Бориспiль
C

Головні новини

Центр зайнятості: безробітних втричі більше


За неофіційними даними, через карантин погіршилася ситуація на головних бюджетоутворючих підприємствах Борисполя. «Вісті» поспілкувалися з директором місцевого центру зайнятості щодо ринку праці Бориспільщини станом на середину травня 2020 року.

Допомогу виплачують

Статистика. За словами директора Бориспільської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості Світлани Юрченко, станом на 19 травня 2020 року зареєстровано 1150 безробітних, тоді як за аналогічний період минулого року на обліку перебувало 450 осіб.

Також є зміни у віковому відрізку: майже на 40% збільшилась кількість безробітних віком до 35 років.

«Реєструємо до 60 осіб в день. Реєстрація збільшилася втричі. Ми зробили все, щоб знайти вакансії, зареєструвати, щоб люди могли отримувати виплати. На період карантину для осіб, які не мають страхового стажу, урядом встановлена грошова допомога 1 тис. грн. Люди, які платили внески, отримують допомогу в залежності від стажу роботи і зарплати, максимальна сума виплат – 8 тис. грн. Виплати не затримуються», — повідомила Юрченко.

Цифра. За період карантину Бориспільською міськрайонною філією Київського обласного центру зайнятості було працевлаштовано 45 осіб.

 Є вакансії

Наразі в Бориспільському центрі зайнятості є 265 вакансій. Це робочі спеціальності – слюсарі, зварювальники, водії-навантажувачі, двірники, прибиральниці, вихователі, комунальники. Є велика потреба в фахівцях-медиках – фельдшерах і медсестрах.

«Варто подавати пропозиції всім, хто шукає роботу, уже зараз. Багато роботодавців збирають резюме на перспективу чи проводять співбесіди в телефонному режимі, інші планують запрошувати претендентів на співбесіду після карантину. Кількість вакансій зменшилася на 40% у зв’язку з коронавірусом», — зазначила Юрченко.

Відвідувачі обурені

«Вісті» переконалися, що щодня зранку біля входу до Бориспільського міськрайонного центру зайнятості черги на вулиці. Всередину не пускають, двері закриті. Відвідувачам по одному дозволяють зайти в тісний коридорчик між дверима, де вони пишуть й залишають заяви. Люди обурюються умовами обслуговування.

«Працювала в аеропорту, мене скоротили. Я вдова, виховую двох дітей, мені потрібна хоча б тимчасова робота або виплати по безробіттю. Приходжу вдруге, але ніхто нічого не пояснює, дали бланки для заяви. Перший раз написала заяву, зателефонували: неправильно. Запитую, чи можна переписати, відповіли: ні, заяви приймаємо до 12.00. Зразка написання немає, отримати консультацію неможливо, на запитання співробітниця центру за дверима відповідати відмовляється, розмовляє грубо»,— жаліється бориспілька Леся Бабенко.

Вагітна Аеліта прийшла за довідкою. Каже, здивована, що у приміщення не пускають. Адже була в Бориспільському управлінні соцзахисту та реєстраційній службі — туди можна зайти, отримати консультацію, заповнити документи.

Відвідувачка, яка представилася Вікторією, повідомила, що на підприємстві, де вона працювала, скоротили більшу частину працівників. Прийшла зареєструватися як безробітна, але умови обслуговування в центрі не тішать.

В онлайн режимі

Директор центру зайнятості Світлана Юрченко пояснює незручності для відвідувачів тим, що за рекомендацією уряду заклади закриті у зв’язку з карантином.

«Згідно з розпорядженням, ми не маємо права відкриватися до особливої вказівки. Так працюємо з 12 березня і зробили все, щоб люди могли зареєструватися і отримувати виплати. Можна зателефонувати, звернутися на веб-сайт, за електронною поштою; є онлайн-портал держпослуг «Дія», де можна зареєструватися. Потрібно авторизуватися в кабінеті користувача, заповнити онлайн-анкету, надати копії паспорта, документа про освіту, трудової. Є зворотній зв’язок, користувач отримує смс-повідомлення про реєстрацію. Система працює без збоїв. 70% клієнтів користується онлайн-реєстрацією», — пояснила Юрченко.

За словами директора, до центру також звертаються люди, які не перебувають на обліку по безробіттю. Телефоном їм надають рекомендації щодо вакансій.

Робоча сила в Україні стане дешевшою. Цьому сприятиме і держава. Влада пообіцяла створити 500 тис. робочих місць у 10 сферах. Мова йде про вакансії прибиральників, поштарів, соціальних працівників, будівельників, лісників. За словами прем'єра Дениса Шмигаля, їм платитимуть 6-8 тис. грн.

Державної підтримки знадобиться більше. Зниження зайнятості означає, що державі доведеться збільшувати соціальні видатки. Фонду соцстраху на випадок безробіття держава виділила 6 млрд грн, але цього не вистачить.

За інформацією «УП»

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Павел 23 грудня 2020 19:13
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    В центрi зайнятостi з травня мiсяця, нема не якiх проблем якi описують !Просто деякi не уважно читать як заповнювати заяви, администратор адекватно пояснюе! Сьогоднi там був 4 робоче мiсце Ирина Леонидовна гарний специалист!
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: