Бориспiль
C

Головні новини

Владислав Байчас: «Це були одні з найважчих виборів у історії Борисполя»


17 січня 2021 року відбулися повторні вибори Бориспільського міського голови. Переможцем став Володимир Борисенко, він набрав 5496 голосів виборців. Друге місце зайняв секретар міської ради Владислав Байчас із 3987 голосами.

«Вісті» поспілкувалися з секретарем Бориспільської міської ради Владиславом Байчасом та запитали про передвиборчу кампанію, співпрацю з новообраним очільником та плани на майбутнє.
— 17 січня відбулися вибори Бориспільського міського голови і у виборчих перегонах ви стали другим. Як відреагували на такий результат?
— Це рішення мешканців нашої громади і я його приймаю. За мене віддали свої голоси багато людей, а це означає, що я рухаюсь у правильному напрямку і мої ініціативи підтримують. Сподіваюсь, що їх буде підтримувати і новообраний міський голова.
Я щиро вдячний кожному, хто не залишився осторонь майбутнього нашої громади, прийшов на виборчі дільниці і віддав свій голос за мене та нашу команду. Дякую за підтримку! Хочу запевнити, що ми продовжуємо працювати, виконувати свої зобов’язання і відстоювати права та інтереси громади.
Загалом, це були одні з найважчих виборів в історії Борисполя та нової громади. І не просто найважчі, а й, мабуть, найбрудніші, адже були широко залучені політтехнології (насамперед, проти лідерів попереднього соцопитування), деякі кандидати залучали так звані «ботоферми», які працювали у соцмережах із метою дискримінувати опонента та вплинути на думку тих людей, хто вже визначився із вибором. Схема проста: лити бруд на опонента та вихваляти свого кандидата. Але чи найстрашніше явище під час передвиборчого процесу — підтверджені факти підкупу виборців.
— Як гадаєте, чому явка виборців була такою низькою?
— Зважаючи на мороз та запроваджений локдаун, явка 30% не така вже й мала. Якщо я не помиляюсь, восени явка була більшою лише на кілька відсотків. Фактично, це відносно стабільний відсоток громадян, які відповідально ходять на вибори та небайдужі до майбутнього громади. Звичайно, бувають винятки: особливості робочого режиму чи непередбачувані проблеми зі здоров’ям у день виборів, коли писати заяву про голосування вдома вже пізно. А щодо тих, хто сидить удома і принципово не ходить на вибори, є гарний вислів Джорджа Нейтана: «Погана влада вибирається хорошими громадянами, які не голосують».
— В одному з коментарів після виборів новий очільник громади Володимир Борисенко зазначив, що ви привітали його з перемогою одним із перших…
— Чи був я одним із перших, відомо лише йому, а те, що привітав — правда. Ми були конкурентами під час передвиборчого періоду, а зараз маємо об’єднатися задля розвитку громади. Я завжди наголошував, що в міській раді не місце політичним баталіям, у пріоритеті має бути лише злагоджена та конструктивна робота.
— Місяць тому запрацювала гаряча лінія секретаря Бориспільської міської ради. Якою буде її подальша доля?
— Гаряча лінія — це своєрідний пілотний проект підготовки до колцентру «Служба мера», який має запрацювати вже найближчим часом. І кількість дзвінків, які надходять щодня, доводить, що такий колцентр вкрай необхідний. Ми порахували, що менше, ніж за місяць (за період з 24 грудня 2020 року по 14 січня 2021 року) на телефон гарячої лінії надійшло 378 дзвінків, з них 279 від бориспільців та 99 від мешканців сіл громади. Загалом здійснено 47 особистих виїздів. І це дуже багато, зважаючи на те, що за місяць про ініціативу ще не всі дізналися. Тож поки «Служба мера» не почне функціонувати, працюватиме гаряча лінія.
— Так склалось, що початок вашої роботи на посаді секретаря Бориспільської міської ради фактично співпав із передвиборчою кампанією. Відповідно, мало не всі ваші ініціативи та дії автоматично сприймалися як агітація. Відчули такий настрій людей?
— Якщо чесно, то таке ставлення прихильників інших кандидатів було прогнозованим. Особливо в соціальних мережах, де відбувалась інформаційна війна з залученням цілих ботоферм, яким ставили завдання поливати брудом всіх кандидатів, окрім свого. Але ж фактично я розпочав реалізовувати свою передвиборчу програму, з якою йшов на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року. І ці обіцянки, до речі, дуже схожі у всіх партій, які пройшли до міської ради.
— Як взагалі ставитесь до критики?
— Конструктивна критика —це завжди добре, адже вона дає можливість побачити себе і те, що ти робиш, зі сторони, зробити відповідні висновки та працювати над виправленням помилок. А коли отримуєш якісь зауваження та побажання від справжнього досвідченого професіонала — це подвійний плюс. Щодо безпідставної критики, яка націлена лише на створення психологічного тиску — намагаюсь не зважати і ніколи не допущу такої критики в чийсь інший бік у моїй присутності.
— Які плани на майбутнє?
— З глобального — виконати всі свої зобов’язання перед виборцями, а з найближчих планів: запустити роботу невідкладної медичної допомоги та забезпечити її функціонування. Роботи багато, але впевнений, що нам вдасться зробити Бориспільську ОТГ однією з кращих не лише в Київській області, а й в Україні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: