Бориспiль
C

Головні новини

Пристрасті довкола залізниці


Відколи працює у Борисполі ПрАТ «БКБМ», підприємство користується залізничною колією довжиною менше 1 км, щоб доставляти на територію матеріали. Директор заводу Ігор Шалімов вийшов на липневу сесію з пропозицією оформити оренду землі під цією залізницею, щоб сплачувати кошти до міського бюджету. У сесійній залі знайшлися люди, які почали шукати «підводні камені».

79 питання порядку денного 78 сесії Бориспільської міської ради «Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у користування на умовах оренди площею у межах 1,8300 га для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту приватному акціонерному товариству «Бориспільський комбінат будівельних матеріалів» по вул. Запорізька (згідно наданого графічного матеріалу) у м. Бориспіль» викликало бурхливу реакцію.

У залі прозвучало заперечення з посиланням на Статтю 124 ЗКУ — «Чому одним торги, а іншим без конкурсу 1,83 га?». Другу загрозу побачили в тому, що на землях начебто зібралися будувати вагову станцію.

Ігор Шалімов прокоментував: «Наше виробництво не може працювати без залізниці. Щодня на підприємстві працює 700 осіб.

Ця залізниця існує ще з післявоєнних часів. Я вже користуюся цією землею і буду користуватися надалі. Мені немає сенсу платити за більшу площу, ніж я використовую. Ми хочемо працювати на користь міста. Земельна ділянка окреслена в межах 1,83 га. Її точну площу можна буде визначити в процесі виготовлення проекту, на який ми просимо дозвіл.

Ваговий комплекс ми не можемо будувати, бо неможливо виконати технічні умови: 30 м прямої колії до комплексу і 30 м після комплексу. Але якщо колеги-депутати проти, можна не голосувати».

Крапки над «і» поставило посилання на статтю 134 ЗКУ, де виокремлено об’єкти транспортної інфраструктури та підтверджено законність позитивного рішення цього питання. Депутати підтримали його.

Земельний кодекс України (ЗКУ)

Стаття 124. Порядок передачі земельних ділянок в оренду.

Частина 2. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Стаття 134.

Частина 2. Не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі:

будівництва, обслуговування та ремонту об'єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об'єктів зв'язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: