Шість кілометрів автомобільної дороги державного значення М-03, яка проходить через Бориспіль, — це вулиця Київський Шлях, яка знаходиться у комунальній власності Бориспільської міської територіальної громади. Був період, коли така ситуація рятувала місто від залежності від Укравтодору, у якого вічно не вистачало коштів на ремонти.
Але нині ситуація кардинально інша. Сьогодні цей відрізок виглядає як бідний сирота серед заможної рідні. Дорога від Києва до Борисполя відремонтована, асфальтове покриття з іншого краю міста — у напрямку Іванкова — як злітна смуга. І лише 6-кілометровий відрізок між цими ділянками у Борисполі місцями нагадує строкату ковдру, помережану незчисленною кількістю латок, а місцями покриття взагалі пішло хвилями. Сьогодні вже у міській казні катастрофічно не вистачає коштів, тож постала необхідність передати і цю ділянку у державне підпорядкування. Зараз за стан державних доріг відповідає Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України (або Агентство відновлення), і воно отримує фінансування не лише з державного бюджету. Саме під опіку цієї структури Бориспіль і хоче передати центральну вулицю міста.
На сесійному засіданні 12 червня 2026 року бориспільські депутати підтримали рішення «Про надання згоди на передачу з комунальної власності Бориспільської міської територіальної громади в особі Бориспільської міської ради у державну власність до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України автомобільної дороги державного значення М-03 у м. Бориспіль».
Рішенням передбачено надати згоду на передачу з комунальної власності Бориспільської МТГ до сфери управління Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, на баланс Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській області, автомобільної дороги М-03 Київ–Харків–КПП «Довжанський» (лінія прив’язки км35+240 – км41+240) на вул. Київський Шлях загальною протяжністю 6 км у межах міста.
Начальник головного управління житлово-комунального господарства Вячеслав Толкач, коментуючи питання на засіданні постійної депутатської комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, приватизації, благоустрою, екології, транспорту, зв’язку, торгівлі та побутового обслуговування населення, повідомив, що було проведено перемовини з представниками Агентства відновлення, і вони, хоч і не горять особливим бажанням, але погодились на прийняття на баланс Київського Шляху. «На сьогодні, щоб зробити ремонт Київського Шляху, лише на дорожнє покриття потрібно близько 380 млн грн. Для нас це непідйомні кошти. А для Агентства з бюджетом в кілька мільярдів гривень це не проблема. До того ж, через Бориспіль їздить керівництво держави, у тому числі найвищого рівня, і дорога має виглядати належним чином.
Звичайно, після передачі дороги нам доведеться кожного разу подавати заявку, щоб відремонтувати вибоїни. Так само взимку за посипання піщано-сольовою сумішшю та чищення від снігу на цій вулиці тепер відповідатиме держава. Відповідно, у міста залишиться більше технічних ресурсів і фінансових можливостей для догляду за всіма іншими дорогами.
Тротуари ми не передаємо, мережа зливової каналізації, яка проходить під вулицею, залишається у віданні КП «ВУКГ», — повідомив посадовець.



коментарі