Бориспiль
C

Головні новини

Звіт Євгенія Черенка про роботу міської первинки та зарплати лікарів


Бориспільський центр первинної медико-санітарної допомоги розвивається. Про це йшлося в звіті керівника ЦПМСД Євгенія Черенка на черговій сесії Бориспільської міської ради 26 травня.

Послуги для людей. У місті працюють п’ять амбулаторій, що охоплюють більшу частину населення міста та майже всі райони з багатоповерховою забудовою. 58% мешканців міста уклали декларації з лікарями центру.

Пряма мова директора КП «Бориспільський ЦПМСД» Євгенія Черенка: «Є ще території міста, де первинна медико-санітарна допомога поки не так доступна. Вирішити питання зможе будівництво амбулаторії, що ведеться на Розвилці».

Чи вистачає лікарів? У ЦПМСД штат — 121 працівник. Наповненість штату — 87%. Питання кадрового забезпечення поступово вирішується.

Пряма мова директора КП «Бориспільський ЦПМСД» Євгенія Черенка: «У нас проходили стажування три інтерни з Києва. Їм сподобалося оснащення та принципи роботи наших амбулаторій, вони по закінченню навчання, тобто з 1 вересня, готові працювати в Борисполі».

Фінансування. 66% коштів міська первинка отримує від Національної служби здоров’я України. 33% — надходження з міського бюджету. Решта – платні послуги. За 2019 рік первинка отримала від НСЗУ 19 821 тис. грн.

89% цих коштів було направлено на заробітну плату лікарям. Кошти міського бюджету переважно йдуть на відшкодування вартості ліків пільговим категоріям населення та ремонті роботи.

Депутатів міськради зацікавили зарплати лікарів, адже є чимало спекуляцій на цю тему.

Пряма мова директора КП «Бориспільський ЦПМСД» Євгенія Черенка: «Середня заробітна плата в міській первинці вища 11 тис. грн. Середня зарплата лікаря – 15 тис. грн. Медичної сестри – 10 тис. грн. Особисто моя ставка 25 тис. грн. Це без урахування податків. На руки отримую менше 20 тис. грн».

Перспективи розвитку. Головне – закінчення будівництва амбулаторії. У планах створення центру жіночого здоров’я на вул. Чехова, 2.

Пряма мова директора КП «Бориспільський ЦПМСД» Євгенія Черенка: «Мрія і необхідність – створення центру жіночого здоров’я у Борисполі. Там слід розташувати мамограф, новий апарат УЗД. Я вважаю, обстеження для жінок має бути фахове і в одному місці».

ЗВІТ

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: