Бориспiль
C

Головні новини

Сфера обслуговування перейшла на українську мову


Нововведення. В Україні з 16 січня на українську мову повинні перейти сфери торгівлі, а також надання медичних, освітніх та соціальних послуг. Відповідно до статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, повинні обслуговувати споживачів виключно українською мовою. За порушення спочатку попереджатимуть, а потім штрафуватимуть.

Розмір штрафу. Відповідно до ст. 57 Закону на порушника складають акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови. Оголошується попередження і вимогу усунути порушення протягом 30 днів. У разі повторного виявлення порушення протягом року, штрафу в сумі 5100-6800 грн суб’єктам господарювання вже не уникнути.   

Нюанси. На прохання споживача/клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою. 

До речі. Безпосередній контроль за дотриманням закону здійснює уповноважений по захисту державної мови та його представники, кількість яких визначена в кількості 50 осіб на всю країну. Дії уповноваженого та його представників можуть бути оскаржені в суді.

Думка з приводу. Людмила Пасенко, заступник міського голови: «Після 16 січня я ще не була в жодній місцевій аптеці, магазині, жодному кафе чи ресторані, тому нічого не можу прокоментувати по факту. Думаю, в Борисполі небагато іншомовних, зі мною в місті всі завжди спілкувалися українською. Вважаю, що спілкуватися українською сьогодні стає модно. Я бачу це на прикладі моїх синів, представників молодого покоління, та їх оточення».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

  1. Ан 22 січня 2021 18:50
    • Не подобається
    • +1
    • Подобається
    На жаль, мода на українську мову пройшла, коли її стали нав'язувати законом.
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: