Бориспiль
C

Головні новини

Ігор Шалімов про вибори мера, кандидатуру секретаря і кардинальні зміни


Додатково представляти Ігоря Шалімова не потрібно. Він – свій, місцевий. Добре відомий на Бориспільщині бізнесмен і успішний виробничник, голова правління ПрАТ «БКБМ», у підпорядкуванні якого понад півтисячі працівників. Його політична впізнаваність і ділова репутація виросли в рази після яскравої виборчої кампанії-2020, у якій Шалімов очолив місцевий осередок провладної політсили, де був №1 у списку. Його команда провела майже півтори сотні «дворових» зустрічей із виборцями й у підсумку зайняла почесне третє місце за кількістю депутатів у новообраній міській раді, куди зайшли сім обранців: Ігор Шалімов, Владислав Байчас, Олександр Сафонов, Юрій Ликов, Вячеслав Деркач, Надія Семчик, Вікторія Шевц.

Перед установчою сесією Бориспільської ОТГ, яка призначена на 23 листопада, «Вісті» поговорили з Ігорем Шалімовим про його оцінку виборчих перегонів, власні амбіції щодо повторного туру виборів мера, про кулуарні домовленості між лідерами партій-переможців щодо претендентів на секретаря ради.

«Штаб недопрацював»

— Як оцінюєте результати роботи місцевого штабу «Слуга народу» і свої власні на виборах-2020?
— Вибори на території Бориспільської ОТГ пройшли нормально — чесно, без порушень. Була якась інформація про підкуп виборців, «каруселі», але щоб це вплинуло на загальну картину виборчого процесу, то ні. Кожна політсила намагалася запропонувати найкращу програму, щось здійсненне і щось нездійсненне. Люди зараз розумні, начитані, поінформовані, їх не змусиш голосувати.
Вважаю, ці вибори показали ставлення до тих, хто кричав п’ять років, що все погано, всі зрадники, а в результаті їх не обрали. Чому? Бо така модель поведінки втомила людей, депутати нової каденції повинні бути іншими – робити реальні речі, а не з’ясовувати стосунки у сесійній залі.
— Натякаєте на конкретні прізвища екс-колег?
— Ні. Я хочу в складі нової ради працювати для розбудови ОТГ.
— Ви провели найбільше зустрічей із виборцями, у порівняні зі штабами-конкурентами. Які висновки зробили після спілкування з людьми?
— Наша команда провела 127 зустрічей, із них 85 у дворах, біля будинків, решту – в трудових колективах. Уявіть, ми зустрілися з понад 2000 виборців особисто за 1,5 місяці. Помітно, що люди налаштовані критично, вони зневірені. Кожна зустріч починалася важко, виливалося наболіле, але за годину-півтори наставав переломний момент і починався діалог, який завжди закінчувався на конструктивній ноті. Ми пояснювали, доносили свою точку зору, не обманювали, вказували на шляхи вирішення проблем.
— Хочете сказати, що кожна з передвиборчих обіцянок команди ЗЕ була реальною для виконання? Наприклад, у мене є сумнів, що нинішня рада здатна запровадити комунальний транспорт і закупити електробуси.
— Жодна з наших обіцянок не була нереальною! Усе, що декларували людям, будемо впроваджувати в життя.
— Ви кажете, що люди незадоволені владою. Але ж ви і більшість новообраних депутатів були при владі попередні п’ять років. Є відчуття колективного недопрацювання?
— Знаєте, колективної відповідальності не існує. Коли п’ять років тому я вперше прийшов на свій депутатський округ, було тяжко. Ми почали з формування місцевого самоврядування – обрання голів будинкових і вуличних комітетів. Двічі на рік збиралися з активом, розписували проблеми, витрати і системно працювали. Я проти того, щоб кричати: «За все гарне, проти всього поганого!». Конкретний депутат, на конкретному окрузі має брати на себе зобов’язання і їх вирішувати, а голови фракцій у раді — допомагати колегам у всьому.
На своєму окрузі зі 100 передвиборчих обіцянок я виконав 70. Те, як люди мене сприймали п’ять років тому, було видно на першій моїй зустрічі з ними вже від «Слуги Народу» — помітно, що зібралося багато виборців, відчувалося тепле, емоційне спілкування. Згадували, як ми дерева саджали, були суботники. Усе, що пов’язано з організацією людей для спільного блага, сприймається добре і цінується довго. Наприклад, на Княжицькому озері ми посадили 87 саджанців, вони прийнялися і мешканці за ними досі доглядають.
— Для вас особисто ця виборча кампанія стала виходом із «зони комфорту»?
— Це був виклик. Я не вів кампанію, сидячи в кабінеті, я йшов у двори, до людей. Відчуваю, що став краще розуміти бориспільців, зміг спростувати міфи про себе, хтось виказував негатив, у якихось питаннях я переглянув своє ставлення, почув правду людей. Я став більш критично ставитися до себе.
Ми йшли з меседжем, що Бориспіль застряг у 20 столітті, бо є проблеми з очисними спорудами, з відсутністю сміттєпереробного заводу, сортуванням відходів тощо. Ми говорили про проблеми загальні, а більшість виборців переймаються проблемами локальними — дворів, будинків, під’їздів.
Щодо будівництва сміттєпереробного заводу, то я відслідковую законодавчу базу з цього питання. Буде подаватися в облраду концепція побудови таких заводів у Києві та області. Верховна Рада прийняла закон про переробку та утилізацію твердих побутових відходів. На територію в 100 тис. жителів потрібно будувати сміттєпереробний комплекс на 50 тис. тон відходів на місяць. Де? Будемо з громадою спілкуватися, потрібна альтернатива діючому полігону. Завдань багато.
— Із вами зайшло сім депутатів від «слуги». Як оцінюєте такий результат?
— На 7 балів із 10. Зайшли достойні люди, представники різних сфер. Чому не перше місце? Значить, недопрацювали. Як лідер команди я мав би організувати більш якісну роботу штабу.
— Що скажете про склад нової ради і прогнози її результативності?
— Ця виборча система була демократичнішою, надала можливість рівного доступу новим людям обратися до органів влади. Кожен кандидат, який набрав понад 90 голосів, мав змогу подолати бар’єр на окрузі, де був обраний один чи два мандати. Списки не відігравали ключової ролі. Думаю, нова рада буде дієвою.

«Між Байчасом і Борисенком»

— Чи правда, що вже діляться посади та зони впливу між ключовими фігурами обраних у раду партій? Йдуть перемовини щодо кандидатури секретаря ради?
— Посади ділилися і до виборів. Для всіх депутатів важливо, щоб новим секретарем стала людина сильна і комунікабельна, з якою можна домовитися, яка здатна вислухати, людина місцева, яка знає проблеми ОТГ.
— Є така на прикметі? Можете назвати прізвище?
— Не буду приховувати. Це Байчас Владисав Михайлович.
— Пропозиція від ЗЕ?
— І наша, й від інших партій. Це досвідчений керівник, голова Бориспільської райради. Сесії у районі проходили спокійно, згідно з регламентом, не так, як міські. Бориспіль втомився від маніпуляцій, коли хтось із депутатів приводить 50 людей підтримки і протягує своє питання.
— Розглядаються інші кандидатури на секретаря?
— Ще претендують Віталій Горкун і Володимир Борисенко. Про інших мені невідомо. На установчій сесії буде таємне голосування за секретаря, буде обрана лічильна комісія, депутати вноситимуть свої пропозиції – кандидатури на голосування.
— Установча сесія мала проходити під головуванням обраного мера Анатолія Федорчука, але… Як нова рада планує реалізувати ідею вшанування пам’яті міського голови? Адже пропозиція присвоїти його ім’я Книшовому комплексу громадою сприйнялася негативно. Є інші пропозиції? Наприклад, присвоїти ім’я А. Федорчука академічному ліцею?
— Служіння людям – це висока праця, невдячна водночас. Якщо хтось пам’ятає Книшове кладовище у 90-х роках, то було вкрай занедбане місце. Анатолій Федорчук провів важку і кропітку роботу, щоб комплекс став таким гарним, як нині. Якщо громада проти озвученої ідеї, то можна обрати інше місце для вшанування людини, яка відала 15 років роботі на благо Борисполя.
— Чи плануєте ви брати участь у повторних виборах голови ОТГ, які призначені на 31 січня 2021 року?
— Як виробничник і будівельник, зайнявшись виборчим процесом, я відчув професійну деформацію. Відчув, що десь я надто прямолінійний, недостатньо дипломатичний, а для політика це важливі нюанси. На мені багато виробничих процесів, тому фізично я не зможу займатися повноцінно політикою. Якщо КАМАЗ розрахований на 10 т, то більше на нього не звалиш, не витримає. Аж 19 кандидатів претендували на голову Бориспільської ОТГ! Ну хтось же має працювати в реальному секторі економіки.
— Рішення не балотуватися в мери далося легко?
— Нелегко. Коли Анатолій Соловйович йшов на вибори, я не сумнівався, бо він би нормально керував ОТГ. А коли така ситуація трапилася, то є тривога за долю Борисполя. Мені, як бориспільцю, батьку і підприємцю не однаково, як розвиватиметься моє рідне місто.
— Яким бачите повторний тур виборів мера?
— Громада має виявити активність, об’єднатися навколо одного лідера, щоб не розпорошувати голоси, бо явка на вибори мера — 20%. Кого обере народ? Ведуться дискусії.
— Чи може стояти вибір на посаду голови ОТГ між Байчасом і Борисенком?
— Упевнений, що Борисенко балотуватиметься. Щодо Байчаса питання відкрите. Він стартував як кандидат із 1,7% підтримки на початку кампанії, а отримав третій результат, відставши від Борисенка лише на 500 голосів. Очікується конкурентна боротьба.

«Маю план дій»

— Ваші перші кроки у другій депутатській каденції?
— Буду ініціювати розробку нового генплану ОТГ із передбаченням якісного транспортного сполучення, об’їзних доріг, створення технопарків, добудовою очисних споруд, вирішенням проблеми сміття, будівництвом ЦНАПу, нового корпусу лікарні, соціального житла. Бориспіль – місто-супутник столиці й аеропорту. Варто проаналізувати плюси розташування для залучення інвестицій. Я за кардинальні зміни!
Бориспіль має фінансову спроможність їх втілити. Наприклад, 91 млн грн виділено на капремонт пологового — будівля 1967 року зведення, а будівництво сучасного відділення вартувало б лише 70 млн грн. Я проти того, щоб ми кожної сесії коригували бюджет.
Були попередні зустрічі з лідерами партій, усі налаштовані працювати.
— Що хочете сказати депутатам Бориспільської ОТГ?
— Найперше – не перетворювати сесійну залу на майданчик для власних інтересів. Усі партії пропонували на 80% схожі передвиборчі програми, тому ділити нічого. Нам потрібно розробляти плани розвитку території на перспективу і діяти.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: