні з минулими роками, тобто до встановлення ІТП. Проект модернізації системи опалення включав у себе низку робіт, починаючи від встановлення пластикових вікон у під’їздах, утеплення труб у підвалі та на горищі, встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП) та закінчуючи встановленням балансувальних клапанів на кожен «стояк». Таким чином модернізація системи опалення обійшлася разом з проектом майже в 900 тис. грн. Але люди ці кошти зекономлять за дватри опалювальних сезони і суттєво не відчують подорожчання ціни на теплоносій», — розповідає депутат.

Євгеній Грона вважає, що такі будинки потрібно ставити в приклад і не слід боятися вкладати кошти в модернізацію системи опалення. Наступний крок у цьому напрямку вже зроблено. Завдяки активістам Ігорю Вішталюку та Юрію Годлевському, міському голові Анатолію Федорчуку та підтримці депутатського корпусу розпочато втілення такого ж проекту на вулиці Головатого, 6. Цьому будинку 25 років, а отже, згідно з програмою співфінансування, 15 % будуть виплачувати мешканці, а інша частина — з міського бюджету. Із наступного опалювального сезону мешканці вул. Головатого, 6 також зможуть відчути економію завдяки встановленню ІТП.
Євгеній Грона: «Бачу модель розвитку Борисполя на прикладі свого підприємства»
Весняний марафет
Ще одна гарна традиція, яку мешканці разом з депутатом започаткували на окрузі, — це проведення суботників. У визначений час біля кожного будинку ведеться генеральне прибирання та озеленення прибудинкових територій. Небайдужі мешканці багатоповерхівок фарбують і ремонтують лавочки, паркани довкола клумб, висаджують декоративні рослини, ремонтують елементи дитячих майданчиків. Зазвичай під час таких зустрічей проводяться і наради з депутатом, де усі гуртом визначаються, на що потрібно витратити мільйон, який дається на округ, які плани є першочерговими та що бориспільці хотіли б бачити біля своїх будинків.
«Вважаю, що варто залучати людей до таких робіт, адже тоді вони краще цінують зроблене для них же: і самі не смітять, та й іншим не дають цього робити. Приємно відзначити, що з кожним роком все більше людей виявляють бажання навести лад на своїй прибудинковій території. Навесні, щойно потепліло, ми з головами будинкових комітетів визначаємо дати проведення суботників, збираємося гуртом і приступаємо до роботи,» — розповідає Євгеній Миколайович і пригадує ще один з прикладів згуртованості жильців.

Євгеній Грона: «Бачу модель розвитку Борисполя на прикладі свого підприємства»
Так, раніше до сміттєвих баків на вулиці Новопрорізній, 2 з приватного сектору привозили й викидали сміття. Мешканці з цим довго боролися, залучали відділ з питань контролю за благоустроєм, навіть викладали в інтернет фото людей, які зухвало підкидали непотріб. Усе було марно. Потім голова ОСББ Наталія Донченко разом з жителями запропонувала зробити навколо сміттєвих баків спеціальну огорожу з електронним замком.
«Люди згуртувалися, закупили метал, зварили металеву огорожу з дахом, залили підлогу. Ми зі свого боку, допомогли екскаватором та матеріалами. Тепер сміттєві баки зачиняються на ключ, доступ до них мають тільки жителі цього будинку і навколо чистота і порядок», — розповідає Євгеній Грона.

Під час весняних суботників завозиться пісок на дитячі майданчики, оновлюються та встановлюються нові елементи майданчиків, зокрема на вулиці Головатого, 8, 6. На вулиці Новопрорізній також під час цьогорічного суботника планується оновлення майданчика — новенькі гойдалки вже чекають на складі.
Євгеній Грона: «Бачу модель розвитку Борисполя на прикладі свого підприємства»
«Вважаю, якщо бюджетні кошти — це гроші платників податків, тобто бориспільців, то вони повинні брати участь у придбанні того, що хочуть бачити на окрузі. Минулого року до мене надійшла пропозиція щодо оновлення дитячих майданчиків на вулиці Головатого, 8 та 6. Були збори, я взяв каталог однієї фірми, яка виготовляє якісні елементи для дитячих майданчиків, і запропонував молодим мамам самим зробити вибір», — ділиться співрозмовник.

Тепер на вулиці Головатого, 8 і 6 до послуг малечі жовтий будиночок із рахівницями, гойдалки, каруселі, баскетбольний щит, канати, пісочниці та інші не менш яскраві елементи.

Вкладаємо кошти в майбутніх чемпіонів
У міському парку є скейт-майданчик для занять екстремальними видами спорту. На ньому збираються підлітки, щоб покататися на скейт-бордах та BMX-велосипедах. Цей майданчик, звісно ж, не входить до території 16 округу, але його відвідувачі — юні екстремали — звернулися до Євгенія Грони з проханням допомогти. Активісти Марія Драган та Павло Овдієнко написали листа на ім’я депутата. У ньому йдеться про те, що з кожним роком до скейт-парку приходить все більше бажаючих розвивати свої уміння, але оскільки за 8 років існування майданчика ремонтні роботи на ньому не проводилися, він перебуває в аварійному стані. Молодь просила посприяти у виділенні коштів з бюджету на капітальну реконструкцію скейт-парку, а саме: заміну покриття та огорожі, встановлення освітлення та нових елементів тощо.
Лист підписали понад 800 представників громади скейт-парку. Євгеній Миколайович вирішив допомогти молодим людям і разом з міським головою обмірковували подальший план дій щодо відновлення майданчика. Із міського бюджету були виділені кошти, а влітку зроблено нове спеціальне покриття, огорожу, встановлені фігурні «тумбочки», передбачені для занять дітей, яким виповнилося 10 років. Для молодших (до 10 років) планується встановити фігурні елементи цього року. Адже такий вид спорту, як катання на скейт-бордах, увійшов до олімпійських змагань. Тож хто знає, можливо, на реконструйованому майданчику вже сьогодні відточують уміння майбутні олімпійські чемпіони.
«Молодь — це наше майбутнє! Чим більше уваги ми приділятимемо підростаючому поколінню, тим безпечнішим буде життя нашого міста», — розповідає Євгеній Миколайович.

Також минулого року розпочали будівництво сучасного стадіону на вулиці Головатого 9, 11, 13. Відповідно до проекту, що враховував побажання мешканців округу, було збудовано спортивний майданчик з гумовим покриттям для гри в футбол, баскетбол і теніс. Поле обгороджене сіткою, навколо нього — бігова доріжка, є лавки та урни для сміття, зелений газон та висаджені вздовж доріжки катальпи, встановлено сучасне освітлення. І це лише перша черга будівництва! У цьому році буде вимощений майданчик, на якому розмістяться легкоатлетичні тренажери (як біля спортшколи) та буде встановлено комплекс турніків та брусів для занять Street Workout. Це був надзвичайно амбітний і фінансово затратний для міського бюджету проект, але витрати на нього, переконаний депутат, мають окупитися сторицею, адже ці кошти вкладено в розвиток молоді. Після відкриття стадіону на ньому кожного дня проводяться якісь турніри, тренування. Навіть не віриться, що рік тому на цьому місці стояла старезна огорожа, заплетена плющем. Після спорудження стадіону життя там вирує на повну. Навіть взимку під час морозів на ньому проводилися змагання — чемпіонат «Битви дворів», який користується шаленою популярністю.
Євгеній Грона: «Бачу модель розвитку Борисполя на прикладі свого підприємства»
Будні округу № 16
Жителі округу № 16 забезпечені медичними послугами на 100%, адже на ньому відкрито дві амбулаторії первинної медицини з сучасним обладнанням. На вулиці Київський Шлях, 24 центр первинної медичної допомоги відкрили рік тому, і його послугами користуються бориспільці з різних куточків міста. Другу амбулаторію, на Лютневій, 12, відкрили нещодавно.
У цьому році планується провести розширення дороги на перехресті вулиць Київський Шлях - Новопрорізна — Робітнича. Проект розширення проходить останні коригування. Оскільки це перехрестя є аварійно небезпечним, то на ньому планується встановити світлофорний об’єкт, а той, що поблизу «Топольки», переведуть у кнопковий режим. За проханням жителів будинку № 24 на вулиці Київський Шлях буде облаштована автостоянка біля амбулаторії.

ЗАГАЛОМ У 2018 РОЦІ ПРОВОДИЛИСЯ ТАКІ ПОТОЧНІ РЕМОНТНІ РОБОТИ:
- Асфальтування території перед будинком на вул. Київський Шлях, 47, де доводилося класти асфальт на бетонні плити, до того ж і сама площа перед будинком велика, тож обійшлися такі роботи у 200 тис. грн. Цього року на прохання людей планується встановити великий дитячий майданчик між будинками 47 та 49.
- На вулиці Головатого, 6 повністю обгородили прибудинкову територію, біля будинку облаштували автомобільну стоянку.
- Повністю заасфальтували прибудинкову територію та на прохання батьків установили огорожу на вулиці Київський Шлях, 24, що межує з довгобудом. Впливу на недобросовісного забудовника «Гольфстрім», за словами депутата округу, поки що немає. Тому доводиться ставити бетонну капітальну огорожу, задля безпеки, щоб уникнути потрапляння дітей на недобудову.
- У дворі будинку вулиці Новопрорізна, 2 встановили сучасне освітлення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Алексей Юрьевич 9 квітня 2019 23:57
    • Не подобається
    • +1
    • Подобається
    це не той Грона, що з батьком-депутатом хотіли на сесії міськради самі ж собі знизити плату за оренду землі ?))
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: