Бориспiль
C

Головні новини

Переходимо у тропіки?


Начальник метеостанції «Бориспіль» Микола Іщенко спрогнозував цього року затяжну і холодну весну, а літо – задушливе і спекотне. А от таких зим, які ще застали наші батьки та бабусі з дідусями, ми більше не побачимо. Проте на цьому та наступному тижні традиційна зима короткочасно повернеться — очікуємо морози.

«Взагалі, першу ознаку помітного потепління ми спостерігали ще у 1975 році, — розповідає Микола Іщенко, — тоді середня температура за увесь січень становила 0,2 градуси тепла. Точної причини цьому так і не встановили. Одні вчені стверджують, що причиною був зсув осі земної кулі, інші говорять про глобальну зміну клімату, яка спіткала планету внаслідок невідомих факторів. Внаслідок цього 1975 рік був першим найтеплішим роком за всі попередні роки і десятиліття. Починаючи з цього часу, температура постійно коливалася від низької до високої, стабільності не було до 2000-х років.

Метеостанція «Бориспіль» наводить факти, які, на думку фахівців-метеорологів, свідчать про те, що Бориспільщину, як і інші регіони, у подальшому очікують теплі зими. Наприклад, у 1996 році середня температура січня у Борисполі становила 10,3 градуси морозу, це на 4 градуси холодніше багаторічних даних. А ось далі пішли зимові «плюси»: у 2001-му середня температура 1,9 градусів тепла, у 2005 році вона підвищилась до 2,2 градусів, 2007 рік — 2,8 градусів, 2014 — 2,1 градусів тепла. Зараз важко спрогнозувати, чи будуть колись у нас ще такі морозні та сніжні зими, які мали наші предки.

Зважаючи на картину погодних катаклізмів останніх десятиліть, метеоролог Іщенко прогнозує для Бориспільщини вірогідний перехід із роками до тропічного клімату. Хоча чітко сказати, як себе поведе природа і погода в найближчі десятиліття і століття, досить складно.

«Погода є погода. Сьогодні атмосферний фронт зародився в Антарктиді, завтра — в Середній Азії. Далі вони розповсюджуються всією планетою і тими шляхами, які їм легше пройти. А враховуючи ті зміни, які відбуваються в екології через людську діяльність, спрогнозувати напевно, як себе поведуть фронти і яким буде клімат, на межі неможливого», — підсумовує Микола Іщенко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Shaak 22 січня 2021 20:36
    • Не подобається
    • 0
    • Подобається
    не то чтобы я был дедушка (33 года), но в моем детстве были нормальные зимы (не то что сейчас), в том числе и в Борисполе :)
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: