Бориспiль
C

Головні новини

Послуга: «щасливий пенсіонер» і нещасний листоноша


До редакції «Вістей» звернулася листоноша Бориспільського відділення Укрпошти, яка побажала не називати своє прізвище. За словами жінки, керівництво зобов'язало працівників розносити пенсіонерам набори продуктів. За додаткове навантаження листоношам не доплачують. Які набори повинні розносити працівники Укрпошти та як впроваджується послуга, розбиралися «Вісті».

4950 наборів від благодійників

Відомо, що під час карантину людям похилого віку розносили продуктові набори. Редакція звернулися за коментарями до управління соцзахисту Бориспільської міської ради із запитанням, чи залучалися до заходів працівники Укрпошти.

Директор Бориспільського міського територіального центру соціального обслуговування Наталія Загородня відповіла, що ніякої домовленості з Укрпоштою щодо доставки продуктів від благодійних фондів немає.

«На період карантину благодійні фонди надавали продуктові набори людям похилого віку. Це адресна допомога. Ми отримали 4950 наборів, які розносили працівники терцентру. У нас працює 18 осіб. Самі розвантажували, розподіляли набори за категоріями. Спочатку пенсіонерам за 80 років, потім категорії 60+, розносили. Є відомості, кому і як доставляли продукти. Ніякої співпраці щодо цієї роботи з Укрпоштою немає», —запевнила директор.

Чим більше реалізували, тим більше отримали?

Керівник відділення поштового зв’язку Бориспіль-1 Київської міської дирекції АТ «Укрпошта» Наталія Білошапка підтвердила, що таку послугу, як доставка за замовленням продуктів та інших товарів, Укрпошта надає, але заперечила, що працівників змушують виконувати це безоплатно.

«Укрпошта пропонує допомогу з купівлею продуктів. Кожен пенсіонер, який обслуговується в Укрпошті, може отримати бонусну картку «Щасливий пенсіонер», по якій замовляє продукти першої необхідності за акційними цінами. Ці картки листоноші пропонують клієнтам тоді, коли приносять пенсію. Це їхні посадові обов’язки. Якщо пенсіонер замовляє товар, то листоноша його доставляє за адресою. Згідно суми реалізації нараховується відсоток від продажу, отже працівник пошти, який виконує цю роботу, має матеріальну зацікавленість. Послуга впроваджується недавно, у нашому відділенні замовлень ще не було. На Великдень люди замовляли освячені паски. Відсоток від продажу нараховувався листоношам. У нас діє система бонусів і премій за перевиконання плану та продаж товару з каталогів», — розповіла Білошапка.

Додатковий тягар за смішні гроші

Отже, на перший погляд, поштарям гріх жалітися на важку долю. Вони і заробляти можуть на торгових послугах. Але чомусь не лише в Борисполі, а й по всій країні поштарі обурюються важкими умовами праці, низькою зарплатою і додатковими вимогами. Люди звільняються, бо не витримують.

У відділенні Бориспіль-1 листонош 12 осіб. За будь-якої погоди – у дощ, сніг, холод і спеку – ходять пішки, доставляючи людям періодику й пенсії. Без перебільшення, ризикують життям, бо носять із собою чималі кошти на виплату пенсій, пільг, субсидій. Транспортом їх не забезпечують.

Як пояснила Наталія Білошапка, кожна дільниця розрахована відповідно до навантаження, зокрема, рахується не лише кількість кореспонденції, а й кілометраж. Це входить у розрахунок основної зарплати. Але тепер поштарям треба не лише газети розносити, а й виконувати план продажу товарів.

Посадовий оклад листоноші першого класу – 4 тис. 800 грн. У другого і третього класу сума менша. Щоб отримати перший клас, потрібно здати екзамен на кваліфікацію.

За організацію і доставку замовлення за бонусними картками «Щасливий пенсіонер» поштар отримує 7%.

Цього разу в переліку акційних товарів пропонуються олія, консерви «Кілька в томаті», цукерки, печиво, засіб для миття, махрові рушники. Навіть якщо клієнт замовить усі товари з каталогу, то листоноша отримає за доставку не більше 25 грн. Але, зрозуміло, повний асортимент ніхто не купує. Тож ходити до замовника додому вдруге і втретє листоноші доведеться за смішні гроші.

Чи дійсно пенсіонери стануть щасливими від послуги з такою пафосною назвою, невідомо. Але в тому, що вона ляже тягарем на плечі поштарів, немає сумнівів.

Ось така невесела правда про рівень заробітків, умов праці та турботу про працівників поштової сфери на низинному рівні. Ймовірно, цю правду важко розгледіти вищому керівництву АТ «Укрпошта», що отримує захмарні зарплати та маніпулює цифрами, створюючи ілюзію благополуччя рядових працівників галузі, розповідаючи, що робота Укрпошти виходить на новий рівень.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

 1. Eugen 24 грудня 2020 11:17
  • Не подобається
  • 0
  • Подобається
  Про всі проблеми нещасного листоноші описував в цьому матеріалі ( хотів вставити посилання, та вони заборонені тут. Матеріал з назвою: "Село, Укрпошта і її листоноші", на інформаційному сайті Фащівки. Але нічого не міняється на краще. Так і живемо. Листоноші ходять до кожної хати, розносячи важкі сумки з всякими товарами.
 2. witalja 7 березня 2021 20:24
  • Не подобається
  • 0
  • Подобається
  Але нічого не міняється на краще. А щьо Ви хотіли, коли країна за своїм розвитком і корупціею наближуеться до країн третього рівня.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: