Бориспiль
C

Головні новини

Громадський бюджет Борисполя: всеукраїнський скандал через утилізацію батарейок


У 2019 році громадська ініціатива ЕкоБор ініціювала подання на конкурс проектів Громадського бюджету виконкому Бориспільської міськради проекту «Небезпечним відходам безпечну утилізацію» (автор Андрій Цвілюк).

Кошторис проекту — 150 тис. грн. Передбачалось організувати щоквартальний безкоштовний збір від населення на утилізацію небезпечних відходів, а саме: ртутних термометрів, люмінесцентних ламп та батарейок.

Після перемоги проектну документацію передали розпоряднику коштів — ГУ ЖКГ м. Бориспіль (керівник — В’ячеслав Толкач). За умовами конкурсу розпорядник коштів мав провести тендер для визначення компанії, яка здійснюватиме збір та утилізацію відходів.

Переможцем визначено ТОВ «Укрмітбест». Це викликало занепокоєння всеукраїнської ініціативної групи «Батарейки, здавайтеся!». Причина — компанія-переможець буцімто не має ліцензії на утилізацію. Ініціативна група надіслала відкрите звернення меру міста Анатолію Федорчуку, в якому закликала скасувати результати конкурсу, адже передача небезпечних відходів компанії, яка не має відповідної ліцензії, є порушенням діючого законодавства про відходи та міжнародної Базельської конвенції.

Ірина Ярмолюк, представник ЕкоБору, у коментарі «Вістям» зазначила: «Є ризик, що громада витратить кошти, але батарейки на переробку не підуть. Здивувало, що за умовами тендеру міська влада не вимагає ні ліцензії, ні звітності чи інших документів, що підтверджують фактичну утилізацію відходів. Постає питання: кому і куди всі КП міста здавали до цього відпрацьовані лампи, батарейки, електронні пристрої, фарби тощо? Якщо проект буде реалізуватися таким чином, то ми виступаємо за його відкликання, а гроші містян нехай повернуться у бюджет і підуть на інші цілі», — зазначила вона.

Автор проекту Андрій Цвілюк запевнив «Вісті», що інформація про відсутність ліцензії не відповідає дійсності.

А керівник фірми-переможця тендеру (ТОВ «Укрмітбест») Дмитро Лисенко заявив, що компанія має ліцензію на збір та утилізацію 24-х видів небезпечних відходів, видану Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України в 2019 році за № 311. Зібрані батарейки накопичуються до 10 тонн, потім будуть відправлятися на утилізацію на завод в Румунії.

Зараз компанія бере участь у конкурсі на отримання гранту від Академії небезпечних відходів для розробки та виготовлення утилізаційної установки, що дозволить знищувати відходи в Україні та не витрачати зайві кошти на транспортування. «У Київській області на складах накопичено понад 200 тонн батарейок. Утилізація в Румунії — не вихід, потрібні власні потужності. Бо жодна українська батарейка на завод у Румунію не потрапила: партія батарейок, відправлена ініціативною групою «Батарейки, здавайтеся!», повернулася в Україну, не перетнувши кордон», — прокоментував він.

До теми. «Вісті» порушували питання недоцільності реалізації у Борисполі вищевказаного проекту за бюджетні кошти та пропонували спрямувати передбачене фінансування на інші цілі. Причина — збором таких відходів займаються мережі «АТБ», «Епіцентр», «Сільпо», має долучитися мережа JYSK Ukraine.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: