Бориспiль
C

Головні новини

Галерея вздовж сошниківських доріг


Галерея вздовж сошниківських доріг

Зізнайтеся чесно, як довго вам хочеться затриматися біля автобусної зупинки? Неважко здогадатися: зайва хвилина на місці очікування транспорту не приносить задоволення нікому. Однак на Бориспільщині є зупинки, дивлячись на які виникає бажання пропустити свій рейс, щоб безкоштовно помилуватися художніми шедеврами на бетонних стінах.

«Вісті» вирушили на екскурсію Бориспільським районом і на власні очі побачили колекцію незвичайних автобусних «експонатів». Найбільше таких зупинок-картин у селі Сошників — аж вісім. На жаль, ми не встигли побачити їх всі. Однак, вдивляючись у кожну, що зустрілася нам на шляху, можна відчути колорит населеного пункту, енергетику села.
Вдихнула життя у сумні стіни художниця Ірина Солодка. Протягом жовтня минулого року вона працювала над унікальністю кожної зупинки, розмішуючи фарби своєю любов’ю.

Зупинка на в’їзді до Сошникова
Галерея вздовж сошниківських доріг

Вінок із пуп’янків, які щойно розпустилися, легкокрилі ластівки, молоді деревця радіють «головній героїні» бетонної стіни — її величності Весні. Ніжна дівчина з привітним поглядом, одягнена в українську сорочку й вінок з різнокольоровими квітами, усипає пелюстками свіжості молоду життєдайну траву. Впадає в очі рушник у руках красуні. Символіка проста: початок села — початок його життя, що й символізує Весна.

Зупинка № 2 після в’їзду
Галерея вздовж сошниківських доріг

Розміри й форма зупинки продиктували, що зобразити. Приваблюють око орнаменти в стилі петриківського розпису й «господар» композиції — провісник часу півень, який на зорі пробуджує своїм голосом усю околицю.

Зупинка в центрі села
Галерея вздовж сошниківських доріг

Ця найоб’ємніша і найвеличніша зупинка стала візитівкою села. Це не одна композиція, а сукупність кількох малюнків, які у своєму дивовижному поєднанні створюють неймовірну картину. Поруч знаходиться школа, тому свій відбиток на бетоні залишила осіння пора. Акцентується увага на книжках: одна лежить на підвіконні, «Букварі» тримають у руках школярі.
Галерея вздовж сошниківських доріг

Галерея вздовж сошниківських доріг


Зупинка № 4
Галерея вздовж сошниківських доріг

На тлі літнього пейзажу привабливий хлопчина-пастух безтурботно виграє мелодії на сопілці. Він не помічає, як вони чарують дівчину, яка збирає яблука поруч. Місцеві жителі знають: поруч знаходяться луки, де випасається худоба. Звідси й почерпнуто сюжет картини.

Зупинка № 5, навпроти магазину
Галерея вздовж сошниківських доріг

На старій цеглі кількома шарами новесенької фарби підставляють під сонячне свійло свої пелюстки диво-квіти. Ця композиція має найскромніший вигляд з усіх.
«Зупинка без конкретної тематики, просто оновили занедбану», — розповідає художниця.

Зупинка № 6, на солонцях
Галерея вздовж сошниківських доріг

Без перебільшення, наймальовничіший витвір мистецтва у Сошникові, що потрапив до Інтернет-списку найкрасивіших зупинок України. Романтичне озеро з двома човниками і парою розкішних лебедів, заєць, лисиця, олені — все, ніби з казкових оповідей. До дрібниць вималювані деталі поселяють спостерігача в самісіньке серце лісу. «Надихнули верби, що ростуть поруч», — розповідає Ірина й зізнається: окрім душі, вклала посил берегти природу.
Галерея вздовж сошниківських доріг

Галерея вздовж сошниківських доріг

Настінний розпис зупинок — не лише гарний приклад, як можна перетворити щось буденне на особливе і прекрасне, а й засіб формування культури. Знаходячись біля такого шедевру, совість не дозволяє смітити. А ще це маленький крок до заохочення туристів, яким стовідсотково «впаде в око» незвичайне «живе» мистецтво.

до теми
Як розповіла Ірина Солодка, на нове вбрання для кожної зупинки потрібно, щонайменше, 7 літрів фасадної водоемульсійної фарби, стільки ж «ґрунтовки» та 5-8 барвників по 0,750 кг. На швидкість роботи впливають погодні умови і настрій художниці.

Ольга ОГНЯНИК, фото автора

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: