Бориспiль
C

Головні новини

Зупинки-картини Старого


Зупинки-картини Старого

«Вісті» продовжують свою екскурсію дивовижними зупинками Бориспільщини, знаходячись на яких, виникає бажання пропустити свій рейс, щоб помилуватися художніми шедеврами просто неба.

У червні «Вісті» розповідали, як художниця Ірина Солодка перетворила зупинки села Старе на справжні художні полотна. Під час нашої розмови пані Ірина одягала в красу стіну однієї з них.
А сьогодні ми вирішили розповісти вам про всі шість зупинок населеного пункту, адже картина на кожній з них — окрема кінострічка села, варта уваги.

Зупинка «Гора»
Зупинки-картини Старого

Знаходиться біля узвишшя, де нині будується церква. Ось чому сюжетом картини став зимовий пейзаж на тлі храму. На передньому плані біля криниці козак напуває трійку своїх коней. До будиночків у білих «шапках» ведуть протоптані стежки.

Зупинка № 3, на повороті в центр
Зупинки-картини Старого

Улюблений арт-об’єкт старинців. Нічна весняна композиція, на яку художницю надихнули випускні вечори (одні з найбільших і сьогодні сільських свят), закохані пари й місячні українські ночі. Впадають в око заквітчані дерева й місячна доріжка на ставку, що на боковій стіні. А от протилежна стіна через аварію реставрувалася у червні цього року. На салатовому тлі розмістилися синьо-червоні квіткові візерунки.

Зупинка в центрі села, навпроти сільської ради
Зупинки-картини Старого

Що можна зобразити на місці, де кожну середу базарують? Звісно ж, базар. Щоправда не сучасний, а старовинний, з народними гуляннями. Зображення багатолюдне й поєднує в собі багато жовто-синіх кольорів.

Зупинка на дорозі до полігону
Зупинки-картини Старого

Серед лісу, в оточенні сосен і спокою, розмістилася дуже чуттєва картина. Здається, атмосфера зображення співпадає з атмосферою місця розташування зупинки. Під покровом ночі юнаки прощаються зі своїми коханими. Вони збираються в похід, боронити рідну землю. Історична паралель з козацтвом співзвучна із сьогоденням: поруч — військовий полігон Національної Гвардії України.

Зупинка навпроти ДНЗ «Ялинка»
Зупинки-картини Старого

Сюжет відомого мультфільму «Жив-був пес» викликає посмішку і в дітей, і в дорослих. Опинитись у вирі подій улюбленої мультяшної стрічки можна навіть без телевізійного екрану: так емоційно і майстерно зображені герої. До того ж, вдивляючись у малюнок, можна змінити ракурс перегляду — обрати улюблену пору року: спереду зупинки літо, а ззаду — зима. Здається, що вовк на тому малюнку промовляє свою коронну фразу: «Щас спою». Однак літній бур’ян протестує зимовому зображенню й приховує за своїм листям сніг на паркані.

Зупинка біля с. Васильки
Зупинки-картини Старого

Назва села, біля якого розмістилася зупинка, не змусила довго думати над головною символікою настінного розпису: заквітчаними васильками луками. За народними віруваннями, ці квіти уособлюють душевну чистоту, ніжність, скромність і привітність. Саме тому в центрі композиції юнак та дівчина задивляються на «васильки з-під вій» один одного.
Гармонійності зображенню надає пейзаж із чистою гладдю неба, замріяними озерами й вітряками. Знайшов своє місце на зупинці й український рушник.

Ольга ОГНЯНИК, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: