Бориспiль
C

Головні новини

Любарецький сільський голова Володимир Сидоренко: «Громада Любарців проти провокацій «активістів»


До редакції звернулися мешканці села Любарці, що на бориспільщині, зі скаргами на те, що проти сільського голови Володимира Сидоренка ведеться «війна» і тривають спекуляції щодо ОТГ.

«Активісти» організовували збір підписів про відсторонення його від посади, розклеюються листівки з недостовірною інформацією. А останньою краплею став лист, нібито написаний Сидоренком, про об’єднання сільради у велику громаду із центром у с. Мирне, хоча селяни на загальних зборах цю ідею відхилили. У Любарцях упевнені: провокації влаштовуються людьми, які шкодять розвитку села. «Вісті» зустрілися з сільським головою, щоб отримати інформацію з «перших вуст».

— У складі Любарецької сільради, крім Любарців, село Тарасівка. Я головую три роки і завжди діяв у інтересах виборців, бо хочу зробити максимум для того, щоб село процвітало. Моя команда плідно працює. Виділяється матеріальна допомога, створюються нові робочі місця, залучаються інвестиції. Ми розробили Генеральний план і план зонування сіл, що був затверджений «в муках, із потом і слізьми», незважаючи на спротив. Ми вислухали і врахували думку громади, радилися з проектантами, дотрималися законодавчих норм, пройшли всі процедури, і зараз люди можуть приватизувати земельні ділянки. Є відчутним наповнення бюджету сільради, залучаються кошти із обласного і районного бюджетів (у 2019 році освоєно майже 10 млн грн), які спрямовані на розвиток сіл. На капітальний ремонт дороги на вул. Шевченка буде виділено 1,5 млн грн — асфальтуватиметься нині ґрунтова ділянка дороги. Усі проекти розроблені та внесені в районні та обласні плани. Робимо проекти водопостачання та облаштування центральних доріг. У Любарцях зроблено 95% вуличного освітлення, у Тарасівці ще немає ліхтарів, але проекти готові, чекаємо фінансування. На жаль, знаходяться люди, які заважають працювати і роблять це наполегливо. Деякі з тих, хто називає себе «активістами» і розхитує ситуацію, вже були при владі у 2010-2016 роках, але за власним бажанням склали повноваження, а тепер намагаються впливати на роботу сільради. Я став головою у чесній боротьбі між п’ятьма кандидатами, але перебуваю під постійним контролем і критикою. Під виглядом просунення теми ОТГ дехто прагне задовольнити особисті інтереси та дорватися до влади. Деякі з них підтримували мене у передвиборній кампанії, тепер змінили вектор. Серед опозиціонерів і депутат Київської облради Олександр Мефодій.

— Які кроки зроблено сільрадою на виконання вимоги про створення ОТГ?

— У 2017 році до нас надійшла перша пропозиція від Мирненської сільради щодо об’єднання в Мирненську ОТГ. Тоді ми зібрали сесію, а також зробили обхід сільських дворів, щоб вивчити думку громади. Депутати проходили округами, складали списки. Як результат: 22 людини «за», 507 — «проти». Як підсумок ми направили листи в Мирне та райраду. Після того про об’єднання з Мирним ніхто не згадував.

— Чи розглядали варіант об’єднання із Борисполем?

— Була місцева ініціатива так званих «активістів». Опитування, як у випадку із пропозицією Мирного, не було, вони організували слухання в сільраді, привезли членів своїх родин та знайомих, які і дали 200 голосів «за». Уповноважені особи, не довіряючи мені, забрали рішення про об’єднання і повезли його в Бориспіль. Громаді було обіцяно, що залишилися формальності для об’єднання із Борисполем.

— Офіційний Бориспіль не надав відповіді?

— Ні. Але «активісти», які організували ті слухання, намагаються маніпулювати, звинувачуючи в цьому мене. Приходять і запитують: що там із об’єднанням? У мене таке ж запитання! Робоча група не створювалася, проектів рішень про об’єднання нам теж не надавали, сесія міськради наше рішення не розглядала. Крім нас, згоди об’єднатися на пропозицію Борисполя надали села Іванків та Рогозів. Я думаю, що з економічної точки зору Любарці нецікаві Борисполю, тому досі немає відповіді.

— Ваші противники кажуть, що голова Любарецької сільради не хоче об’єднання з Борисполем?

— Так, але це не значить, що я за об’єднання з Мирним, бо як голова, я відстоюю думку громади та виконаю її рішення. Вважаю, що у разі надходження подібних пропозицій ми маємо їх вивчити, обговорити позитивні та негативні перспективи, бо мешканців села слід поінформувати про наслідки і ризики об’єднання. У законодавстві прописано, що вступити в ОТГ ми можемо, але вийти — ні. Тому має бути економічно обґрунтоване об’єднання. Це відповідальний крок, поспіх не потрібний.

— Тобто, якщо пропозиція про ОТГ не матиме вигоди для Любарецької сільради, ви проти об’єднання?

— Я вивчав це питання в 2016 році, тоді ми отримали від Мирного перше запрошення і провели багато зустрічей, я пройшов навчання в КОДА, спілкувався з різними фахівцями. Моя думка така: закон про ОТГ «сирий» і недосконалий, тому доки не буде конкретики або змін до нього, я проти об’єднання.

— Але якщо не об’єднаєтеся добровільно, то змусять силоміць. Із ким Любарецька сільрада має об’єднатися згідно із перспективним планом КОДА?

— Спочатку село Тарасівка було віднесено до Мирного, Любарці — до Борисполя. Потім внесли зміни, і нашу сільраду віднесли до Мирного. План постійно змінюється. Наприклад, Гора оголосила про створення власної ОТГ, Щасливська громада створила Пристоличну ОТГ. Відомо, що поки Кабмін не буде мати стовідсоткового обґрунтування економічної спроможності конкретної ОТГ, її не затвердять.

— Є у сільради власні варіанти об’єднання?

— Була ініціатива сільських депутатів до обласного депутата про те, щоб створити ОТГ із центром в Любарцях, куди б могли ввійти села Сошників, Старе, Іванків, Рогозів. Відповіді не отримали, хоча терміни минули. Я маю намір провести опитування, запропонувати людям кілька запитань, а також можливість внести свої пропозиції.

— Селяни розповідали про листа, начебто підписаного вами та направленого до Міністерства розвитку громад та територій України, про ОТГ з Мирним, що суперечить волі мешканців Любарців. Подейкують, що листа було сфальсифіковано.

— Цей лист — приклад брудної інформаційної кампанії проти мене, щоб вплинути на людей та змусити їх проголосувати за зняття мене із посади. Так звані «активісти» не зупиняються. Я дізнався про цей лист випадково, 20 листопада мені надіслали копію сторінки в Фейсбуці одного з «активістів» з листом, підписаним сільським головою та печаткою сільради. Звісно, я цього листа не писав, це фальсифікат. Тому ми направили звернення до Міністерства розвитку громад та Міністерства внутрішніх справ, щоб розібралися з ганебним фактом, бо це кримінальна справа — йдеться про підробку офіційного документу. Відповіді з МВС ще не отримали, а з Міністерства розвитку громад відповіли, що такого листа вони не отримували, що свідчить про те, що брудна гра розрахована на місцевих людей.

— Хто, на вашу думку, був організатором цього?

— Я не звинувачуватиму бездоказово. Але лист з’явився на особистій сторінці депутата Бориспільської міської ради Ярослава Годунка. Супровідний текст до листа написаний в «бандитському» стилі, притаманному Годунку. Лист з’явився тоді, коли актив села ініціював моє відсторонення. Його показували людям, коли збирали підписи, і це збурювало їх, адже вони висловилися проти об’єднання. За ініціативи депутата обласної ради Олександра Мефодія запустили процедуру, попередили сільську виборчу комісію, зібрали підписи. Але епопея закінчилася, коли голова ініціативної групи відмовилася подавати списки, аргументувавши тим, що багато з них підроблені й зібрані шляхом махінацій і введення людей в оману. Я не втручався в процес збору підписів та в дії активістів, але зараз буду наполягати на проведені розслідування щодо підробки документів.

— Ярослав Годунок займає активну позицію в вирішенні міських питань, а які інтереси можуть бути у нього в Любарцях?

— Він тут постійний гість, брав участь у громадських обговореннях, підтримував спробу зняття мене з посади. Можливо, має інтерес щодо ОТГ з Борисполем. При приєднанні Любарців до Борисполя голова села набуде статусу старости, ввійде до виконавчого комітету та підпорядковуватиметься голові ОТГ. Місцеві вибори не за горами, тому, можливо, він має особисті амбіції. У випадку дострокового припинення мною повноважень сільського голови мої обов’язки візьме секретар сільради. Думаю, «активістам» потрібна своя людина, з якою можна домовлятися. Нині бюджет сільради 3,5 млн грн і є тенденція до зростання.

«Хочу подякувати мешканцям с. Любарці, які звернулися до газети, та тим, хто протистояв розповсюдженню неправдивої інформації, бо вірять в мене та впевнені, що я дію в інтересах села. Вважаю, справедливу оцінку моїм діям може дати лише громада».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Тарас 13 грудня 2019 22:03
    • Не подобається
    • +1
    • Подобається
    Прекрасні проплачені слова, у мене питання до журналіста, Ви вельмишановний не пробували брати інтервю у мешканців села, так сказати провести незалежне розслідування чи ви просто пишите про того хто гроши заплатив?
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: