Бориспiль
C

Головні новини

Громадський бюджет-2021: села теж «у темі»


Робоча група з питань впровадження громадського бюджету у об’єднаній Бориспільській ОТГ провела першу зустріч цього року. 17 березня обговорювали, як працюватиме програма після об’єднання, що зміниться, а також заслухали звіт про виконання громадського бюджету за минулий, 2020 рік. Підсумки зустрічі «Вістям» прокоментувала начальник відділу економічної та інвестиційної політики виконкому Ірина Гончаренко.
За її словами, цього року до робочої групи приєдналися представники сіл — новопризначені старости округів, адже фінансування на реалізацію проектів громадсько бюджету відтепер буде спільне. У 2021-му воно становитиме 2,5 мільйона гривень.
Подача проектів цього року розпочнеться пізніше, у травні. Один автор зможе подати не більше двох проектів.
Щодо вартості проекти розділили на дві категорії: до 500 тис. грн та до 1 млн грн. Таким чином, у обох категоріях переможцем може бути або один проект на повну суму (500 тис. або 1 млн), або кілька дрібних.
Мінімальна кількість голосів підтримки, які повинен буде зібрати автор до подачі своєї пропозиції, — 30, а мінімальна кількість голосів на етапі голосування за проект — не менше 100.
Важливе нововведення-2021 — можливість голосування в електронній формі (для осіб, зареєстрованих у системі Приватбанку). Традиційна — паперова форма — теж залишається. Як і у минулому році, пунктами голосування визначено міський ЦНАП (у виконкомі міської ради) та Центральну бібліотеку (вул. Європейська). Крім того, додаткові пункти будуть розміщені у кожному з шести старостинських округів Бориспільської ОТГ (у приміщеннях колишніх сільрад). Там можна буде не тільки проголосувати, а й отримати консультаційну підтримку фахівця.

Підсумки Громадського бюджету-2020: реалізовано повністю — 6, частково — 1

Із восьми проектів, що перемогли у конкурсі 2020-го року, вдалося реалізувати сім, один з яких — частково. Нереалізованим через карантинні умови залишився проект проведення фестивалю «Музичний компот». Втім, організатори заявили, що реалізували проект за власні кошти, попри діючі обмеження щодо проведення масових заходів.
Проект «Небезпечним відходам — безпечну утилізацію» був реалізований частково та зазнав суттєвих змін.
Без проблем вдалося реалізувати проекти: «Освітній простір для щасливих дітей» у НВК «Гімназія «Перспектива», «Ремонт групи «Берізка» у дитячому садочку «Росинка», «Спортивний комплекс для дітей, підлітків та дорослих», «Встановлення тенісних столів», «Проведення Всеукраїнської виставки живопису «Подих акварелі 2020» у Борисполі з виданням каталогу», «Обладнання кімнати матері та дитини у приміщенні виконавчого комітету».

Важливо. Проекти, діяльність за якими дублює обов’язки органів виконавчої влади, допускатися до конкурсу не будуть. Такими є, наприклад, ремонти в школах чи дитячих садках. Виключення — проекти з благоустрою території навчальних закладів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

коментарі

Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Питання: 156+2
Відповідь:
Код: оновити, якщо не видно коду
Введіть код: